RB Moto u Izimju kod Karlovca

Village

Well-known member
Na jednom drugom forumu sam vidio ovu pritužbicu pa me zanima ima li sličnih iskustava, posebnu temu za taj servis nisam našao:


"Frend nedavno odvezao motor u RB Moto u Izimju pored Karlovca jer je imao problem sa strujom.
Frajer koji radi tamo, Robi, mu je "popravio" motor. Navodno se spalio neki dio zbog lose instalacije. Otkad je dosao motor od tamo puno teze pali i sporije ide no mislili smo da je to zbog lose strujne instalacije.
Uglavnom, dali smo si truda zadnjih par vikenda i rastavili motor i promijenili instalaciju. Kad je vec motor bio rastavljen, odlucili smo jos neke dijelove srediti i prilikom otvaranja same masine SOK!
Frend je na motoru imao kit (sto znaci drugacija bregasta i auspusi). Odjednom, bregaste nema, odnosno serijska je u motoru. Gledamo dalje, zupcasti lanac se cuje i plese a nedavno je mijenjan te bi trebao izdrzati jos min. 30-40kkm.
Zovemo servisera koji je mijenjao taj lanac prethodno sto je motor bio u RB Moto, gleda oznake koje si je zacrtao na masini kad je postavljao lanac i to nisu njegove oznake.
Uglavnom, izgleda da mu je izvjesni Robi iz RB Moto nabrzak promijenio masinu dok je motor bio na servisu. "
 
Pa pisalo se o tome da je od vise motora prodavao slagance ali bome ovo nisam ocekivao da bi netko nekome to napravio. Uzas!
 
  • Like
Reactions: Dene
Po oglasima na njuskalu se moze skuzit da prodaje preslozene motore...

I svasta sam cuo za razne servise, a ovolika kolicina pokradenih dijelova je nesto novo 😂
 
Ufff, bome ovo ako je istina nije zajebancija. On se bavi slaganjem.motora od razbijenih al to ni ne sakriva .
 
Ja sa čovjekom imam pozitvna iskustva.Ono što mi je trebalo a on je imao dobio sam po razumnoj cjeni i ispravno.Priča je malo neugodna ,tribalo bi čut i drugu stranu.Iskustvo mi to govori. (y)
 
Znam da lik kupuje razbijene motore i ako se mogu složiti složi ih i takve prodaje, a ako se ne mogu složiti prodaje dijelove...kao što je rečeno on to ne skriva...osobno sam imao priliku kupovati dijelove od njega po jako povoljnim cijenama uz usmenu garanciju "ako ne radi dat ću ti drugu" (radilo se o pumpi goriva za hondu cbr)...kupio sam još neke sitnice i bio zadovoljan, ali nikad nisam vozio motor na bilo kakav servis kod njega...uglavnom lik ima hrpu polovnih originalnih dijelova za većinu motora...eto to je moje iskustvo
 
kak se ono veli; uvijek postoji druga strana priče :mrgreen:
ali ne i u ovom slučaju, ovo je za njega najnormalnije, što drugo očekivati od tipa koji pretače staro ulje i antifriz, sve se kod njega može složiti
 
  • Wow
Reactions: ODST
A možda je i prvi majstor sfušario jer čemu stavljati oznake kad postoje tvorničke oznake po kojima se i mora namjestiti + neznam koliko mu je isplativo raditi dupli posao
 
Recimo kod aluminijske rame, primjer većina sportskih modela gdje je prostor između stjenke okvira i mašine takav da jedva "papir" prođe i oznake se zapravo ne vide.. Poklopac ventila ne ide van bočno nego vertikalno, a ti gledaš položaj bregastih s unutarnje strane. Sad, da ne bi spuštao motor ili slično, praktično si zacrtaš položaj, a za sigurnost je dostupna opcija brojanja izloženih članaka faznog lanca.
 
Recimo kod aluminijske rame, primjer većina sportskih modela gdje je prostor između stjenke okvira i mašine takav da jedva "papir" prođe i oznake se zapravo ne vide.. Poklopac ventila ne ide van bočno nego vertikalno, a ti gledaš položaj bregastih s unutarnje strane. Sad, da ne bi spuštao motor ili slično, praktično si zacrtaš položaj, a za sigurnost je dostupna opcija brojanja izloženih članaka faznog lanca.

japanci rade tvornički nabuđene mašine i nema nikavih radova prvih sto 'iljada..tako da ja ne znam o kakvim ti poklopcima pričaš..

IMG-20210213-WA0003.jpeg
 
  • Like
Reactions: error
Znam da lik kupuje razbijene motore i ako se mogu složiti složi ih i takve prodaje, a ako se ne mogu složiti prodaje dijelove...kao što je rečeno on to ne skriva...osobno sam imao priliku kupovati dijelove od njega po jako povoljnim cijenama uz usmenu garanciju "ako ne radi dat ću ti drugu" (radilo se o pumpi goriva za hondu cbr)...kupio sam još neke sitnice i bio zadovoljan, ali nikad nisam vozio motor na bilo kakav servis kod njega...uglavnom lik ima hrpu polovnih originalnih dijelova za većinu motora...eto to je moje iskustvo
Usmena garancija :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Priča je malo neugodna ,tribalo bi čut i drugu stranu.Iskustvo mi to govori.

Da, stvarno bi trebalo čuti nekakav "objektivan i prihvatljiv" izgovor zašto čovjeku bez znanja skine njegovu dobru mašinu i ugradi mu izraubano smeće. što je sve u odnosu prema klijentu - prijevara, a glede motora - čista krađa i utaja. Ne znam u čijem mozgu, osim tog prevaranta, ta priča može imati ikakav izgovor. Za mene, ukratko, to je kriminal, i da meni to napravi taj više nikada ne bi prodao ni srao ikome i u ičemu.
 
I na kraju jel frend otišao do Robija pitati o čemu je riječ, prijavio policiji krađu ili je sve stalo na pisanju na forumu? Ima frend ikakav dokaz da je netko otvarao mašinu-mijenjao mašinu-čupao nešto iz mašine, malo je nezahvalno ovak razapinjati nekoga bez da si 100% siguran i možeš isto i dokazati? Ja bi to rješavao sa onima koji su servisirali motor pa kad se sve razriješi tek onda bi informirao svekoliko pučanstvo. Pretpostavka je majka zajeba.
 
  • Like
Reactions: barba and Bob Rock
Ako je istina ono iz prvog posta, to je nečuveno..Ali malo mi je klimava priča..Nije baš lako promijeniti motoristi kompletnu mašinu..Svaki od nas zna svski frižić na svom motoru..Valjalo bi čuti drugu stranu...
 
Kakav je rasplet događaja, ne znam, vjerojatno je nešto bilo no to više nije za javnost da ne bi radio protiv sebe... za promjenu motora, ne znam u čemu je problem, nisam baš siguran da uopće većina ljudi zna za svaku oznaku motora, ja na podosta motora koje sam imao unutar oklopa nisam nikad ni vidio kako motor izgleda, kamoli da bih znao detalje, jednostavno mi to nije trebalo, ja nisam nikad sam servisirao svoje motore, postoje ljudi kojima je to posao...
 
Citam,i ne vjerujem.,ali ako se to i dogodilo recimo.kako to dokazati...koliko znam.,od prije dosta vrimena se ne gleda broj motora,vec samo broj šasije...da je to meni napravio,prosa bi mu klip od palca do mozga...
 
  • Like
Reactions: BradatiGad