Restauracija BMW R25/3 1954 by Ziggy

ivannsr said:
Savršeno odrađen posao! Zanima me preko koga ste nabavljali originalne dijelove?

Direktno od handlera u njemačkoj, a transport...nemoj ni pitati... :vozi:    :mornar:  :skuter:  :letim:
 
Bollocks!! said:
@ziggysb..ovo nije tvoj? Vidjeh ga u Zg.


Ne, nije... na slici model R25/2  koji se proizvodio između 51-53 godine.Ovaj koji sam restaurirao je završna serija.Naizgled s vrlo slični ali razlika je u sistemu vilice,rezervoar,shema linija,diferencijal(ovisno da li je prikoličar), neznatno veća snaga(povećani provrt glave ventila...itd).
Inače ...dobra slika, a bogami i vozač je blizu 2 metra!! :biker:
 
Sa koliko pažnje je obnavljan motor, to su jednostavno majstori fenomeni  (y)
 
Radi takvih pojedinaca je lijepo pratiti forum.... čestitam, ima jedna 500-ka u Zaprešiću isto savršeno izgleda, a i vlasnik veli da ga od originala dijeli pokoja sitnica...
 
Roadkiller said:
Radi takvih pojedinaca je lijepo pratiti forum.... čestitam, ima jedna 500-ka u Zaprešiću isto savršeno izgleda, a i vlasnik veli da ga od originala dijeli pokoja sitnica...

Ehh...to mi je san za srediti ali ih ima jako malo ili su im cijene astronomske.Imam jednu fenomenalnu Steib 100% originalnu prikolicu za 500-injaka..još mi samo fali motor ( SAMOOOO)..ma nije bitno i da ga trebam iskopati iz nečijeg đubreta..to bi bila restaurcija....
 
TEK sada sam vidio ovo cudooo!!!! :shock: Svaka cast mestri!!! :naklon: Zadovoljstvo je vidjeti ovakav uradak a verujem i "volju" za nabaviti sve te dijelove.
Samo naprijed sa jos takvih ozivljavanja!!! Usput naklon BMW-u i kardanu jos u ono vrijeme!!!!
 
        Pozdrav ziggysb!

Čitam tvoju temu i svaka čast majstore :naklon:!
Vidim da tražiš još neke stvari, pa možda ti mogu pomoči. Jednom zgodom sam sreo čovijeka koji se bavi raznim restauracijama (kao i ja) a između
ostalog i BMW motora. Rekao je da ih ima nekoliko i da sve slaže (i traži) orginalnim dijelovima.
On se zove gos. Marko Lovrić, iz Zagreba je. Brojevi koje ja imam su: 091 2390127 ili 01 6110349.
  Pa sretno majstore! (y)