registracija i osiguranje

PLACENIK

New member
Zanima me koliko dode reistracija i osiguranje za intrudera m800. Prva je registracija i osiguranje tako da nemam nikakvih popusta. Ako itko zna nek pomogne
 
ja ti mogu pomoc samo tolko da ti kazem da euroherc daje 50% popusta ako uplatis i zivotno osiguranje ...
 
PLACENIK said:
Zanima me koliko dode reistracija i osiguranje za intrudera m800. Prva je registracija i osiguranje tako da nemam nikakvih popusta. Ako itko zna nek pomogne

osiguranje oko 2800 za ZG i ostali troskovi oko 700 - 800 kuna (bez narucene tablice)
 
PLACENIK said:
Znaci da je istina to da te oderu ko pasa :( Oni nisu normalni

meni je sa 50% na 650 ccm -a sa narucenom tablicom sve bilo 2300 kuna

tebi je iznad 750 ccm-a vece osiguranje a sve drugo isto
 
Kad sam prije cca godinu dana gledao neki bike od 850 ccm pitao u Croatii za osiguranje bez popusta za ZG tablice i kaže mi teta 4200Kn  :yikes: :yikes: :yikes:
 
penny_lane said:
ja ti mogu pomoc samo tolko da ti kazem da euroherc daje 50% popusta ako uplatis i zivotno osiguranje ...
... i to je muljaža, samo predstavljaju kao da je to nešto legalno.
Bila već jedna poveća tema na forumu o tome nekad proljetos
 
Hrvoje said:
... i to je muljaža, samo predstavljaju kao da je to nešto legalno.
Bila već jedna poveća tema na forumu o tome nekad proljetos
danas uplaceno...u onoj velikoj zgradi sa svjetlecim znakom euroherc
legalno/ilegalno...na njihovu dusu...ja imam svojih 50% posto i to mi jedovoljno
 
penny_lane said:
danas uplaceno...u onoj velikoj zgradi sa svjetlecim znakom euroherc
olrajt, ne sumnjam... ali preveslalo te čini mi se...
 
PLACENIK said:
Zanima me koliko dode reistracija i osiguranje za intrudera m800. Prva je registracija i osiguranje tako da nemam nikakvih popusta. Ako itko zna nek pomogne
Ovo će ti biti od pomoći: http://www.ak-rijeka.hr/racunalica.php

Iznos osiguranja ti je za Rijeku te ne znam kolko iznosi za Split, ali malo proguglaj i nađi si na nekoj stranici od osiguranja koja ima izračun.
 
penny_lane said:
50% imam....zivotno imam....papire imam (y)
ma htjedoh reći da ti to naprave na divlje. znači ti imaš i 50% i životno osiguranje. ali njima ne staviš u džep 200-300-1000kn da bi dobila 50% nego to oni zamotaju u lijepi šareni celofan zvan životno osiguranje. a agent koji je sklopio policu životnog dobiva za to proviziju. i svi sretni... ti imaš 50% i životno, on ima proviziju, firma dobiva novac za od tvojih uplata za životno, a sve izgleda da je po PS-u i da nema niti traga mitu i korupciji.
tako mi barem reče jedna osoba prije nekih godinu dana koja radi u tom "uglednom" koncernu. tj. da zakon o osiguranju nigdje ne propisuje takvu mogućnost za dobivanje bonusa. što je uostalom logično. kakve logičke ili financijske veze ima tvoje sklopljeno životno osiguranje sa rizikom koji predstavljaš za druge na cesti?
 
I dan danas je moguce kupiti bonus od 50% za 400kn.  :mrgreen: Govorim iz vlastitog iskustva.
Samo svi osiguravatelji to negiraju radi zakona i moguce kazne.
 
