Razlika u uljima

toni_st

New member
Zanima me koja je razlika izmedu ulja sto kupimo u piaggio servisu za 4t masine 5w40 i ulja shell 5w40.
ja mislim da nema razlike i da moze i jedno i drugo ic u skuter 250cc.
sve specifikacije su iste i na jednom i drugom ulju. :misli:
 
toni_st said:
Zanima me koja je razlika izmedu ulja sto kupimo u piaggio servisu za 4t masine 5w40 i ulja shell 5w40.
ja mislim da nema razlike i da moze i jedno i drugo ic u skuter 250cc.
sve specifikacije su iste i na jednom i drugom ulju. :misli:
Piaggio preporuča full synthetic ulja. Selenia 5w40 koja se prije ulivala u Piaggio skutere je bila odlična. Iz ne znam kojeg razloga, a nije ni bitno, Piaggio više ne uvozi Seleniu nego AGIP. Šta piše na tom Shell-u? Za šta je on?
Neka ulja u sebi imaju aditive za lamelarna kvačila, tako da nema smisla ta ulja livati u skuter koji nema kvačilo kao motocikl.
Inače u sve skutere možeš slobodno livati i 10W40, i full i polusintetiku.

Piaggio agregati se ugrađuju i u skutere drugih proizvođača i svako preporuča svoje ulje, pa lako možeš provjeriti ovu tvrdnju ;)

Razlika u viskozitetu ulja je u stvari preporuka pod kojim vremenskim uvjetima koje ulje ulivati. Kada je hladnije i motori se ne zagriju dovoljno, bolje je ulivati rijeđe ulje.
 
ja sam čuo da je ovo agip isto kao i selenia samo što piše agip na njemu :misli:
sad koliko je to istinito u to nebi ulazio
 
ja u svome imam mobil ulje silikonsko koje koristim u autu.
 
silikonsko...nikad čuo :misli: :misli: :misli: :misli: :misli:
 
bubson said:
silikonsko...nikad čuo :misli: :misli: :misli: :misli: :misli:

Ne cudi me s obzirom na kolicinu koju si popio  :jesus:
 
nisam izlazio danas.....možda je to problem... :misli: :LOL:...lažem...sa Burđom dvije pive :LOL: :LOL: :LOL:
 
bubson said:
nisam izlazio danas.....možda je to problem... :misli: :LOL:...lažem...sa Burđom dvije pive :LOL: :LOL: :LOL:

Aha iz druge gajbe  :LOL: :LOL: :LOL: