Redovno održavanje....

ziggysb

Active member
pozdrav, malo čitam workshop manuals od Aqule GV650 i skrene mi jedna "sitnica" pažnju...

Da li je nužno, i da li to uopće rade na prvom servisu?? Mislim si ...Da baš bi radili raskapanju poklopce glave motora i pritezali glavu i cilindar.Jedva da sam siguran da bi i filter ulja promjenili ! :ujaja:

Pogledaj pod 3-50 kolonu...

HyosungGV650odravanje.jpg


Ako netko ima iskustva neka mi malo pomogne..
 
ovo me podsjeca na pritezanje glave na vecim diesel generatorima svakih 3000 h ... :chuckel:  presmijesno
 
ovo je neki zajeb...stiskanje glave na 1000 km...i zatim svakih 6000 km.... :shock: :shock: Nemoguce...Kakvi su to sarafici onda....kao slamke debeli.... :misli:
 
Meni je to isto malo.. :misli: Radio sam dotezanja na starijim motorima ali ovo na novom.. :?
 
 Po ovome ispada skoro pa kao na FAP-u njuškašu (ali i on je drža puno duže  :wink:), malo čudno ali dosta da ti da misliti da li je zajeb a ako nije svaka im čast  :shock:
 
Jos je smjesniji reda ispod. Remove carbon na glavi i cilindrima. Pod tim se vjerojano misli skidanje garezi (y) i to majke ti svakih 12 iljada. :shock:
 
        Al jel su kakvi vijci s vanjske strane na mašini jer to bi objasnilo stvar jer do njih je lako doći tj. netreba skidat poklopac.
 
Ma malo sam pronjuškao...stvari radi se o periodičkom pregledu koji nije nužno potreban osim ako postoji sumnja na veliki zazor ventila ili pretjerano rastezanje pri nepravilinim ili nepažljivim( full gas ) urađivanjem.
Pristupa se stezanju sa moment ključem  ali sa tvorničkom podešenjima snage na ključu.
U biti samo provjera da nije došlo do popuštanja.Savjetovali su me da se ništa ne dira da 12000 no ako niti tada nema ulja ili kliktanja samo potrošni materijal.