Relay žmigavca

pero6666

New member
Pozdrav!
Vozim Hyosung GT650 EFI 2009. i nakon što ugasim žmigavac relay pocne kliktat ko blesav i ne staje skroz dok se ne ugasi kontakt na ključ. Žmigavci rade normalno i kad su upaljeni sve je ok, ali kad ih ugasim relay počne kliktat i ne gasi se do ponovnog paljenja žmigavca ili gašenja kontakta.  :?
Dal neko ima slicnih iskustva ili kakv savjet?  :smiley:
 
Gle, napravi sve sta treba da bi relej prestao klikati ali nikako nemoj zamijeniti relej ispravnim jer ces unistiti ovu dragocjenu temu.
 
nisam znao da je sramota na forumu pitat, pa makar pitanje nekima bilo glupo...
al mi je drago da sam vas uspio malo nasmijat  (y)
 
pero6666 said:
nisam znao da je sramota na forumu pitat, pa makar pitanje nekima bilo glupo...
al mi je drago da sam vas uspio malo nasmijat  (y)
Nije sramota i nije glupo.Nov si na forumu,pa... :wink:
Javit ce se(valjda)netko "ozbiljniji" od maestrala,pa ce ti odgovorit :mrgreen:
Koliko dođe novi relej :misli:
 
Oko 100kn tak da nije neki trošak, pitam čisto da čujem dal neko ima sličnih iskustava, pa dal je možda u pitanju još nešto osim samog relaya... tipa automat žmigavca ili slicno, makar pitanje dal bi onda radili... nisam električar pa pitam, možda neko nešto zna...
 
pero6666 said:
Oko 100kn tak da nije neki trošak, pitam čisto da čujem dal neko ima sličnih iskustava, pa dal je možda u pitanju još nešto osim samog relaya... tipa automat žmigavca ili slicno, makar pitanje dal bi onda radili... nisam električar pa pitam, možda neko nešto zna...

Obicno relej ode u paru sa španerom lanca razvoda pa i njega preventivno zamijeni...
 
pero6666 said:
relej ispravan, ispalo da je problem bio u kontaktu na prekidacu...

Eto vidiš, lijepo smo ti rekli da nikako ne kupuješ relej.....





:mrgreen:
 
Ponekad se hoće desiti da dođe do takve stvari kada ljudi uštrcavaju svakakve gluposti u prekidače.

Ja sam imao slučaj na jednom da je nagorio bakelit zbog nekog spreja pa je klizač loše prebacivao između dugog i kratkog.

Tu samo ide dielektrična mast isključivo.

A za ova flejmanja ...

Samo pokazuju koliko bolesnika ima za tipkovnicama btj..
 
Maestral said:
Eto vidiš, lijepo smo ti rekli da nikako ne kupuješ relej.....





:mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL:
A zake to delaš ljudima, vidiš kak su te sad počeli zvati, "bolesnik za tipkovnicom"  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
ziggysb said:
Ponekad se hoće desiti da dođe do takve stvari kada ljudi uštrcavaju svakakve gluposti u prekidače.

Ja sam imao slučaj na jednom da je nagorio bakelit zbog nekog spreja pa je klizač loše prebacivao između dugog i kratkog.

Tu samo ide dielektrična mast isključivo.

A za ova flejmanja ...

Samo pokazuju koliko bolesnika ima za tipkovnicama btj..

električar je posprical sa WD40 i sad je ok, s vremena na vrijeme se zna javit kliktanje ali isto tak i nestane...