Red Bull Grand Prix of The Americas 1-3/10/21

Da je ispred Fabia bio Bagnaia ili Mir vjerojatno ne bi držao 2. mjesto pazeći iza sebe nego bi pokušao napasti. Ovako zna da je jedini ispred njega vozač koji je daleko iza u ukupnom poretku i nema smisla riskirati pad u uvjetima kakvi su na CoTA-i. Povećao je prednost u odnosu na prateće društvo i već na idućoj utrci na stazi koja leži i njemu i Yamahi može osigurati naslov.


A za dogodine mi se čini da bi prvenstvo moglo biti još neizvjesnije. Ducati će vjerojatno izmisliti još nešti za baciti na svoje motocikle čega se nitko drugi nije sjetio, Honda se opako priprema, Aprilija ulazi kao tvornička ekipa...još ako Yamaha i Suzuki naprave solidnu evoluciju svojih jurilica biti će zanimljivo.


A što se tiče MM... tri utrke ove sezone je odradio vrhunski (Njemačka, Aragon i jučer). Brzine mu i dalje ne nedostaje, ali mu opako nedostaje konstantnosti ove godine. Vidjet ćemo što zima. nosi, ali ako ekipe budu blizu kao što su ove sezone morat će jako smanjiti broj kikseva da bi bio u borbi za naslov.
 
Očekivana utrka nakon šta je MM odmaglio...jbg. FQ pomalo potvrđuje da ne samo zna, nego i misli, čemu jurnjava za Marquezom, ovako razlika još veća i samo smješak, opametio se... ;)
Rodeo utrka, Rins očekivano visoko, Bestia iznenadio ponovno, no mali je jednostavno dobar ..i bit će sve bolji, garant.(y)
Miller je super al nije za ovu ligu, bilo bi ga šteta izgubit jer je kralj treninga, ali za utrke je nedovoljno upotrebljiv, no otpočetka pišem da je to čisti Dukatijev promašaj , slab za tvorničkog vozača, nestabilan..... ...kriva procjena vidljiva na kilometre (n)

Šteta za Suze da nemogu te ravnice biti bar imalo konkurentni hondi i dukcima ...
 
  • Like
Reactions: as17 and zagrepcan
Sa Pintom vec mjesecima komentiram...
Da nije divljao, 93 je vec ove sezone mogao pucati visoko.
Nema niti blizu najbolji motor.
Nije jos niti blizu fit.
Pa ih ovako napegla na ovom uzasu od krumpirista.
Jos jednom: prvak iduce godine.
Yap! Stvarno mislim da je MM čak mogao biti i prvak ove godine da nije (kako je izjavljivao po intervjuima) tražio limite i eksperimentirao što može, a što ne na trkama, umjesto samo na treninzima. Da nije padao po trkama i da se na svakoj umjesto pada plasirao do 7og mjesta (a ziher sam da bi na nekim trkama bio i na boljim mjestima pa i postoljima) sa 2 pobjede (u Austriji je možda kad je pala kiša mogao i do postolja da nije opet frljio pa zveknuo) i jednim drugim mjestom (još su doduše 3 trke do kraja), uzevši u obzir da niko od ovih mladaca bilo da imaju quatro pogon ili voze japance ili talijance, jednostavno nije dovoljno dobar u glavi da drž konstantno plasmane među prvih 5 i napravi posel kak spada. Daleko od toga da nisu dobri, ali po mom mišljenju praviše osciliraju. dva tri puta prvi pa onda osamnaesti i tako to. Te ih jebe ovo te ono. Ma sve 5 ko god bude prvak zaslužit će to, ali jednostavno mi niko od njih nije ono nešto. Nije poseban ko što su bilo Doohan, Rossi i zadnje vrijeme MM.
 
Sva sreca da ima SBK

Nasjeo sam lani na taj meme zvani "SBK" uzeo sam čak, u totalnom bunilu pod totalnim opsjednućem, SBK pass, trošio sam u životu pare na svakojake gluposti, na totalne idijotarije svakojakog tipa i sve, ali nikad, nikad mi nije bilo više žao 100 eura od SBK passa. Sve ću prežaliti i preboljeti, al tih 100 eura nikad.

Strašno.
 
Nasjeo sam lani na taj meme zvani "SBK" uzeo sam čak, u totalnom bunilu pod totalnim opsjednućem, SBK pass, trošio sam u životu pare na svakojake gluposti, na totalne idijotarije svakojakog tipa i sve, ali nikad, nikad mi nije bilo više žao 100 eura od SBK passa. Sve ću prežaliti i preboljeti, al tih 100 eura nikad.

Strašno.
:) meni je SBK uvijek zanimljiv za pogledati. doduse moram priznati da ga imam besplatno tu u Alpama, ali i da nije je jos uvijek u razini jedne malo lagodnije vecerice, a i tamo uvijek mozes naletit na minu i zavrsit cijelu noc na WCu :)

Kako god bilo, meni je od kada je turcin na sceni uvijek gust pogledat SBK trke ;)
 
se reče osoba s invaliditetom
1633369309467.png
 
  • Haha
Reactions: piljun
upravo odgledao, ali sam kimao ko kokos. jedino stvar koja mi je zanimljiva bila je sama staza i kako je u losem stanju. rekord je iz 2014 uz sve tehnike koje su danas na motoru. cesta kroz hreljin je bolja nego austin i mislim da manje drndas, a jos nisam ugradio ride height na ninju
 
  • Haha
Reactions: igVG and as17
Nije on nikakva "invalidna osoba" nebi ga tako ni u zajebanciji nazivao, o.k.....imao je lom , oporavak i sad piči...koliki sportaši bi dali sve da mogu biti u takvom stanju, nema sportaša koji nema ozlijede ili neigra ozlijeđen, ni u jednom sportu , nije MM nikakva iznimka tako da ga netreba žalit ... izgubio je 2 sezone, o.k. sad idemo dalje....šta bude druge sezone , vidjet ćemo... nadam se da će se boriti za vrh jer je interesantnije .... a i on je interesantan sa tom svojom grintom i glupiranjem ....
Nego, čini mi se da bi se Dovi mogao slijedeće sezone ponovno gurkat pri vrhu ... o.k. nikad svjetskog prvaka od njega al da bi mogao otkidat bodove ovim drugim zvjezdicama, mogao bi ... nadam se da će i ovi u suzi nešto napravit po pitanju snage jer ovo nema smisla... itd... ;)
 
  • Like
Reactions: vespinjo