Restauracija BMW R25/3 1954 by Ziggy

kalimero said:
Danas je sve na prodaju :mrgreen:
Ne vjerujem da vlasnik može izvući uložene novce, rad i vrijeme.
Obično takve stvari rade zaljubljenici, pa im barem jedno vrijeme ne pada na pamet prodati.
Ne daj Bože bolesti ili nekakva druga životna sranja, onda se isplati kupiti, ali to ti ne bude nikada po oglasnicima, uvijek kupi neki drugi zaljubljenik, obično susjed iz kvarta :D
je sve je na prodaju,ovisi kolko imaš para u kesici ili prasici,ovaj motor vrijedi oko 10,ooo eura pa ti bratko izvoli,  :mrgreen:
 
merlin68 said:
je sve je na prodaju,ovisi kolko imaš para u kesici ili prasici,ovaj motor vrijedi oko 10,ooo eura pa ti bratko izvoli,  :mrgreen:
Pretpostavljam da bi gazda bio jako sretan kad bi mu netko ponudio i priblizno toliko love, te da u tom slucaju prodaja nebi bila upitna...  :wink:
 
Sve pohvale za rad i trud (y)svaka čast.Nešto slično sam radio za jednog drugara iz Brčkog koji je kolekcionar starih motocikala i svega što je OLD...ima ARDIJA,ARIELA,ZUNDAPA,HOREXA,BMW R25...i još kamaru nekih.Moj deo posla je bio šminkanje-a mehaniku je odradjivao on.Inače nisam ljubitelj tih OLDTIMERA koji su zahtjevni i traže negu-održavanje-trud vreme i novac (i živce) a ne smeš se s njim uputiti dalje iz svoje opštine jer može svakog trena nešto da rikne i pukne...Medjum njemu to ne smeta i ništa ne prodaje-iako je uložio dosta nuvca u te stajaće motore .Za ovog BMW sam mu doveo mušterije -Fince unproforce koji su pokupovali sve što se moglo naći oldtimera u mom zavičaju (BN)...bila je ponuda 8000  eura-nije hteo da proda (BMW +SIDECAR)...ništa mi nije jasno-pa znate i sami kakvog japanca možete kupiti za te novce :misli:....Inače Finci su mogli da uvezu oldtimere sa naših prostora jer su oslobodjeni dadžbina  na oldtimere tamo u FI-a istovremeno imaju strašne poreze i namete na nove motore a naročito na one RR.
Da ne duljim-još jednom pohvale na rad i trud.  Da ti ne kvarim temu-slike ću postaviti u mojoj temi


 
Gato said:
Pretpostavljam da bi gazda bio jako sretan kad bi mu netko ponudio i priblizno toliko love, te da u tom slucaju prodaja nebi bila upitna...  :wink:

Pa ja vjerujem da bi..samo njemu lova baš i ne igra neku ulogu kao meni i tebi... Naravno da je danas sve na prodaju i ne živim u zabludi , ali nismo ni svi isti..Nekome su takvi motori drlog , nekome uspomena na djetinjstvo, nekome predmet preseravanja... o tome se da nadugačko..

A vezano za to da ti motori ne mogu dalje od svoje "opštine"..potpuno ne točno!  :mrgreen:
 
kalimero said:
Danas je sve na prodaju :mrgreen:
Ne vjerujem da vlasnik može izvući uložene novce, rad i vrijeme.
Obično takve stvari rade zaljubljenici, pa im barem jedno vrijeme ne pada na pamet prodati.
Ne daj Bože bolesti ili nekakva druga životna sranja, onda se isplati kupiti, ali to ti ne bude nikada po oglasnicima, uvijek kupi neki drugi zaljubljenik, obično susjed iz kvarta :D
Volio bi jednog dana ako ne i prije imati jedan takav model jer mi se strašno sviđaju.Na žalost vlasnik ovoga BMW-a nikad neće moći
dobiti za njega novce koje je uložio tako da mislim da ga je radio samo za sebe i svoj dnevni boravak i da ga neće morat
prodavati...
 
ziggysb said:
Pa ja vjerujem da bi..samo njemu lova baš i ne igra neku ulogu kao meni i tebi... Naravno da je danas sve na prodaju i ne živim u zabludi , ali nismo ni svi isti..Nekome su takvi motori drlog , nekome uspomena na djetinjstvo, nekome predmet preseravanja... o tome se da nadugačko..

A vezano za to da ti motori ne mogu dalje od svoje "opštine"..potpuno ne točno!  :mrgreen:
Naravno, ima i onih zaljubljenika koji su sentimentalno vezani za predmet restauracije, najcesce zato jer su nekad imali ili zeljeli takvog, a ukoliko im uz to i lova nije neki faktor u zivotu - onda od prodaje nista. Samo danas su rijetki takvi, barem kod nas. Ipak  je 10 000 novaca lijepa kamara... :wink:
Sto se tice ovog drugog sto kazes - potpisujem! Ovako restauriran oldtimer (pogotovo renomiranog proizvodjaca kao sto je BMW) je apsolutno pouzdana masina za odvesti se (lagano) bilo kud. (y)
 
Gato said:
Naravno, ima i onih zaljubljenika koji su sentimentalno vezani za predmet restauracije, najcesce zato jer su nekad imali ili zeljeli takvog, a ukoliko im uz to i lova nije neki faktor u zivotu - onda od prodaje nista. Samo danas su rijetki takvi, barem kod nas. Ipak  je 10 000 novaca lijepa kamara... :wink:
Sto se tice ovog drugog sto kazes - potpisujem! Ovako restauriran oldtimer (pogotovo renomiranog proizvodjaca kao sto je BMW) je apsolutno pouzdana masina za odvesti se (lagano) bilo kud. (y)

Šta je sa "felnom" ?  :mrgreen: Hoćemo li buđiti..??  :jesus:
 
ziggysb said:
Šta je sa "felnom" ?  :mrgreen: Hoćemo li buđiti..??   :jesus:
Jasta! Vidi PP. (y)
 
ziggysb said:
Pa ja vjerujem da bi..samo njemu lova baš i ne igra neku ulogu kao meni i tebi... Naravno da je danas sve na prodaju i ne živim u zabludi , ali nismo ni svi isti..Nekome su takvi motori drlog , nekome uspomena na djetinjstvo, nekome predmet preseravanja... o tome se da nadugačko..

A vezano za to da ti motori ne mogu dalje od svoje "opštine"..potpuno ne točno!  :mrgreen:
Motor sada ima sentimentalnu vrijednost, i što je uloženo u njega uloženo je sa puno ljubavi. Osobno sam dovezao taj motor Tomislavu i vozao ga obnovljenog. Samo kad se sjetim onih crta.... (y)
 
evo jednog na ebay.de
http://cgi.ebay.de/BMW-R-25-R25-/150527601795?pt=Motorr%C3%A4der&hash=item230c24ec83
moj ce biti dovrsen za 2-3 godine  :mrgreen:
 
mms1 said:
Motor sada ima sentimentalnu vrijednost, i što je uloženo u njega uloženo je sa puno ljubavi. Osobno sam dovezao taj motor Tomislavu i vozao ga obnovljenog. Samo kad se sjetim onih crta.... (y)

hehee..    :mrgreen:
 
treba puno živaca za restauraciju  (y)