Ranija ragistracija motocikla

Kawa ZR 750

New member
Dobar dan svima,
Nekad je bilo moguce prije mjeseca u kojem istice registracija registrirat motor, ali je ta mogucnost ukinuta. Ja sam pomorac i cesto nisam doma u mjesecu registracije i znao bi ga ranije registrirat, time bi izgubio poneki mjesec ali i pojednostavnio stvar, a moj bi me ljubimac docekao gdje i kako sam ga ostavio.
Zna li tko razlog zasto se motocikl vise ne moze ranije registrirat?
Ima li tko na forumu sa istiom poteskocom?
Zahvaljujem & Pozdrav.
 
Možeš registrirati 30 dana ranije ako me pamćenje dobro služi, u protivnom napravi odjavu i regaj kad se vratiš s mora.
 
jucer sam registrira auto...28.4. mu istice osiguranje.
stara polica vridi do 28.04 a ova nova od 28og
ne vidim razlog,zasto nebi i motor bia tako osiguran?
 
jucer sam registrira auto...28.4. mu istice osiguranje.
stara polica vridi do 28.04 a ova nova od 28og
ne vidim razlog,zasto nebi i motor bia tako osiguran?
Može se registrirati od početka mjeseca u kojemu mu istječe registracija...n.pr od 1.4. se može registrirati sve čemu istječe registracija do 30.4, uz zadržavanje prethodnog datuma.
 
  • Like
Reactions: cadjo
Može se registrirati od početka mjeseca u kojemu mu istječe registracija...n.pr od 1.4. se može registrirati sve čemu istječe registracija do 30.4, uz zadržavanje prethodnog datuma.


Upravo tako. (y)

Zna bit neprakticno ako dodjes na tehnicki i padnes, a rega istice taj dan, jos ako je petak, pa onda furaj vozilo na popravak, a s popravka ili probne tablice ili slep sluzba do tehnickog. Sto prije u tekucem mjesecu obavit tehnicki, a registraciju do datuma isteka ili isto kad i tehnicki.
Oni kojima rega istice na samom pocetku mjeseca nemaju tu mogucnost tako da mislim da bi ipak bilo vise fer da se radi o 30tak dana, a ne o tekucem mjesecu, ali tako je kako je.
 
@ Kawa ZR 750:
Dobar dan kolega po zanimanju.
Imam sličnu situaciju s 3 vozila.
Dao sam punomoć Tati da mi to obavlja dok sam na kruzeru već 9 god.
Od 27.5. sam u HR uz par cimanja da idem natrag na posao pa sam obnavljao osiguranje do 3 tj. unaprijed a tehnički do 2 tj. da pomognem dok sam ovdje jer do 2020. nisam ni znao da se može ranije.
Cilj mi je pomaknuti sva vozila a pogotovo motocikle u normalne toplije mj. jer je tehnički 50 km u jednom smjeru, komplicirano dok me nema.
1. Motor je bio 2.11. Osiguranje kupio 8.10. a tehnički 28.10.
2. Motor je bio 10.1. Osiguranje kupio 16.12. a tehnički 30.12. (tu sam izgubio 9 dana, dobio do 31.12. ali nema veze)
3. Auto je 11.5. Osiguranje kupujem 28.4. a tehnički 5.5.
Inače se u dijelu familije išlo na tehnički na dan isteka pa je stres od pada prevelik, a policija može i ne mora imati razumijevanja oko vožnje tada.
 
Hvala svima na odgovorima,
nino, infinity, niste dobro shvatili pocetak mog teksta "Nekad je bilo moguce prije mjeseca u kojem istice registracija registrirat motor, ..."
Meni treba objasnjenje zasto je sada ovakav zakon jer ako nema logicnog objanjenja onda treba potpisivat peticiju, mozda pomogne kako je pomogla i protiv naplate godisnjeg poreza na cmv za motocikle starije od 10g.
 
