Retro

Ja se sjecam Dave Allena iz Crno bijelo u boji.  :mrgreen:
Malo sam mladi pa nisam bio tu 70 tih.... :LOL:
 
ja sam bio u vrtiću..al sjećam se ha,ha.

pa danas nezamislivo : lik sjedi u studiju (u dimu) na stolici  koja ima stalak za pepeljaru i čašu whiskey-a, priča viceve o časnim sekama,židovima,crncima... i netko se kasnije sjetio da se sve to ne smije .gluposti..

 
Navodno novi Ducati Scrambler.... 796ccm (iz trenutnog monstera)

1.jpg

2.jpg
 
Indian ide ponovo, mislim da ih je kupio Polaris. Kako je krenulo, pojeli budu HD, ali ovi će se spasiti marketingom, to treniraju godinama, obranili su se i od Japanaca.

Po slikama. mehanički bolji od Harleya, izgled samo za zaljubljenike, kao i Victory. Mislim da bi trebali raditi i koju seriju jednostavnijih modela, kao Harleyeva bobber linija.
Indian ima neku sportsku povijest nekad davno, trebali bi složiti kakvu retro liniju.
 
ma dobar  (y) al previše tih led "đinđi"-lampi , bio bi veća faca na tome nego na goldwingu (za cca istu lovu)..

i instrumenti  :misli: , ma nikako za indiana.al ko voli..
 
goldwing1 said:
Bio bi ti faca na goldwingu i za manje para!?! :jesus:

ma to je bezveze motor.motor sa radiom,brisačem,roštiljom, satelitskom antenom.. :mrgreen: nisam kupac.  :LOL:
 
rocky6 said:
ma dobar  (y) al previše tih led "đinđi"-lampi , bio bi veća faca na tome nego na goldwingu (za cca istu lovu)..

i instrumenti  :misli: , ma nikako za indiana.al ko voli..

zamisli neku modernu verziju ovoga

indian-8-valve-board-track-racer-2-5877.jpg


doduše, nešto slično se već radi, mala firma ugrađuje prepolovljene agregate Sportstera, sa demontiranim stražnjim cilindrom

al mi treba malo vremena da se sjetim kako se firma zove  8)
 
ma sve 5, samo zašto uvijek Harley agregati i V2 ?? Gledao sam te nove indiane na HOG meetingu u Alsoorsu, u masi HD-a sam ih jedva skužio..prodavali su se cca 25000eu, a jedina sličnost sa starima je indijanac na prednjem blatobranu.
da se mene pita (a nepita se) ja bi iskoristio 441 model za retro, samo bi otišao u veću kubikažu, recimo 3000ccm i ne bi trebalo puno filozofije oko auspuha,zvuka..samo što kraći.

pa harley bi takav redni agregat sigurno iskoristio-da je imao takvu karizmu.

 
pa kad su ameri imali jedino jednocilindraše nekad davno i V2, to im je tradicija. Četverocilindarski Indian je europski agregat, a USA je bio jedino Excelsior koji je bio preglomazan.
Indian je imao i uzdužni V2 kao Guzzi u ratnoj izvedbi, ali to previše vuče na talijane, iako je ta koncepcija u moderno vrijeme dobra jedino na cruiserima.
 
… kad je posebice boja u pitanju, a i neki drugi detalji; mene je ovaj oduševio  8)

retro cafe-racer  (y)

- vidio sam slike odmah kad su objavljene na netu, ali uživo kad sam
ga vidio :naklon:  i znam da svako ima neko svoje viđenje motora, ali ja
bih ipak stavio samo okrugli far bez prednje maske  8)

index.php


index.php


... BMW Concept 90 - tko sl. ne zna za potražiti više drugih - studijskih slika na netu  (y)

( na slikama se i ne vide ti neki efekti, kao u stvarnosti ;) )
 
retro naked

http://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/2016/may/kawasakis-supercharged-retro/

2017%2BKawasaki%2BZ900RS.jpg
 
Meni se sviđa HD Seventy Two,ali nažalost ove godine je prekinuta proizvodnja.
12795111_1016251541788483_2106442482038883070_o.jpg

Indian Chief Classic mi isto izgleda dobro.
12622259_978376692242635_4658658167428278349_o.jpg