Restauracija Jawa 350 TS 638

Hola

New member
Pozdrav

Krenuo sam u restauraciju Jawe 350 TS koju je nekad vozio moj tata. Nije ju bas odrzavao pa sam ju sada rastavio u dijelove. Uskoro krecem sa bojanjem dijelova i zamjenom dotrajalih dijelova.
Uglavnom pitao bi za savjet kako obnoviti kromirane dijelove, npr auspuh, obruce.
Nazalost hrđa je vec probila i ne da se bas ispolirat (probao sam).
A mislim da jè kromiranje prilicno skupo.
Imate kakav savjet?
Hvala
 
Elektroliza prvi izbor  (y)
https://www.youtube.com/watch?v=3KA7wVTW1Oo
 
Ok elektroliza će skinuti koroziju.
A šta poslije nje?
Korozija će se vratiti priko noći, u to uopće ne sumnjam.
Pozz



Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
http://www.jawashop.com/
 
Hola said:
Pozdrav

Krenuo sam u restauraciju Jawe 350 TS koju je nekad vozio moj tata. Nije ju bas odrzavao pa sam ju sada rastavio u dijelove. Uskoro krecem sa bojanjem dijelova i zamjenom dotrajalih dijelova.
Uglavnom pitao bi za savjet kako obnoviti kromirane dijelove, npr auspuh, obruce.
Nazalost hrđa je vec probila i ne da se bas ispolirat (probao sam).
A mislim da jè kromiranje prilicno skupo.
Imate kakav savjet?
Hvala
imam ti nesto djelova za tu jawu u fenomenalnom stanju, prednja felga sa komplet vilicom , original satovi , djelovi su prešli samo 1900 km, rezervar , i još par stvari , jeftino prodam , samo mi stoji doma, imam i ramu u top stanju bez papira , mogu se napravit tužbom za dosjelost itd , ako te zanima informacije na p.p
 
Pozdrav Hola. Probaj nabaviti druge dijelove (ne nužno nove) ako su ovi tolko nagriženi ili još bolje probaj kontaktirati forumaša; grgaSH. On ti je doktor za restauracije i zna sve o tome, a u Samoboru je doma. Možeš tu vidjeti njegove projekte.  (y)
 
Hvala za savjete, probat cu elektrolizu.
Sto se tice dijelova ima vise web shop-ova, moze se svasta nabaviti, vec sam nabavio neke brtve i gume koje su se istrosile.

Evo par slika prije i sada. Ne treba puno ulaganja samo se trebam potrudit to obnovit.

Hvala mariola, budem se raspitao.
 

Attachments

  • received_10214007117429268.jpeg
    received_10214007117429268.jpeg
    265.9 KB · Views: 378
  • received_10214007137189762.jpeg
    received_10214007137189762.jpeg
    278.1 KB · Views: 488
Jos par slika.
:D
 

Attachments

  • received_10213976832592166.jpeg
    received_10213976832592166.jpeg
    197.7 KB · Views: 381
  • received_10213985087158525.jpeg
    received_10213985087158525.jpeg
    309.3 KB · Views: 362
Upravo se sjetio, imam jos jedan problem, mislim da mi je rezervoar negdje probusen, stalno je masno sa donje strane i curi po filterskoj kutiji i kucistu motora.
Kako da otkrijem da li je rezervoar probusen?
 
Hola said:
Upravo se sjetio, imam jos jedan problem, mislim da mi je rezervoar negdje probusen, stalno je masno sa donje strane i curi po filterskoj kutiji i kucistu motora.
Kako da otkrijem da li je rezervoar probusen?
Možda je na pipici ili oko izlaza za pipicu goriva. pripaši neki čep umjesto pipice i natoči ga sa vodom pa se bu pokazalo.
 
prije ili kasnije bu procurio , ipak su tu godine ali rješenje uvijek ima kod mene , moji djelovi su spremni za prodaju ,  :mrgreen:
 
mariola said:
Možda je na pipici ili oko izlaza za pipicu goriva. pripaši neki čep umjesto pipice i natoči ga sa vodom pa se bu pokazalo.
Ili da se ne zezaš puno kupi ovaj od vodorige7  :mrgreen:
 
mariola said:
Ili da se ne zezaš puno kupi ovaj od vodorige7  :mrgreen:
pa imam tih par djelova koji su još ostali , nisam mislio prodavat jer su stvarno ko novi , korišteni su svega samo 1900 km , kupil sam gpz ovaj tjedan pa trebam neku kunicu za njega
 
Hehehehe  :D

ma neću još kupovat ništa dok ne vidim dal mogu iskoristiti postojeće dijelove.
 
Pozdrav, rekao sam da cu objavit kad malo sredim Jawu, vec je bila u voznji prosle sezone i nisam stavio fotke.
Sad saljem fotografiju od jucer, treba jos srediti neke sitnice.
 

Attachments

  • Screenshot_20190504-152002.jpg
    Screenshot_20190504-152002.jpg
    536.1 KB · Views: 371
Da, imam doma još uvijek MZ 250 TS. Kad budem imao vremena vjerovatno cu i njega probat dovest u vozno stanje opet.