ravnanje vilica - slavonija??

outrager

Member


trebao bi ovo odnjeti na ravnanje, pa me zanima dali ima itko u slavoniji da se bavi time?? ako ne, onda ZG, pa odnesem sad kad prvi puta budem išao u tom smjeru
 
bilo ko sa prešom ti to izravna... bilo strojnom industrijskom ili onom malom na ručno pumpanje.... sam treba imat feeling nekakav minimalni...

tak da... ne znam... eto..vidi ko ima preše hidraulične =P
 
imam ja na poslu ovakvu sličnu

458274688.jpg

 
derba said:
Imaš u Osijeku firma se zove Hercog (svima znan OTO ) M.Gupca 38  031/502-708
Firma :rofl: Kod Ota to sigurno mogu vrhunski odraditi,jedino, bez uvrede, to "firma" me poprilično nasmijalo,pogotovo kad vidim kako je stari Oto promptno reagirao na našu zajebanciju glede eksterijera i interijera radione.
 
VOPA said:
Firma :rofl: Kod Ota to sigurno mogu vrhunski odraditi,jedino, bez uvrede, to "firma" me poprilično nasmijalo,pogotovo kad vidim kako je stari Oto promptno reagirao na našu zajebanciju glede eksterijera i interijera radione.
pri preuzimanju "ispravljenih"  :palacdolje:  štapova zatraži da ih zavrte u tokarskom stroju..... :LOL: :LOL:
 
Evo ti broj od Dude,nazovi čovjeka sutra na nob i pošalješ vilice HP-on to ti je 50 kn.
Dosad samo pohvale.
098 322 560
 
evo bas sam malo gledao sliku vilica... najverojatnije ce ti se izravnati ovako...


dakle ona ce biti ravna gore i dole.. ali ovaj dio di je utisnuta ce najverojatnije tak i ostat... stajtat će kotač ravno i sve samo će tu biti ovak malo udubljena... ne bi trebao osjhetiti nikakvu razliku... jedino što će se znati da je nekad bila spigana...
 
rednyaW said:
evo bas sam malo gledao sliku vilica... najverojatnije ce ti se izravnati ovako...


dakle ona ce biti ravna gore i dole.. ali ovaj dio di je utisnuta ce najverojatnije tak i ostat... stajtat će kotač ravno i sve samo će tu biti ovak malo udubljena... ne bi trebao osjhetiti nikakvu razliku... jedino što će se znati da je nekad bila spigana...
ja sam negdje načuo da postoje strojevi za savijanje cijevi.... ali nigdje nisam ntii načuo da postoje strojevi za ravnanje cijevi ... :neznam:
 
zvonko situm said:
ja sam negdje načuo da postoje strojevi za savijanje cijevi.... ali nigdje nisam ntii načuo da postoje strojevi za ravnanje cijevi ... :neznam:

pa ako je cijev smotana... i ti je stavis u piger.. i od slova U napravis da je cijev slovo I... onda ce ona biti ravna.. riught? dakle izravnao si ju.. ili ako hoćemo baš biti tehnički korektni.. spigali smo cijev tako da je u potpunosti istosmjerna!?  :LOL:
 
rednyaW said:
pa ako je cijev smotana... i ti je stavis u piger.. i od slova U napravis da je cijev slovo I... onda ce ona biti ravna.. riught? dakle izravnao si ju.. ili ako hoćemo baš biti tehnički korektni.. spigali smo cijev tako da je u potpunosti istosmjerna!?  :LOL:
1. šta se događa sa materijalom pri savijanju cijevi ?
2. šta se događa sa materijalom pri "ispravljanju" cijevi ?
3. za takvu tehničku korektnost nisam čuo kao ni za "riught" stanje !!??
 
zvonko situm said:
1. šta se događa sa materijalom pri savijanju cijevi ?
2. šta se događa sa materijalom pri "ispravljanju" cijevi ?
3. za takvu tehničku korektnost nisam čuo kao ni za "riught" stanje !!??
1. i 2. stanjuje se stjenka , širi materijal    :D

kupi druge štapove i mirna bosna  :mrgreen:
 
ako je teleskop previse savijen...nema sanse to izravnati na tom mjestu gdje je bio pregib...nakon ravnanja biti ce strukturalno jako oslabljen..i postoj cak mogucnost da i pukne priiliom ravnanja...malo savijene teleskope da se rijesiti....ali nesto vece...svaki pametan majstor nece htjeti to ravnati... :( To ti je isti vrag kao kad u ruku uzmes komad malo deblje zice i rukom pokusas par puta od slova "u"...napraviti slovo "I"...sta se desava...zica na tom mjestu promijeni boju...i puca.... :palacdolje:
 
Za to ravnanje javi se  korisniku pod nickom drugabrzina oni će ti to kvalitetno odraditi!
Jel uopće moguće izravnati vilice da na njima se ne vide nikakvi tragovi ravnanja,znači ona ispupčenja i udubljenja !?? :misli:
 
tomahawk said:
Za to ravnanje javi se  korisniku pod nickom drugabrzina oni će ti to kvalitetno odraditi!
Jel uopće moguće izravnati vilice da na njima se ne vide nikakvi tragovi ravnanja,znači ona ispupčenja i udubljenja !?? :misli:
moguće je ako je majstor dobar !! u puli to radi Damir(Kajo) i sve najbolje za njega mogu rec ...

ako su teleskopi presjebani onda je nomoguće izravnat da se ne vidi... a i upitna su svostva tog materijala nakon ravnanja...

ako su previse savijene bolje je nabavit druge..
 
Ravnanje ću ostaviti kao zadnju opciju. Htio sam kupiti nove teleskope, i zovem danas u Pneu Remix pošto su oni generalni uvoznici za Hrvatsku i okolicu, i javi se neka ženska i pita jesam li ja njihov distrbuter  :misli: :misli: reko nisam, i kaže onda da kao oni imaju samo veleprodaju, i da još uvjek nemaju nikakve djelove  :palacdolje: Ajd zovem onda okolo distributere, i svi ili nemaju uopće Benellije, ili samo prodaju motore, a nemaju nikakve djelove i govore da nazovem Pneu Remiks, koji nema ništa. Jebem im firmu i posao  :x :x
 
Od ove godine ti je uvoznik Keeway Hrvatska, pogledaj negdje na netu ili po časopisima njihov broj pa probaj direktno nazvati.
 
outrager said:


trebao bi ovo odnjeti na ravnanje, pa me zanima dali ima itko u slavoniji da se bavi time?? ako ne, onda ZG, pa odnesem sad kad prvi puta budem išao u tom smjeru
Pozdrav,
Imam puno blaže iskrivljenje, i nadmećeme se sa "Croatia osiguranjem" da mi ih zamijeni, kompletan volan mi stoji udesno, a pri brzinama većim od 200 km/h ogromne vibracije. Po mome mišljenju, tu nema ravnanja, odnosno nema tolerancije + ili -. Vjerojatno se može nekakvom hidraulikom dovesti u relativno ravno stanje, međutim .......
Pozdrav, Contender
 
eto neka tema ostane ako nekom drugom bude trebalo, ja sam nabavio polovne
@ contender - jel se to sam natežeš s njima sam, ili je motor u ovlaštenom servisu? Mi nikad nismo s njima imali problema, djelovi su se mjenjali i samo zato što su pogrebani, a kamoli ovako nešto