Registracija istekla,a motor nije kod mene

ZP1993

Well-known member
Pozdrav ekipa.Trebam jedan savjet.Baš sam malo gledao dokumente i primjetio da na prometnoj piše da mi je registracija motora istekla 29.5. Znam da ima onih dva tjedna za obnovit regu,ali mi je problem kaj je motor kod mehaničara,i ne znam hoće popravak bit gotov prije nego ta dva tjedna isteknu (to jest,još par dana).Kaj napravit ak ne stignem obnovit regu na vrijeme,hoću dobit kaznu?Ako da,jel se može napravit neka žalba?

Ako bi temu trebalo prebacit negdje drugdje ili spojit sa nekom starijom sličnom temom,molim moderatore da to naprave.
 
Imao istu situaciju prošle godine,

Kasnio 3 tjedna,uredno registrirao i nakon tjedan dva došla svejedno kući kazna za neodjavljivanje neregistriranog vozila.

Dakle ili rega ili odjava.
 
bender_300 said:
Imao istu situaciju prošle godine,

Kasnio 3 tjedna,uredno registrirao i nakon tjedan dva došla svejedno kući kazna za neodjavljivanje neregistriranog vozila.

Dakle ili rega ili odjava.

Zg?
 
meni je prije par godina bila došla, ne sićan se toćno ali manje od 1000 i više od 500kn
moguće da su prominili šta u međuvrimenu
 
Bar nije puno,bojao sam se da nebi bila neka četveroznamenkasta svota.
A jel bi se moglo sredit sad osiguranje,pa tehnički kasnije kad dobim motor,ako si tako mogu kupit malo vremena bez odjavljivanja motora?
 
Odjavi motor, trosak je 20 kn biljega, cuvaju ti tablicu. Glupo je placati kaznu.
 
Zakonski rok za registraciju ili odjavu je 15 dana, a kazna je 700 ili 750 kn....i dobit ćeš ju bez obzira uzeo osiguranje ili ne.
 
To mi je vraćanje tablica malo zajebano kod odjave,naručio sam tablicu po želji,pa bi ih htio zadržati,al ako ih čuvaju,onda budem tako napravio,bolje neg da moram platit kaznu.
 
Ma neš niš platit za par dana, džabe bacaš pare na biljege kod odjave/prijave...di bi oni stigli kad bi svima skidali tablice nakon 15 dana?!  :police: Pričekaj da se popravi, regaj i bok
 
Borinjo said:
Ma neš niš platit za par dana, džabe bacaš pare na biljege kod odjave/prijave...di bi oni stigli kad bi svima skidali tablice nakon 15 dana?!  :police: Pričekaj da se popravi, regaj i bok
mislim da sustav nekako izbacuje obavjest o isteku pa automatski šalje.
Znam neke koji su već nakon 20 dana dobili kaznu
 
prije koju godinu sam i ja bio u sličnoj situaciji ...

istekla tablica, a motor nije bio spreman za registrciju .... kad sam ga sredio, otišao na regu, ali mi je nakon tjedan dva ipak došla kazna ...

napisao žalbu u kojoj sam objasnio šta i kako je bilo i uz to priložio fotokopiju nove registracije i to je to .. uvažili mi .. nisam ništa morao platiti .. :neznam:
 
Medic said:
Zakonski rok za registraciju ili odjavu je 15 dana, a kazna je 700 ili 750 kn....i dobit ćeš ju bez obzira uzeo osiguranje ili ne.


S autom sam kasnio mjesec i po, s motorom oko mjesec dana....
Nikad kazna nije dosla....
 
Ovisi ti sve gdje zivis i kakve si srece.. Meni uredno sve dode na naplatu.
 
Znam po frendu iz Zagreba koji je prodavao neke pizdarije sa ebaya i tako zaradio tisuce kuna,  ne rijetko da je prelazilo cifru od "dopustenoga i uvijek je dolazilo bez carine.  Mozda koji put je platio ali to je zanemarivo. A to ovdje su zvali za svaku sitnicu i moras donijeti isprintan racun

Bas tako,  nemas prolaza nigdje i sve uredno naplaćuju a kad treba platit e to je druga prica.
 
Onda budem već sad platio osiguranje i čekao da motor bude gotov (trebao bi bit početkom drugog tjedna),a onda obavim tehnički i registriram ga.Ako dođe kazna,onda probam sa žalbom,nadam se da bu šljakalo,da ne moram trošit lovu kaj skupljam za kupit auto.Hvala za savjete,ekipa (y)