RB Moto u Izimju kod Karlovca

Koliko vidin neki su spremni obisit čovika a da nisu upoznati sa cijelom situacijom .Nisam ni ja upoznat al san stava da ne triba gazit nekog samo na osnovu priče sa jedne strane.Da se razumimo ja nikog ne opravdavam al nebi sudija na ovakav način. Ima san slučaj sa dotičnim gospodinom di sam mu tražija glavu za Kawasaki 650 i dobija san od modela malo novijeg. Nakon telef poziva objasnija čoviku da mi ne odgovara taj dio (razlika u godini proiz) i on je odma poslao točan dio a nije ni sačekao da mu prije vratimo (ja i vlasnik Kawe) onaj prvi.Mogu reč samo pozitvno .Čovika ne poznan i nikad ga nisan vidija ,samo čuo priko telefona. Nek me niko se shvati naopako al i ja sam moto mehaničar i vidio sam svega u mojoj karijeri. Samo iznosim moje utiske . (y)
 
Pa glede dokazivanja, to je teško, iako ne i nemoguće jer je u dossieru vozila zapisan broj motora sa kojim je isti isporučen, a i u VIN-broj dekoderu se može doći do podatka originalnog broja motora, znači broj izvađenog originala i ugrađene šljuke se sigurno ne poklapa. Broj motora se ne gleda u prometnoj dozvoli jer tamo ne postoji i motor se smatra potrošnim dijelom, stoga se broj motora ne upisuje u identifikacijske papire vozila. Za dokazivanje njega kao krivca je u ovoj banana državi malo teže, iako je sam postupak ništa posebno, no daj ti nagovori određene likove da rade svoj posao... zato ti ostane baseball palica za dokazivanje i u biti tako postigneš i više - jasno, uz lijepu riječ! - nego da se sekiraš sa institucijama i čekanjem da one odrade svoj posao, od kojega na kraju nećeš imati - ništa...
 
na žalost, protiv tog prevaranta nema legalnih opcija ovoj državi, za moralnu satisfakciju i zadovoljstvo mu barem jednom godišnje do kraja njegovog života poslati prijavu inspektoratu
 
Nemam volje ni pisati kako je prijatelj prošao tamo. Ukratko.
2 x 600 km putovanja, 2 izgubljena dana, 2 dobra troška, za 1 "motor" koji je nakon 2 probne vožnje od 500-600m oba puta doguran nazad :LOL:
 
Jako dobro pročita RB moto jelena koji mu dođe rikati u njegovu šumu,što dovoljno govori o svemu.Drugo ,a možda i najbitnije je ovo : veliki dio moto populacije uopće ne zna kak njihovi agregati funkcioniraju,o potencijalnim kvarovima ,nedostacima i njihovom uklanjanju i popravku imaju malo pojma ili nimalo.To ne opravdava ovakva djela koja on čini ,ali dovoljno govori u kakvom nedovoljno sređenom društvu obitavamo.To da ima kandidata koji kod njega kupuju,a i pokušavaju servisirati svoje motore njemu tjera vodu na mlin,jer većina zna da tu nema kruha ak se ne upušta u sumnjivo odrađene poslove,a ovo je svakako opisan jedan način prevare koji je obznanjen.Čast iznimkama u moto branši ,mnogi pokušavaju a i rade pošteno,a mnogi su prisiljeni voziti po ivici zakona,samo se o tome ne govori. :cool: 🕜
 
Jako dobro pročita RB moto jelena koji mu dođe rikati u njegovu šumu,što dovoljno govori o svemu.Drugo ,a možda i najbitnije je ovo : veliki dio moto populacije uopće ne zna kak njihovi agregati funkcioniraju,o potencijalnim kvarovima ,nedostacima i njihovom uklanjanju i popravku imaju malo pojma ili nimalo.To ne opravdava ovakva djela koja on čini ,ali dovoljno govori u kakvom nedovoljno sređenom društvu obitavamo.To da ima kandidata koji kod njega kupuju,a i pokušavaju servisirati svoje motore njemu tjera vodu na mlin,jer većina zna da tu nema kruha ak se ne upušta u sumnjivo odrađene poslove,a ovo je svakako opisan jedan način prevare koji je obznanjen.Čast iznimkama u moto branši ,mnogi pokušavaju a i rade pošteno,a mnogi su prisiljeni voziti po ivici zakona,samo se o tome ne govori. :cool: 🕜

