Restauracija BMW R25/3 1954 by Ziggy

Zdenek_Orao said:
        Pozdrav ziggysb!

Čitam tvoju temu i svaka čast majstore :naklon:!
Vidim da tražiš još neke stvari, pa možda ti mogu pomoči. Jednom zgodom sam sreo čovijeka koji se bavi raznim restauracijama (kao i ja) a između
ostalog i BMW motora. Rekao je da ih ima nekoliko i da sve slaže (i traži) orginalnim dijelovima.
On se zove gos. Marko Lovrić, iz Zagreba je. Brojevi koje ja imam su: 091 2390127 ili 01 6110349.
  Pa sretno majstore! (y)

Fala na infu, uvijek je dobro znati ljude ..svega se može razmijeniti...
 
Al ništa bez karlovačke!  :mrgreen:
Dobar posao!  (y)
 
skuco said:
Al ništa bez karlovačke!  :mrgreen:
Dobar posao!  (y)

A to je fundamentalni dio garaže.
Iako je sada aktualan Zlatni Pan  (y)


BTW.. motor je prešao sada oko 6000 od restauracije bez problema..
troši malo iznad 3,5 litre na 100..  (y)
 
Komso, sad tek vidjeh ovo i mogu reci samo: duboki  :naklon:!
 
sad tek vidim ovu temu...svaka cast na trudu sto se tice nabavke djelova a pogotovo rada i truda. Uglavnom nesumljam da je sve vrhunski odradjeno jer se sjecam uratka tebe i tvog starog i fiata 127...samo rijeci hvale!! Sve 5!  (y) (y)
 
kalimero said:
Koliko vrijedi kod nas ovako sređeni motor?
Kod nas - malo i to rijetkim pojedincima koji to znaju cijeniti, u odnosu na vrijednost istoga vani.
 
cijenu takvih motora određuje prvenstveno tržište...

u "razvijenoj" civilizaciji veliku ulogu igra katalog.... i kataloško stanje vozila...

Znači, generalno restauriran oldtimer sa svim ORIGINALNIM dijelovima vrijedi znatno više od istog takvog, ali na kojeg su stavljani identični dijelovi, ali zamjenskog proizvođača....

Postoji preko nekoliko kategorija kataloške procjene....

Ali kako striček Gato kaže, kod nas je to još uvijek ispod svake cijene, i vjerovatno ih zato nitko i ne prodaje...

Imam frenda koji ima nekoliko starih MZ i Tomosa vraćenih u ORIGINALNO stanje (čak je i boju radio po kodovima) .... ali da ih kod nas ide prodavati, može biti sretan sa par100 €urića .... isti takvi modeli recimo po Češkoj i Slovačkoj (gdje ej inače oldtimer scena dosta jaka) bi išli i preko 2000 € (a njegovi s obzirom na stanje vjerovatno i više)
 
Istina, u nas je oldtimerska scena poprilično nakriva. Ako hoćete nešto vratiti u orginalno stanje a to iziskiva puno više živaca a bogme i novaca.Da živite u Njemačkoj ili americi pri ruci bi vam bili svi djelovi.Samo je pitanje dokle vi financijski možete ići. U nas je to malo gadnije jer puno puta ne šalju pakete kod nas a ako šalju ispadne poštarina skuplja od predmeta, a još ako na carini stanu razmatrati...
Još dodatna stvar u razvijenim zemljama postoji uigrana i razgranata scena koja se time bavi i pozna sve one skrivene stvari koje kod nas teško da saznate, ako saznate bude i prekasno. Odnosno imate s kim razgovarati o tome. Internet je dobra stvar ali nije svemoguća!
Još uvijek su kod nas likovi koji vole oldtimere "luđaci" i "budale" u očima običnog puka!
 
merlin68 said:
PA kak je to tebi moglo promaknuti,  :mrgreen:
Starim... :starac: :wink:
 
merlin68 said:
Pa počeli su te zvati striček,brrr,  :mrgreen:
To vec postaje zabrinjavajuce... :LOL:
 
Koliko sam ja upoznat , mislim da ga vlasnik nema namjeru prodavati..
Bilo je nekih ponuda , ali kada je ovaj stavio račune o restauraciji ..brzo su odustajali.Vidi ima takvih motora dosta na našem tržištu , i za sve piše "originalno, 100%, sjedi i vozi " , ali realnost je dosta drugačija .Pojavom preprodavača došlo je do situacija da misliš da si kupio nešto vrijedno, a kada sve dobro pregledaš ustvari imaš motor sastavljen od 10 različitih i k tome različitih serija..

Ovaj motor je bilo jako skupo za sređivati jer je vlasnik išao na maksimalnu autentičnost
Recimo samo primjer.. Blok motora ima broj koji mora pasati rami, ali i cilindar je povezan sa serijom jer recimo od 20 000-28 000 komada motora je išao tipski cilindar i karburator sa određenim karakteristikama za te brojeve..  Znači ovi 19 999 su recimo imali usis manji ( time i drukčiji karb i dizne)..

 
snajper said:
Jel BMW na prodaju?

Danas je sve na prodaju :mrgreen:
Ne vjerujem da vlasnik može izvući uložene novce, rad i vrijeme.
Obično takve stvari rade zaljubljenici, pa im barem jedno vrijeme ne pada na pamet prodati.
Ne daj Bože bolesti ili nekakva druga životna sranja, onda se isplati kupiti, ali to ti ne bude nikada po oglasnicima, uvijek kupi neki drugi zaljubljenik, obično susjed iz kvarta :D