Odgovor je:
Zato sto je ovo apsurdistan!

Ne nije "bilo moguce" ali se moglo uredno (oksimoron).

Meni je motor bio registriraan u 7. mjesecu a trebao sam na put i nisam mogao drukcije izvesti jer na put sam isao u 5. mjesecu s motorom.
Dosao sam na tehnicki i htio tri mjeseca ranije registrirati.
Vele mi da moram na MUP-u odjeviti motor i sutradan doci i ponovno prijaviti motor.
Na MUP-u me pitaju zasto? Velim da mogu sutradan registrirati.
MUP kaze netreba! Uzmi novu policu na sutrasnji datum i registriraj.
Dodjem na tehnicki - vele NE MOZE!
Drzava u drzavi!

Reko, zato nemoze?!
- Nemoze jer cete u jednom trenutku imati dvije police.
?!?!?!
Pa sto, ako sam lud mogu svaki dan novu policu uzimati, koga briga?
Nemoze!

Ajd dobro... odem na drugu stanicu i vidim normalan neki covjek, sjednem, objasnim.
Veli covjek, naravno da moze.
Netrebas odjavljivati!
Imas policu - imas!
Izgubit ces tri mjeseca na prethodnoj polici i to je to.

Naravno da moze ali ... nemoze.

Uglavnom.... MOZE.
Moras odjaviti vozilo na jedan dan i onda ga ponovno sutra prijaviti.

Ovo nije tema na tvoje pitanje... prethodno sam ti rekao kako moze..

Ovo je samo kako u tekucem mjesecu doci u povoljan polozaj ako ti vozilo ne prodje tehnicki.
Vozilo se moze u tekucem mjesecu registrirati i najbolje je da je tehnicki na kraju mjeseca, recimo 28., 29.-tog.
Onda fino svaki put uzmes policu na kraj mjeseca i vec prvoga u mjesecu mozes doci na tehnicki.
Ako ne prodjes imas mjesec dana za popraviti i doci ponovno (ili unutar 15 dana ako ne zelis ponovno placati tehnicki).
Ako prodjes 1. u njesecu (ili kad vec zelis u prvoj polovici mjeseca) vozilo ti je i dalje registritano i tehnicki ti vrijedi do kraja mjeseca i uredno samo dodjes nakon tehnickoga potvrditi prometnu.
... prakticno imas mjesec dana za "popravke" na vozilu i ne moras, kao sto vecina radi ako izlazi na dan isteka na tehnicki sutradan strepiti od policije jer nemas tehnicki potvrdjen.

Nije problem ako skuzis (a oni najcesce ne zele reci pravila) kako sistem radi.

.... uglavnom, da se ne zajebajes odjavis danas i sutra prijavis.

Dodatni trosak je odjava (neznam jel se placa) i nova prometna.
Tablica ti ostaje jer kazes da ju cuvaju do sutra.
... i zaobisao si apsurdistan ;)
 
Pozz,
a što se tiće 2. registracije? motor ću uskoro imati godinu dana, dali moram sa njime na tehnički pregled ili je dovoljno na novo platit policu i sve ostale stavke, cestarinu...itd. ? Mislim da mi je na naljepnici za teh.pregled probušena rupica na 2022 g.

hvala...
 
Pozz,
a što se tiće 2. registracije? motor ću uskoro imati godinu dana, dali moram sa njime na tehnički pregled ili je dovoljno na novo platit policu i sve ostale stavke, cestarinu...itd. ? Mislim da mi je na naljepnici za teh.pregled probušena rupica na 2022 g.

hvala...
Moras policu novu odnit i pare ...
 
  • Like
Reactions: SHURE
Pozz,
a što se tiće 2. registracije? motor ću uskoro imati godinu dana, dali moram sa njime na tehnički pregled ili je dovoljno na novo platit policu i sve ostale stavke, cestarinu...itd. ? Mislim da mi je na naljepnici za teh.pregled probušena rupica na 2022 g.

hvala...