A i ti ga nabrblja a nista konkretno nisi reka 🤣

Ovo se sve zasniva rekla kazala te sve neke prepiske iz trece ruke
 
Nemam potrebu javno bilo koga kompromitirati,stoga niti samoga sebe eksponirati.IBilo je tu već dovoljno rasprava.,ne samo o RB motu,nego i o srodnim mu kolegama u biznisu.Svatko neka izvuče pouku sam ,zaključak se nameće . :cool:
 
Jako dobro pročita RB moto jelena koji mu dođe rikati u njegovu šumu, što dovoljno govori o svemu. Drugo ,a možda i najbitnije je ovo : veliki dio moto populacije uopće ne zna kak njihovi agregati funkcioniraju, o potencijalnim kvarovima ,nedostacima i njihovom uklanjanju i popravku imaju malo pojma ili nimalo.

Ne kužim ovo "njegovu šumu", jer to što je netko došao kod njega na servis ne znači da je taj serviser dobio kredit da mulja, vara, jede govna i ponaša se ikako nezakonito. Ne kužim ni ovo što kažeš za poznavanje funkcioniranja i kvarenja motocikala, jer mene boli kita za to, kada treba servis odvezem ga na servis i taj posao odrađuje stručno osoblje kojem je to posao, ja sam kupio motor da ga vozim, a ne servisiram. Stoga me živo boli kita kako on funkcionira i kako se servisira, što se mene tiče trebam znati kako se vozi, daje gas, koči itd, a ne da razbijam glavu što se tog trena točno događa u strujnom krugu, cilindru ili ne znam čemu... ukratko, nemam se namjeru zamarati sa učenjem otklanjanja kvarova.

To ne opravdava ovakva djela koja on čini ,ali dovoljno govori u kakvom nedovoljno sređenom društvu obitavamo

Ne kužim ni ovo, likova koji će se ševiti u dupe za 5 kuna i koji će ciganiti zato da uštede cent i euro ima posvuda, ne samo u Hrvatskoj, no slažem se glede nesređenosti države, prvenstveno što takovi lopine i prevaranti nekažnjeno egzistiraju.

To da ima kandidata koji kod njega kupuju, a i pokušavaju servisirati svoje motore njemu tjera vodu na mlin, jer većina zna da tu nema kruha ak se ne upušta u sumnjivo odrađene poslove, a ovo je svakako opisan jedan način prevare koji je obznanjen.

Nitko ne tjera vodu na njegov mlin time što traži korektnu i jeftinu uslugu, jedino ako shvaćamo da je njegov mlin legalno varanje i muljanje svojih klijenata.
 
  • Like
Reactions: pivko11 and prpa
I dobro, nakon 20 postova, osim priče kumu mog prijatelja je zamjenio motor, da li ima i jedan dokaz za to ili samo priča iz 3 ruke.
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
I dobro, nakon 20 postova, osim priče kumu mog prijatelja je zamjenio motor, da li ima i jedan dokaz za to ili samo priča iz 3 ruke.

ja sam upratio da se prica vrti oko pete ruke prepricavanja
 
pa kaj nije taj serviser kaj je radio motor prije mogao napraviti i instalaciju
 
Ne kužim ovo "njegovu šumu", jer to što je netko došao kod njega na servis ne znači da je taj serviser dobio kredit da mulja, vara, jede govna i ponaša se ikako nezakonito. Ne kužim ni ovo što kažeš za poznavanje funkcioniranja i kvarenja motocikala, jer mene boli kita za to, kada treba servis odvezem ga na servis i taj posao odrađuje stručno osoblje kojem je to posao, ja sam kupio motor da ga vozim, a ne servisiram. Stoga me živo boli kita kako on funkcionira i kako se servisira, što se mene tiče trebam znati kako se vozi, daje gas, koči itd, a ne da razbijam glavu što se tog trena točno događa u strujnom krugu, cilindru ili ne znam čemu... ukratko, nemam se namjeru zamarati sa učenjem otklanjanja kvarova.



Ne kužim ni ovo, likova koji će se ševiti u dupe za 5 kuna i koji će ciganiti zato da uštede cent i euro ima posvuda, ne samo u Hrvatskoj, no slažem se glede nesređenosti države, prvenstveno što takovi lopine i prevaranti nekažnjeno egzistiraju.



