Radari i pištolji

Status
Not open for further replies.

LemmyZD

Well-known member
Nakon malo kopanja po forumu nisam našao odgovor pa ću postat novu temu. Zanima me kako policijski radari hvataju motore? Znam da pištolji rade na principu laserske zrake koja se odbija od tablice zbog reflektirajućeg odraza, vraća u uređaj i procjenjuje brzinu. ALI, na motorima nema tablice naprid pa sam čak čuo da ti ne može izmjerit brzinu, što čisto sumljam...
 
LemmyZD said:
Nakon malo kopanja po forumu nisam našao odgovor pa ću postat novu temu. Zanima me kako policijski radari hvataju motore? Znam da pištolji rade na principu laserske zrake koja se odbija od tablice zbog reflektirajućeg odraza, vraća u uređaj i procjenjuje brzinu. ALI, na motorima nema tablice naprid pa sam čak čuo da ti ne može izmjerit brzinu, što čisto sumljam...

bilo je rasprave da mora pogodit ravnu površinu, da ne mora bit reflektirajuća...

ajd čekamo da se hrvoje javi, pa da stavimo točku na i što se tiče ove teme
 
(mislim da) moze izmjeriti brzinu dok god je zraka na bilokakvoj tocki duze vrijeme ( a to ne mora biti tablica )
 
Može ti izmjerit brzinu  (po Nti put) - kad naiđeš na njih lijepo ih zamoli da ti izmjere brzinu jer te zanima da li i koliko ti brzinomjer laže pa ćeš vidjet da mogu.

Hrvoje je u tajnoj službi i ne lovi prekršitelje na cesti  :jesus:
 
jako dobra tema..

tako je,nemora biti tablica,naime,pistolj mora "drzati" metu oko 3 sekunde da bi uspio skiniti brzinu kretanja,ako se pritom uzme udaljenost od 100 200 metara,i velicina motora koji su mali spram auta dolazimo do zakljucka da je jako tesko pistoljem uhvatiti motoristu!

a i kad ga uhvatis pitanje je hoce li on stati?

dalje,moze li pravi radar(onaj sto slika!) uhvatiti motor?moze,ako ima propisno postavljenje tablice,a ako su ispod repa nema sanse da se to vidi na slici!

dolazimo do pitanja kako kazniti motorista pa prometni prekrsaj,pistoljem tesko,radarom tesko,SDI ijem ga nemozes vijat,Škoda nece ni da se startuje kad vidi motor,cajci na moto BMW ovima su spori za RR itd itd :D

ima toga
 
sve je rečeno.
ne treba tablica. dovoljna je nešto ravne površine.
 
Znaci ak izlupam haubu i cijeli prednji kraj auta,metnem valovitu sajbu,mogu me uhvatit za onu stvar ili?  :misli: :mrgreen:
 
legajuana said:
A smije li te zaustaviti službenim pištoljem?  :mrgreen:
smije, ali ti mora pokazat papire od njega, povijest bolesti i ''zuti list''
 
ciljali su me dosta puta ali nikad nisu imali namjeru zaustavljati. navodno.  sjecam se od prije par godina nekih tekstova zeljka malnara dok je putovao sa xx mislim da je taj put bas isao za alzir mislim. da su ga do splita pet puta kaznili radi brzine. e sad tako on kaze. po tome znaci da moze (y)
 
LemmyZD said:
Nakon malo kopanja po forumu nisam našao odgovor pa ću postat novu temu. Zanima me kako policijski radari hvataju motore? Znam da pištolji rade na principu laserske zrake koja se odbija od tablice zbog reflektirajućeg odraza, vraća u uređaj i procjenjuje brzinu. ALI, na motorima nema tablice naprid pa sam čak čuo da ti ne može izmjerit brzinu, što čisto sumljam...
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,29173.0.html

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,10002.0.html

(y)
 
Status
Not open for further replies.