Ako ti je na nalljepnici ponisteno do 2022. onda tek 2022 ides na tehnicki.
Tako sam i ja, proslo proljece kupio motor, nisam imao tada tehnicki pregled, a nisam ga imao ni ove godine.

Ali, mozda postoji i ali. Mozda vrijedi samo za motor koji je proizveden u godini kad je prva registracija, a ne za neki koji je u salonu stajao godinama. Nisam siguran, nek me neko demantira ako nije tako. Kako bilo, tebe to ne dira jer ti je naljepnica tehnickog do 2022.
 
Ako ti je na nalljepnici ponisteno do 2022. onda tek 2022 ides na tehnicki.
Tako sam i ja, proslo proljece kupio motor, nisam imao tada tehnicki pregled, a nisam ga imao ni ove godine.

Ali, mozda postoji i ali. Mozda vrijedi samo za motor koji je proizveden u godini kad je prva registracija, a ne za neki koji je u salonu stajao godinama. Nisam siguran, nek me neko demantira ako nije tako. Kako bilo, tebe to ne dira jer ti je naljepnica tehnickog do 2022.
tu više ne kužiš tko pije a tko plaća...( mislim na teh.pregled)... u glavnom motor je kupljen sredinom 2020 i nisam trebao na teh. pregled sa njime. Ali pošto sam stavio odmah u dućanu auspuh na njega ipak sam otišo sa motorom kako bi ga pogledali i upisali u knjižicu. I sad po tome što si napisao opet ne treba da idem na teh.pregled sa motorom. Jer kao nov to će mu biti tek 2. registracija...
 
Pa naljepnica je dokaz tehnicke ispravnosti. Ako je oznacena 2022. onda nemas kaj ove godine ic na tehnicki
 
@ kk: Hvala za trik. ;)

Jos 2 osobna slucaja:
1. Kupio motor 3.2019. Prijasnji vlasnik je regu imao 4.2019. a osiguranje 10.2019.
2. Kupio novi motor, narudzba 11.2018., isporuka 1.2019. (po papirima proizveden 2019.), nisam imao regularnu regu 1.2019. tek 12.2020.
 
Ako ti je na nalljepnici ponisteno do 2022. onda tek 2022 ides na tehnicki.
Tako sam i ja, proslo proljece kupio motor, nisam imao tada tehnicki pregled, a nisam ga imao ni ove godine.

Ali, mozda postoji i ali. Mozda vrijedi samo za motor koji je proizveden u godini kad je prva registracija, a ne za neki koji je u salonu stajao godinama. Nisam siguran, nek me neko demantira ako nije tako. Kako bilo, tebe to ne dira jer ti je naljepnica tehnickog do 2022.

Novi motor ide na tehnicki tek za 2 godine. Znaci prva registracija i nakon godinu dana ides produžit registraciju samo papiri. I onda nakon 2 godine prvi teh. Pregled... To sto ne ide motor ne znaci da ti ne moras..
 
Novi motor ide na tehnicki tek za 2 godine. Znaci prva registracija i nakon godinu dana ides produžit registraciju samo papiri. I onda nakon 2 godine prvi teh. Pregled... To sto ne ide motor ne znaci da ti ne moras..
... mislim da cu svakako trebat otic sa motorom :confused:
da rijesim nejasnoce sa upisivanjem i atestiranjem nosaca tablice. Bolje sad dok mi je motor jos tehnicki ispravan. Nego da mi ne produze zbog cekanja atesta...
 
Novi motor ide na tehnicki tek za 2 godine. Znaci prva registracija i nakon godinu dana ides produžit registraciju samo papiri. I onda nakon 2 godine prvi teh. Pregled... To sto ne ide motor ne znaci da ti ne moras..

Pa tako sam i napisao: nema tehnickog prve dvije godine, registracije naravno ima :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: diesel power