Report iz đira po Istri

zvjerko rider

Well-known member
Javite se svi vi koji volite i idete na dnevne đireve po Istri. Možda mi otkrijete neku novu rutu.
Pišite kuda ste vozili i pohvalite se fotkama.
 
zvjerko rider said:
Javite se svi vi koji volite i idete na dnevne đireve po Istri. Možda mi otkrijete neku novu rutu.
Pišite kuda ste vozili i pohvalite se fotkama.

A mogao si i ti napisati pokoju rijec, barem o slikama koje si stavio. :wink: Ova zadnja je pretpostavljam iz Limskog zaljeva... :misli:

Evo i nekih nasih voznji (Istra i okolica):
> Solo đir po Istri, 04.04.2009.
> Cres, 01.05.2010.
> Hum, 16.05.2010.
> Krk, 22.05.2010.
> Grožnjan, 03.06.2010.
> Fužine, 18.06.2010.
 
5 slika je dvigrad (predivno za vidjet), a ona prije nje??
isto mora bit nešto ljepoga za vidit...
 
Fotke je poslala supruga i sada kada treba pričati šuti :D ! Plaža je ispod Raklja, tvrđava je Dvigrad i stvarno me oduševio, fotka prije je sa kaštela (dvorca) u Savičenti , i da ,ono je s Limskog kanala.
 
a blizu kega je to malo većega mesta taj kaštel, onako da se znan malo orjentirat... :mrgreen:

a se može uć u njega, mislim ako je uređen??
 
sorac said:
a blizu kega je to malo većega mesta taj kaštel, onako da se znan malo orjentirat... :mrgreen:

a se može uć u njega, mislim ako je uređen??

greš od Žminja prema Puli (more i kontra) :yes: mesto se zove Savičenta (Svetvinčenat)
 
Svetvinčenat ili Savičenta na "staroj" cesti Pazin - Pula, poslije Žminja a prije Vodnjana 28 km od Pule  :mrgreen:

Samo vanjske zidine, unutra trava i ruševno stanje, lagani ali lagani počeci obnove...

Vrata otvorena kad su nekakve fešte u Savičenti, najbliža fešta od mladega vina  (y)
 
naći sada samo moran pazit kada je ka fešta i onda drito zdolun...   :mrgreen:

ako ima još takovih kaštela, do keh se more prit, samo pišite, tj. davajte mi ideje za izlete...  
 
evo opet žena piše.. stvarno bi se trebala i ja registrirati..
Eto baš to:"dajte mi ideje za đir po Istri" mi je i bio cilj. Gotovo svugdje sam bila, ali nakon određene pauze opet je predivno proći "starim" cestama.

Nedavno smo đirali Motovun - Vrh - Brtonigla - Draguć - pa van na Cerovlje...PREDIVNO! Cesta kao stvorena za motor. Samo ako tuda krenete u sezoni ipak treba biti oprezan... strah me onih koji voze u suprotnom smjeru. Potruditi ću se pronaći fotke, ili će to moj dragi, ali staviti ćemo ih na forum.

Sad sam se prisjetila da mi je netko pričao o nekim slapovima i jezercima blizu Pazina. Zna li netko nešto o tome?
 
zvjerko rider said:
Sad sam se prisjetila da mi je netko pričao o nekim slapovima i jezercima blizu Pazina. Zna li netko nešto o tome?

Zarečki krov? Iz Pazina prema Cerovlju, poslije kilometar ili dva, s lijeve strane je nakakavo polje (nešto prije čvora na ipsilon). Skrene se na poljski put i nakon par sto metara tamo ste. Bio jednom prije više od 10 god, pa mi je i malo izvjetrilo...   :(

http://maps.google.com/maps?q=45.248939,13.96122&num=1&t=h&sll=45.245706,13.959589&sspn=0.024384,0.038409&ie=UTF8&ll=45.249271,13.959589&spn=0.024382,0.038409&z=15
 
Ako te zanima Ćićarija, skrolaj negdje do sredine ovog posta:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,175900.msg2678433.html#msg2678433

 
lepo je i za videt va pazine kaštel... more se poć nutra, ulaz je 25 kn ali je uređeno nutra ko muzej, ali ima lepih stvari za pogledat, od starinske robe, pa sve do nekih spravica za mučenje z srednjega vijeka..
 
Radila sam u turizmu pa sam puno puta s grupama bila u muzeju. Pazin je super a i okolica.
Znam dobro i gdje je Zarečki krov - kupalište pazinjana - fora je otići i vidjeti, čudo što priroda napravi.
Znam i za slap na cesti između Pićna i Potpićna.... ali ovo je ljetos bilo u Glasu Istre, nešto se tamo održavalo, a neki ljudi su mi uz kavicu pričali da je zanimljiva vožnja do tamo i predivno za obići. Ako se sjetim naziva, sigurno ćete mi znati reći kako do tamo doći.
 
Plavi Ledolomac said:
Ako te zanima Ćićarija, skrolaj negdje do sredine ovog posta:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,175900.msg2678433.html#msg2678433
Ej, ovo je mrak. Ja sam ti usput i planinarila pa sam neke od ovih ruta propješačila. Ali pogodio si me, spoj prirode i vožnje...MRAK...MRAK...MRAK...
 
zvjerko rider said:
Ej, ovo je mrak. Ja sam ti usput i planinarila pa sam neke od ovih ruta propješačila. Ali pogodio si me, spoj prirode i vožnje...MRAK...MRAK...MRAK...

Postaj slike te vožnje, kad god već bude!  (y)