Nitko ne tjera vodu na njegov mlin time što traži korektnu i jeftinu uslugu, jedino ako shvaćamo da je njegov mlin legalno varanje i muljanje svojih klijenata.

Da ti malo pojasnim ,mada ne znam hoćeš li to uistinu uzeti pod objašnjenje.Kobjašnjenje.Klijenti koji dolaze tamo ,nitko ih na to ne tjera.To što oni očekuju da će sve biti korektno i točno odrađeno je njihova utopija ,kao i mnogih koji motor održavaju kod sličnih kvaziservisera,a uglavnom se tiće platežne moći mnogih koji motore voze i stavljaju na stranu činjenicu da je to skup sport i hobi.To što se ti nemaš namjeru baviti s otklanjanjem kvarova je do tebe i tvojeg materijalno novčanog statusa,ali mnogi su prisiljeni na to ,tražeći alternative mimo ovlaštenih servisa za koji ne mogu odvojiti novac ,a ipak se žele voziti .Jeftine i korektne usluge nema,niti će je ikad biti.Ovi ovlašteni servisi ,koji kod nas egzistiraju su zasebna priča,ima podosta vrhunskih znalaca i majstora od zanata.Probaj saznati koliko je školovanih motomehaničara kod nas?Nisam siguran da u našem obrazovnom sustavu uopće još i postoji smjer motomehaničar,uglavnom su trpani pod automehaničarski smjer.Tu dolazimo do ovakvog odnosa ,od onoga koji traži uslugu servisa do onog koji je treba pružiti.Eto ,to tjera vodu na njegov mlin.
 
  • Like
Reactions: barba
@Kawah ti si ovdje omašio ceo fudbal, u ovom slučaju uopće ne dolazi u pitanje negova nesposobnost, nego upravo suprotno :mrgreen: jedino u cijeloj priči ne drži vodu da je on osobno išta šarafio jer je to skoro nemoguće, ostalo je sve vrlo vjerojatno
 
U pravu si ,krivo sam se izrazil,zapravo protumačil.Zapraf je sposoban,kad pacijentima proda dobru spiku. 👍 :cool:
 
I dobro, nakon 20 postova, osim priče kumu mog prijatelja je zamjenio motor, da li ima i jedan dokaz za to ili samo priča iz 3 ruke.

A kakav bi ti ili bilo tko drugi htio "dokaz"...??

Čovjek kojeg znam sudjelovao je osobno u toj priči i prenio ju na forum, ja sam samo c/p ovdje jer je moto tematike. Za mene priča je vjerodostojna, a za vas wannabe advokate svega i svačega ne mora biti, izbor je vaš, dapače vas pozivam da svojim primjerom odlaska na servis u to Izimje pokažete da je to napisano običan trač i besmislica... mada i tada vaš primjer ne znači nikakvo pravilo, ako što ni ovaj negativan primjer ne znači da je pravilo, a kako neki pojedinci i znaju iz osobnog iskustva.

Jeftine i korektne usluge nema,niti će je ikad biti.

Ima, i jeftinije ne znači i loše, nekvalitetno, nepošteno itd. Bio sam i ja masu puta kod poznatih bajkera i servisera izvan ovlaštene službene mreže, koja sama ne znači kvalitetu ili pošten posao, i uvijek su mi za korektnu cijenu materijal (predočeni računi i izvađeni dijelovi) i dodano cijena posla koja nije bila bahato bezobrazna odradili posao. Dapače, onaj koji kuburi sa elementarnim troškovima i nije sposoban ni osnovno održavati motocikl, ne bi ga trebao ni imati, dječje željice i slični mokri snovi ne trebaju biti prioritet, jer takav motocikl nije siguran i takovim ponašanjem ugrožavaš druge (jebe mi se što ugrožavaš sebe, no u principu uvijek najebu nevini i ništa krivi). Za zanimanje motomehaničar, nisam baš čuo ni kod nas ni vani, koliko znam i vani su to školovani automehaničari koji se i sami ne školuju za određeni tip vozila, auta ili marku ili model, već se specijaliziraš tijekom rada u određenom servisu, za njih je najvažnije poznavanje principa rada i funkcija dijelova i sklopova, a ne konkretno koji je model, vrsta vozila itd...
 
razapeli ste čovjeka bez slika i dokaza... meni je tip simpa jer mi je prodao kawasaki original alat za ispod sica za 50 kuna...

živijo ti meni sto godina hehe :)