regal raptor-spyder

fanči

New member
Zanima me dali neko možda ima taj motor i što se od njega može očekivati za tu cijenu.
Kupili bi ga kao drugi motor.
 
Taj motor jako dobro izgleda,bar na slikama,velik je,ali baš zbog toga mašina koja je ionako mala djeluje još manja (nažalost) tako da je ona ogromna rupa ispod rezervara grozna....vidio sam na netu nekoliko verzija od 233ccm vodeno i zračno hlađeni....ovi zračno su ustvari mašine od honde rebel (mašina je malo veča zbog rebara) i kinezi je masovno ugrađuju u qingi ,jinlun....i ostale....tad ima oko 16ks...a vodeni ima oko 20ks...kažem oko,jer se na raznim stranicama isti motori različito specificiraju po snazi....

imaš članak,tj test u moto klubu,navodno je neki amer početkom 90ih to dizajnirao i prebacio proizvodnju u kinu zbog zarade,normalno....sve je to ok,ali ne vidim nikakve veče kubikaže od 300ccm,pa onda sve to djeluje pomalo neozbiljno...

uglavnom u njemačkoj se prodaju pa valjda i nešto vrijede http://www.regal-raptor.net/cms/index.php?id=1

evo i njihove glavne stranice http://www.regal-raptor.com/english/index.asp

ima ih u beta motu za kupiti...bar tako kažu na njihovim stranicama,cijena oko 25k kn

ne znam što reć,skeptičan sam prema čoperima i cruizerima tako male kubikaže i snage....da su bar 500ccm i 40ks čovijek bi rekao ,ajde dobro...al ovako  :shock:

možda bi ti se više isplatilo uzeti keewayev cruizer 250 koji ima ,mislim ,18ks ali zato V2 mašinu i dođe oko 22k kn,navodno je keeway jako dobro opskrbljen rezervnim dijelovima....a opet ovaj regal djeluje dosta bolje,bar na slici....

 
Koliko sam vidio, u Motoklubu piše da postoje i veće kubikaže (mislim čak i 900 ccm). E sad, koliko je to točno, s obzirom na kojekakve nebuloze koje se tamo daju pročitat ne bi znao, vidim da na stranici nema tak šta.
 
VOPA said:
Koliko sam vidio, u Motoklubu piše da postoje i veće kubikaže (mislim čak i 900 ccm). E sad, koliko je to točno, s obzirom na kojekakve nebuloze koje se tamo daju pročitat ne bi znao, vidim da na stranici nema tak šta.

to i ja kažem,u moto klubu je navedeno 800ccm ali na stranicama proizvođača ništa o tome....300ccm je največa kubikaža...
 
čitala sam taj članak u motoklubu. zato mi je i zapeo za oko. zaljubljenik sam u čopere i ovaj super izgleda, a i cijena mi super. Nisam neki stučnjak u tehničkom smislu, zato pitam dal mi to može bit za neke malo duže ture (na more i to) jer mi se neda više biti suvozač.
 
fanči said:
čitala sam taj članak u motoklubu. zato mi je i zapeo za oko. zaljubljenik sam u čopere i ovaj super izgleda, a i cijena mi super. Nisam neki stučnjak u tehničkom smislu, zato pitam dal mi to može bit za neke malo duže ture (na more i to) jer mi se neda više biti suvozač.

uzmi u obzir da je spyder više fensi šemsi motor....več na slikama djeluje tvrdo i neudobno....obrati pažnju na tanak sic....mislim da je to puuuno neudobnije od vn900....i imaj na umu da je to motor rađen da bi se provozao 50ak km.....a opet ljudi i s skuterima od 50ccm idu na more,pa bi i njegovih 15kw itekako trebalo biti dovoljno za neki dulji put....kažu da je max 130...pa bi onda 100 trebala biti zagarantirana kao putna brzina.....recimo onaj model hawk mi djeluje puno udobnije za duže ture...

problem je što ja ni jedan takav motor nisam vidio na cesti....a 25k kn nije mala lova,jer se za koju tisuću kn više da nać virago 535...koji je pravi motor naspram ovome....
 
