Ravnanje felge

biker-mb

New member
Zanima me dali postoji kakav majstor za ravnanje felge, radi se o prednjoj felgi za yamahu R1. Dali je to uopce sigurno ravnat? felga nema nikakvog puknuca,vec je samo svinuta
 
Ili kod Jelinića kod Cibone 01/309-6347, meni su nedavno radili i mogu samo pohvaliti  (y)
 
Nemo02 said:
Ili kod Jelinića kod Cibone 01/309-6347, meni su nedavno radili i mogu samo pohvaliti  (y)

sve sam do sad kod njih radio.. i za aute i za motore.. bez greške  (y)
 
ma jelinic je majstor ono  :palacdolje:

nosio sam puno puta tamo varit aluminij , nekad je dobro napravio a u vecini loše ... drugo - nosim po n-ti put neki aluminijski dio ... covjek veli nije ti to AL to ti je gus , jako je lagan ...  :lolcry:  ... reko pa vec ste mi to varili - aha onda daj bumo zavarili , dojdi za 4 sata ... a za var mu treba 10secundi (duzina vara 6mm) ...
uglavnom varovi brzo pucali ...  :palacdolje:  mozda zato što netom zavaren var baca u vodu , ne znam , ne kuzim se u struktura aluminija ali dugo zavareno nije trajalo ...
 
sorry...ali ja nebi ravnao felgu....pogotovo kod onih majstora koji pregriju materijal da bi to izravnali..To je sve kockanje....Nova felga i amen... (y)
 
bmw m 5 said:
sorry...ali ja nebi ravnao felgu....pogotovo kod onih majstora koji pregriju materijal da bi to izravnali..To je sve kockanje....Nova felga i amen... (y)

inače se slažem s tvojim izjavama, ali ovo....  :shock: :shock: :shock:

 
markookram said:
ma jelinic je majstor ono  :palacdolje:

nosio sam puno puta tamo varit aluminij , nekad je dobro napravio a u vecini loše ... drugo - nosim po n-ti put neki aluminijski dio ... covjek veli nije ti to AL to ti je gus , jako je lagan ...  :lolcry:  ... reko pa vec ste mi to varili - aha onda daj bumo zavarili , dojdi za 4 sata ... a za var mu treba 10secundi (duzina vara 6mm) ...
uglavnom varovi brzo pucali ...  :palacdolje:  mozda zato što netom zavaren var baca u vodu , ne znam , ne kuzim se u struktura aluminija ali dugo zavareno nije trajalo ...

čudno...

jebo mene mali pas, nikad problema s njim, a šta je god napravio, bilo je ko oriđiđi
 
cdawg said:
čudno...

jebo mene mali pas, nikad problema s njim, a šta je god napravio, bilo je ko oriđiđi
ha gle , neznam , vjerujem da je dobar po pitanju auto felgi jer to i nije toliko zahtjevno ...
ali da bi mu dao da mi radi moto felgu - nebi

a kasnije sam ono što je on vario i pucalo odnio kolegi koji vari glave motora , eno još drži ...
 
cdawg said:
inače se slažem s tvojim izjavama, ali ovo....  :shock: :shock: :shock:
jebi ga.......nevolim takve reparature i amen....Volim voziti sigurno....Znas i sam kakav je aluminij.....nepredvidiv....Nova felga kosta....slazem se...ali sigurnost nema cijenu... :wink:
 
markookram said:
ma jelinic je majstor ono  :palacdolje:

nosio sam puno puta tamo varit aluminij , nekad je dobro napravio a u vecini loše ... drugo - nosim po n-ti put neki aluminijski dio ... covjek veli nije ti to AL to ti je gus , jako je lagan ...  :lolcry:  ... reko pa vec ste mi to varili - aha onda daj bumo zavarili , dojdi za 4 sata ... a za var mu treba 10secundi (duzina vara 6mm) ...
uglavnom varovi brzo pucali ...  :palacdolje:  mozda zato što netom zavaren var baca u vodu , ne znam , ne kuzim se u struktura aluminija ali dugo zavareno nije trajalo ...

      Jelinić 0 bodova što se tiče zavara. Nahlita grudu materijala i otpremi te sa "to si doma sam malo pobrusi". A kad pobrusim onda vidim da je var porozan, a aluminij "prokuhao" i znam odmah da to neće biti dobro.
      Ima u Savskom Gaju jedan stari majstor, Zoki, i mislim da ga dosta bikera zna. E te varove trebate viditi: počisti i pripremi spojna mjesta, nabaci pravi "negazirani" var i sam ti pobrusi. A i naplati al ti nije žao jer si siguran da je posao OK.
 
Ja ih ispravija nema in broja.Može se a i zavisi koliko je kriva.Ove nove anoreksične felge nije baš preporučljivo.Uglavnom nema meštra koji će je dovest 100% uvik nešto sitno ostane.
 
biker-mb said:
Zanima me dali postoji kakav majstor za ravnanje felge, radi se o prednjoj felgi za yamahu R1. Dali je to uopce sigurno ravnat? felga nema nikakvog puknuca,vec je samo svinuta
Koristi tražilicu već je bila ista tema x puta... tamo ćeš naći sve odgovore.

Imaš u Sv. Nedjelji majstora Slavek... brzo i kvalitetno će napraviti... (y)
 
bmw m 5 said:
sorry...ali ja nebi ravnao felgu....pogotovo kod onih majstora koji pregriju materijal da bi to izravnali..To je sve kockanje....Nova felga i amen... (y)

Beki kaj misliš da su felge na tvojoj homdi farbane samo iz (ne)estetskih razloga?  :mrgreen:
 
Ranao sam dosta felgi,mislim drugi meni ravnali od R1 sigurno 3 komada...samo kad nije pukla i kad nije na kraku kriva...ostalo se sve sredi i super bude...a bez grijanja jer poslije grijanja aluminum zna postatat previse krut i lako puca...
Sretno...
 
bojcracing said:
koje se opče kreču cjene i broj od tog Zokija molim

      0917988277 Cijene su takve kakve ti kaže on. Ali ako uzmeš u obzir kvalitetu posla nije ti žao. Ja sam mu stalna mušterija i nemam prigovora.