Regina HPE lanac bez odrzavanja dostupan

Zanimljivo, ak je zbilja tak, ja sam spreman platit samo da ne moram svako malo čistit i podmazivat :mrgreen:
 
ko ima para na bacanje kupice..ko nema nece..brena je Brena al dvaput je dvaput..tako i ovo. Prodavanje muda pod bubrege i lovci na jelene
 
Ako lanac traje cca 20tkm to je 20 zajebancija sa čišćenjem i podmazivanjem za 100€, hvala meni se isplati doplatiti za taj lanac
 
Pratim tijek događanja,definitivno zanimljiv upgrade na motoru ali se triba dokazati da bi da te pare 😎
 
Naravno, jer na tehnickom ruse ak dodjes sa suhim lancem :mrgreen:
Ma razumljivo je da lanac ima atest,ali treba li raditi atest ugradnje lanca na motor,ono kao i za atestirani auspuh raditi atest ugradnje ?
 
Za ocekivati je da ce sada i drugi brendovi lanaca izbaciti svoje verzije lanca bez odrzavana, a onda ce sigurno i cijena da pada. Lijepo bi bilo vidjeti sta ce DID ponuditi. Meni bi to bila puno zanimljivija opcija od Regine...
 
lanac treba birat prema svom motoru ..znaci oznaka za jacinu lanca..samo to je bitno..sve ostalo x ring, kurac palac ring, zlatni, srebreni, sad ovaj kobajagi bez odrzavanja..sve je to samo marketing..jebes bajkera kome je mrsko ocistit motor, krpicom ocistit lanac i podmazat..meni je to relaksacija poslije voznje
 
lanac treba birat prema svom motoru ..znaci oznaka za jacinu lanca..samo to je bitno..sve ostalo x ring, kurac palac ring, zlatni, srebreni, sad ovaj kobajagi bez odrzavanja..sve je to samo marketing..jebes bajkera kome je mrsko ocistit motor, krpicom ocistit lanac i podmazat..meni je to relaksacija poslije voznje
U teoriji se slažem sa tobom ali u praksi baš i ne jer sam dosta lijen po tom pitanju. Vizir i plastike još i prebrišem sa mokrom krpom ali ovo dole masno uvijek nekako odgodim za neki drugi put :mrgreen: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
lanac treba birat prema svom motoru ..znaci oznaka za jacinu lanca..samo to je bitno..sve ostalo x ring, kurac palac ring, zlatni, srebreni, sad ovaj kobajagi bez odrzavanja..sve je to samo marketing..jebes bajkera kome je mrsko ocistit motor, krpicom ocistit lanac i podmazat..meni je to relaksacija poslije voznje
E da... dok ti poslije vožnje očistiš te lance, ja sam na već na trećoj pivi! Nemreš me stići ni da hočeš:ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: exfreerider
A meni se baš neda😄. Podmazujem lanac svakih 500km, a čistim svakih 1000km. Ako me opere kiša onda odmah nakon vožnje. Bilo bi baš fora da ne moram uopće mislit na to i sam se vozit.
Inače mrsko mi je i motor prat:ROFLMAO:

Ti bas volis da petljas oko lanca...
Ja podmazem svakih 1500, ocistim svakih 3000. Nekada i ranije ako vidim da je suh ili prljav (pregledam ga poslije svake voznje). Generalno podmazujem i cistim na osnovu pregleda lanca, uslova u kojima vozim (kisa, prasina itd), a ne na osnovu kilometraze. Kod dotezanja ga uvijek drzim na labavijoj strani. U takvom rezimu odrzavanja, lanac mi izdrzi u prosjeku 25-30k kilometara.
Sada sam malo vise lijen, jer sam se sa kardana vratio opet na lanac, pa se treba opet navici na odrzavanje, ali ne mislim pretjerivati... Kontam staviti onu manuelnu mazalicu (Cobra Nemo) pa neka nakapava.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: El Mravac
Isto odokativna metoda podmazivanja i čišćenja, po potrebi, i uglavnom ne podmazujem bez da ga prvo očistim.
 
Ovaj Reginin maintenance free ispadne oko 100-150 EUR (zavisno od broja karika) skuplji od npr DID ZVMX lanca...
Da sad ne ispada da se preserajen ali 150 eura svakih 40-45 iljda km.....
Dobro nekome je to sezona do sezona ipo
Meni minimalno 4
Uglavnom ocu rec.....nije neka lova....
I ako je to to kako reklamiraju uzet cu ga kad dode vrime
Kardan kao takav postaje “obsolete”
 
ma nema šanse da na nekom jačem motoru lanac traje 45000km, mene čisto zanima na šta će ličit taj lanac nekome ko se vozi cijele sezone pa kad ga zimi dobro natopi sol i voda, koliko će dugo bit maintenance free.
Živi bili pa vidjeli, inače regina lanac mi nije trajao ništa kraće nego DID, štoviše čak i više.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
ma nema šanse da na nekom jačem motoru lanac traje 45000km, mene čisto zanima na šta će ličit taj lanac nekome ko se vozi cijele sezone pa kad ga zimi dobro natopi sol i voda, koliko će dugo bit maintenance free.
Živi bili pa vidjeli, inače regina lanac mi nije trajao ništa kraće nego DID, štoviše čak i više.
Da slazem mada nisan expert za lance....ali 95 ks je mislin OK mada o nacinu voznje isto ovisi.....
Ja ga dobro namazen pa se 3ipo 4 miseca kvasa u garazi.....
onda svakih 1000 do 1500 km mazanje.....
Iamn neki Suzukijev Ectar ili tako nekako sprej....to nema sanse da lanac ostane suv i nakon 1000 km....ka lipilo
Down side je da izasere sve izad.straznja felga ajme
Tako da namazen pa onda nakon 3,4 dana operen felgu......
Sad cu prec na Hipenol malo pa cemo vidit
A ectar ce ic kad ide u garage.....

Blazeni Kralj
Lanac u ulju....lifetime maintenance free
Ili bar 75 iljda km