Vele da je u ovome hondin motor, ne znam. Stvar je u tome da je tek jučer počela prodaja tog Raptora i nitko još ne zna kak se ponaša. Jučer sam zvala u Svetu Nedjelju, oni su kao glavni zastupnici. Navodno su sve rasprodali i sljedeća tura dolazi tek u srpnju. Pitala sam kak je sa servisom, pa kao na 300 ili 500, pa opet na 1000 km. Stavili su češće jer im je to novo i samo su oni ovlašteni, za sad za servis.  :misli:
 
Ajde neka se neko javi ko je kupio taj motor da čujemo kaj je to za stroj.
Da se mene pita ja bi počekal drugu godinu pa onda krenul u kupnju...da se malo vidi kak to radi :wink:
 
Bilo bi pametno pričekati, ali mi žene smo jako nestrpljive i teško nam je čekati.  :wink:
Ali stvarno bi bilo super da se neko javi, makar ga je vozi tek jedan dan.  :jesus:
 
fanči said:
Vele da je u ovome hondin motor, ne znam. Stvar je u tome da je tek jučer počela prodaja tog Raptora i nitko još ne zna kak se ponaša. Jučer sam zvala u Svetu Nedjelju, oni su kao glavni zastupnici. Navodno su sve rasprodali i sljedeća tura dolazi tek u srpnju. Pitala sam kak je sa servisom, pa kao na 300 ili 500, pa opet na 1000 km. Stavili su češće jer im je to novo i samo su oni ovlašteni, za sad za servis.  :misli:

ah,rasprodalo se jer su ih uzeli par komada....a ovo za servise je malo glupo,al da se razumjeti....samo mene zanima kad je idučui servis nakon 1000km....bilo bi lijepo da je na 7000km...

evo ja našo neki link za regal raptor hawk model....pošto je cijena na akciji valjda se i prije prodavao....on ima istu mašinu kao i spyder http://www.marcel-moto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=29

a priče da je to hondina mašina  :palacdolje:....to je KOPIJA hondine zračne mašine honde rebel 233ccm....a oni su napravili izvedenicu s vodenim hlađenjem....opet ponavljam cijela kina ubacuje kopiju te mašine u svoje čopere/kruzere....jinlun,qingi...

lunjao još po netu...izgleda da je točno da misle uvaliti jače mašine i to vjerojatno do kraja godine...evo što sam našao http://video.google.com/videoplay?docid=-5176004845586986212&q=regal+raptor+650&ei=GqMhSMHRLYeE2wKn6aHVAQ izgleda dobro...to je proba s 4cl vjerojatno 70-80ks od kakve stare suze....al vjerujem da će uvaliti pravu custom mašinu 2V...

a ispod je neka spika koju sam kasnije vidio...

The lads from www.250choppers.co.nz are at it again they have given a 250 spyder chopper an engine transplant the lads have used a 1981 honda 650 police bike for the project . this is one cool bike and very fast and capable of speeds in excess of 180kmh .... www.250choppers.co.nz want people to know that they can convert your 250 spyder chopper if you feel the need for more speed .. apparently the lads have got their hands on a yamaha 650 turbo so watch this site im sure a video will turn up soon... «

tako da je moguće da se radi samo o vlastitoj preradi....al ipak doakzuje ono što ja tvrdim da je spyder ogroman i da je rama dovoljno snažna i projektirana za veče i jače mašine već u samom startu...


http://www.johnnypag.com/index.html
 
http://www.autoosijek.com/ostalo-dadyw-250e-9-19601/      :misli:
 
oživljavanje mrtve teme al jel ima tko info dal verzija koja se u nas uvozi ima ajnšpric ili frgazer?
 
malo ne kužim,zašto su stavljali vodeno hlađenje,kad je snaga skoro ista kao i na sličnim motorima ista kubikaže zračnog hlađenja....
 
super...sretno s pilom.....reci malo,kakav je u vožnji....opći dojam....kočnice...prednje vile (mekane-tvrde) ?
 
bok ekipo ! evo vratio se i virovitice sa moto susreta,motorcek ok ali neudoban za sjedenje strasno. svakih 30 km sam stal jel od vibracije utrne guzica , sutra odmah idem pretapicirat zic i onda bu ok .sve u svemu super zeka na njemu,,za voznju po autoputu malo spor al za normalne ceste super .evo tolko od mene pozdrav
 
hahahahah, nadam se da je na putu bilo dosta kafića u kojima si odmaral pozadinu! pozdrav!!!  (y)
 
Ljudi dali je još netko kupio ovaj motor a i molio bi člana @buc1 da kaže još nešto o motoru jer do sada je sigurno vidio sve dobre i loše strane ovog motora !
Još jedno pitanje za sve ostale dali je rama dovoljno čvrsta za neku puno jaču mašinu !? !