Hrvoje said:
ma htjedoh reći da ti to naprave na divlje. znači ti imaš i 50% i životno osiguranje. ali njima ne staviš u džep 200-300-1000kn da bi dobila 50% nego to oni zamotaju u lijepi šareni celofan zvan životno osiguranje. a agent koji je sklopio policu životnog dobiva za to proviziju. i svi sretni... ti imaš 50% i životno, on ima proviziju, firma dobiva novac za od tvojih uplata za životno, a sve izgleda da je po PS-u i da nema niti traga mitu i korupciji.
tako mi barem reče jedna osoba prije nekih godinu dana koja radi u tom "uglednom" koncernu. tj. da zakon o osiguranju nigdje ne propisuje takvu mogućnost za dobivanje bonusa. što je uostalom logično. kakve logičke ili financijske veze ima tvoje sklopljeno životno osiguranje sa rizikom koji predstavljaš za druge na cesti?
po cjeloj toj teoriji....po kojoj logici se onda osiguravateljima isplati uopce ljudima davati bezuvjetno osiguranje?
 
penny_lane said:
po cjeloj toj teoriji....po kojoj logici se onda osiguravateljima isplati uopce ljudima davati bezuvjetno osiguranje?
bojim se da ne shvaćam pitanje :misli:
koje bezuvjetno? autoosiguranje?
"UVJETI ZA OBVEZNO OSIGURANJE OD AUTOMOBILSKE ODGOVORNOSTI
Članak 8.
Kada osiguranik sklopi osiguranje za vozilo prvi puta, plaća premiju osnovnog 10. stupnja.
Ako je vozilo bilo osigurano najmanje godinu dana i ako u razdoblju promatranja nije bilo prijavljenih šteta, osiguraniku se za sljedeću godinu odobrava jedan premijski stupanj niže, najviše do 1. stupnja
Članak 9.
Osiguratelj priznaje osiguraniku određeni premijski stupanj na temelju vlastite evidencije, središnje evidencije štetnika pri Hrvatskom uredu za osiguranje ili temeljem potvrde prethodnog osiguravatelja.
"
Itd, itd... blablabla
Uglavnom nigdje se ne spominje dobivanje bonusa temeljem životnog osiguranja.
 
Situacija je danas takva,da svugdje možeš dobit popust,pa tako i u osiguranje.Kada ga jednom dobiješ,baš te briga.Penny može druge godine otić u neko drugo osiguranje i na osnovu stare police iz bivšeg osiguranja ostvarit popust od 50 %,a može i prestat uplaćivat policu životnog ako hoće(na temelju kojeg je dobila poput) i niko joj ne može ništa,onih 50% ostaje.
Ja sam prije mjesec dana uplatio kasko za auto po prvi put i dobio popust od 35%.Zašto?Zato što osobu koja mi je radila policu poznajem,i nije joj bilo teško otići do svoje nadređene osobe i zatražit dopuštenje za popust.
Općenito popusti nemaju nikakve pravne ni zakonske pozadine,radi se samo o tome dal će ti ih netko odobrit ili ne,a kad jednom platiš...
 
zlikavac said:
Situacija je danas takva,da svugdje možeš dobit popust,pa tako i u osiguranje.Kada ga jednom dobiješ,baš te briga.Penny može druge godine otić u neko drugo osiguranje i na osnovu stare police iz bivšeg osiguranja ostvarit popust od 50 %,a može i prestat uplaćivat policu životnog ako hoće(na temelju kojeg je dobila poput) i niko joj ne može ništa,onih 50% ostaje.
Ja sam prije mjesec dana uplatio kasko za auto po prvi put i dobio popust od 35%.Zašto?Zato što osobu koja mi je radila policu poznajem,i nije joj bilo teško otići do svoje nadređene osobe i zatražit dopuštenje za popust.
Općenito popusti nemaju nikakve pravne ni zakonske pozadine,radi se samo o tome dal će ti ih netko odobrit ili ne,a kad jednom platiš...


za auto obavezno ti je onaj zakon šta je hrvoje stavio TATA i MAMA

koncern AGRAM je država u državi i krši taj zakon i niko im ništa ne može :palacdolje:  jbm takvu državu i pravosuđe, a šta se tiče KASKA to svako društvo određuje cijene i popuste itd itd zato jer nije OBAVEZNO :misli:
 
PLACENIK said:
Zanima me koliko dode reistracija i osiguranje za intrudera m800. Prva je registracija i osiguranje tako da nemam nikakvih popusta. Ako itko zna nek pomogne

3553.72 kn bez bonusa i bez osiguranja vozača i putnika (cca + 150 kn na svotu 100 000-200 000)


1776.86 kn sa 50% bonusa