Registracija odjavljenog vozila bez prometne - pitanje

moover

Active member
Dakle, kupljeno odjavljeno vozilo, novi vlasnik ima ovjeren kupoprodajni ugovor, potvrdu o plaćenom porezu i knjižicu vozila u kojem se vidi da je bivši vlasnik odjavio vozilo. Prometnu nije dao novom vlasniku, samo knjižicu vozila.

Do bivšeg vlasnika je nemoguće doći. On je vozilo odjavio u jednoj županiji, novi vlasnik vozilo treba regat u drugoj.

Jel ima smisla novom vlasniku ići u MUP, jesu umreženi pa će vidjet da je vozilo odjavljeno ili...?

Šta je činiti?  :misli:

Hvala unaprijed.
 
naravno da će vidit da je odjavljeno vozilo, a i dok se vozilo odjavljivalo, poništavala se prometna dozvola i dobio bi potvrdu da su pločice i prometna predani u PU, ako se dobro sjećam.
 
biso1 said:
naravno da će vidit da je odjavljeno vozilo, a i dok se vozilo odjavljivalo, poništavala se prometna dozvola i dobio bi potvrdu da su pločice i prometna predani u PU, ako se dobro sjećam.
A što ako novi vlasnik nema ni prometnu ni potvrdu da je prometna predana u PU? Jel se može šta bez prometne i potvrde?  :misli:
 
Old-Newbie said:
A da jednostavno sa papirima koje imas odes u mup? Zaznas na pravom mjestu sve.
Sutra ide novi vlasnik do mupa, al zanima ga što može očekivati...  :wink:
 
MUP ima u svojem terminalu podatke o vozilu i bivsem vlasniku.
Novi vlasnik u MUP-u moze izraditi dokumente na osnovu kupoprodajnog ugovora i ziga iz porezne, registracijski list, potvrdu o placenim pristojbama i policom osiguranja.

Ja sam imao situaciju gdje je prometna oduzeta od strane policije zbog voznje neregistriranog vozila, knjizicu nisam imao nego samo dva kupoprodajna ugovora.
 
Ako je vozilo odjavljeno, to je evidentirano u knjizici vozila. Nekada se prometna trebala zadrzati u murji, a knjizica vozila isla je uz vozilo.
 
Bandit said:
Ako je vozilo odjavljeno, to je evidentirano u knjizici vozila. Nekada se prometna trebala zadrzati u murji, a knjizica vozila isla je uz vozilo.
knjižicu ima novi vlasnik i uredno u njoj datum (2008.g.), pečat i potpis u rubrici odjave.

Bio danas na tehničkom pa su ga sterali, da ne može ništ bez prometne...
 
moover said:
knjižicu ima novi vlasnik i uredno u njoj datum (2008.g.), pečat i potpis u rubrici odjave.

Bio danas na tehničkom pa su ga sterali, da ne može ništ bez prometne...
da jbg., na tehničkom je potrebna prometna ili ta potvrda koja se izdaje kada je ista vraćena/oduzeta. a nek proba otići u MUP, na registraciju vozila, objasnit sve pa vidit da li može dobit kopiju potvrde (uff već vidim blijede poglede na šalteru)
 
moover said:
knjižicu ima novi vlasnik i uredno u njoj datum (2008.g.), pečat i potpis u rubrici odjave.

Bio danas na tehničkom pa su ga sterali, da ne može ništ bez prometne...
Kao vlasnik koji se legitimira sa ovjerenim kupoprodajnim ugovorom, taj novi vlasnik treba otići na MUP i prijaviti gubitak prometne. Sa potvrdom o izgubljenoj prometnoj sve se dalje obavlja kao da tu prometnu sa pečatom odjave ima kod sebe.

No nešto mi pada na pamet... u toj izgubljenoj prometnoj moglo biti upisano nešto u stilu "zabrana otuđenja" ili "ograničenje" zbog nekog neotplaćenog kredita.  :mrgreen:
 
u mup-u se prijavi gubitak i dobije se potvrda koja zamjenuje prometnu ali OBAVEZNO ići u mup u kojem je prometna izdana!
 
prijava gubitka je u redu, ukoliko prilikom odjave vozila prometna nije zadržana u policiji, ko što se radi. (y)
 
biso1 said:
prijava gubitka je u redu, ukoliko prilikom odjave vozila prometna nije zadržana u policiji, ko što se radi. (y)
Prometna se već godinama ne zadržava u policiji.
Čak i da su je zadržali, izdali bi potvrdu o tome i onda bi se sa tom potvrdom sve obavljalo. Neimanje te potvrde- ista stvar kao i neimanje prometne.
 
Hrvoje said:
No nešto mi pada na pamet... u toj izgubljenoj prometnoj moglo biti upisano nešto u stilu "zabrana otuđenja" ili "ograničenje" zbog nekog neotplaćenog kredita.  :mrgreen:

Baš razmišljam kako bi to mogao saznati. :mrgreen: Ako je leasing onda ne bi imao knjižicu vozila i samo bi ga leasing mogao odjaviti, ako je otvoreni kredit iz 2008. sigurno je već pokrenuta ovrha i to bi u MUPu morali znati. Ako je u šumi, onda ga jebi... :mrgreen: U svakom slučaju bi najbolje bilo u MUPu odmah otići kod šefa, odnosno šefice u Heinzlovoj :mrgreen: jer se na šalteru vrlo lako krivo interpretiraju stvari i onda te gledaju kao kriminalca. :mrgreen:
 
Hrvoje said:
No nešto mi pada na pamet... u toj izgubljenoj prometnoj moglo biti upisano nešto u stilu "zabrana otuđenja" ili "ograničenje" zbog nekog neotplaćenog kredita.  :mrgreen:

To se provjeri na http://zaloznaprava.fina.hr/

 
Hrvoje said:
Prometna se već godinama ne zadržava u policiji.
Čak i da su je zadržali, izdali bi potvrdu o tome i onda bi se sa tom potvrdom sve obavljalo. Neimanje te potvrde- ista stvar kao i neimanje prometne.

ak sam dobro vidio, motor je odjavljen 2008.godine (y) a tad su se još uvijek prometne zadržavale i izdavale potvrde, koje su neki obzirom da se radilo o običnom komadu papira,  pogubili, a zato sam i reko da ode pitat kaj se može napravit, jer ak je prometna u policiji, a on dođe prijavit gubitak, mislim da bu malo to čudno zgledalo :misli:
 
biso1 said:
ak sam dobro vidio, motor je odjavljen 2008.godine (y) a tad su se još uvijek prometne zadržavale i izdavale potvrde, koje su neki obzirom da se radilo o običnom komadu papira,  pogubili, a zato sam i reko da ode pitat kaj se može napravit, jer ak je prometna u policiji, a on dođe prijavit gubitak, mislim da bu malo to čudno zgledalo :misli:

Koliko je uopće trajalo to razdoblje zadržavanja prometne? Godinama odjavljujem i prijavljujem a toga se uopće ne sjećam...