Retrovizor ;)

st_driver

New member
E ovako pukao mi je retrovizor na fazeru.....sad u cemu je problem...
Isao sam u ovlasteni yamahin ducan i oni kazu oko 600 kn novi??!!
Znam da su oriđiđi djelovi skupi al ovo mi je sad previse, posto upravo mijenjam i gume;(( :(
Sad me zanima, premda mi u ducanu kazu da toga nema moze li se nabaviti nekakav retrovizor(da kako tako dobro izgleda) al da nije originalan, naravno po nizoj cijeni.
Nekako mislim da cu na kraju morat iskesat tih 600 kn al eto ipak da pitam  :mrgreen:
 
možeš dati sliku?


imaš u piaggio centru svakakvih... samo doneseš tokaru da ti napravi navoj


 
strasilo said:
šta će ti uopće retrovizor ?  :misli:

:mrgreen: pa da to me sad neki i pitaju al vidi....ne znam kako drugima al meni je duplo lakse vozit se sa retrovizorima....mozda je navika al eto
 
imaš dosta zamjenskih retrovizora za kupit potraži malo po netu imaš carbonske i te gluposti i mislim da par košta manje nego jedan orginal :wink:
 
imaš u motor maniji ili u tak sličnim trgovinama izgledaju kao original a zamjenski su i cijena ti je oko 200kn komad...
 
imače, za skutere se zna naći jako lijepih retrovizora, a cijana im je ispod 200 kuna... pa kupiš odmah par...  (y)
 
http://www.louis.de/_20afb1485ca04f1ec6c7b7a78955851c4a/index.php?topic=list&article_context=list&wgr=401

 
odi u motormaniju u veliku goricu, tam imas hrpu svakakvih retrovizora pa si potrazi nekaj...  (y)
 
DULF said:
odi u motormaniju u veliku goricu, tam imas hrpu svakakvih retrovizora pa si potrazi nekaj...  (y)

to ti se samo tak čini

tražio sam retrovizor, izvadili mi tam par komada, ni jedan nije ni blizu onog kaj trebam, a za stavit na motor bi morao neke kemije izvodit

tražio male žmigavce, kao ima hrpa, na kraju sve neki mali bezveze, ni blizu

tražio utege, sve neki mali na one gume, ispadne ili ščupaju s motora za 3 sec, okrenem se i gas doma

tražio superbike volan, kao ovaj dobar samo ga malo spiliš, drugi sa nekim štangama, treći za Saab iz '67, sve u svemu opet niš

jebate kaj sam izbirljiv


za ovakve sitnice je ipak najbolje u Graz zapalit, kupit sve odjednom jer nađeš kaj hoćeš i još bolje



srki
 
ja takav problem za sada ovako rješio :mrgreen:

retrac0ia.jpg


e sad do proljeća ću kupit novi koji je isto 580 kuna, za sada mi je zajebano voziti bez retrovizora...kad se prebacijem uvjek moram računat da nema neko brži da me ne pokupi jer na 160 nemožeš baš glavu okretat....al opet je ljepo i bez njih vozit jer niš ne smeta kad naprijed gledaš
 
Ok, vidim da ima savjeta.....ali sad ne znam  posto nikad to nisam dosad radia....Jel to mora bit poseban retrovizor bas za fazera ili je univerzalan taj nacin montiranja na motor  :misli:
 
Speed ti je dao link, ali sam sada skužio da ti voziš Fazer a ne FZ6N pa ti evo link i za takve retrovizore: http://www.louis.de/_3037e5a9ec5d9e5618cc28dc9ec03d38dd/index.php?topic=searchlist&article_context=searchlist&grwgr=465&wgr=404&list_total=21&new_step=36
 
Zašto ne bi prebacio retrovizore umjesto da ti stoje na maski na volan.Nije skupa investicija a ljepše izgleda (barem meni).U mene je tako samo što je 2003.g
 
Ako patis od sitnica, kupi original i bit ces najsritniji.

Vecina zamjenskih je tako lose napravljena da je to milina. Jeftina plastika, vibracije ogledala i tako... S originalom nemos falit a i nelomis ih valjda svaki dan  :misli:

Normalno ako ti ima ko pokazat u ducanu kakav je taj zamjenski (cisto sumnjam u splitu pogotovo) onda mos vidit lici li to na sta. Onako ti sloze pricu "treba narucit" i ti cili sritan sta si ustedija lovu. Kad dodje montiras ga i u prvom diru mu j... mater i njemu i ko ga je kupija.

:misli:
 
pogledaj jel imaju oni iz streetfightera ista
 
Speed i medo su ti dali link, sad još zrakni na ebay i ako imaš nekog da to donese vjerujem da ćeš proći dosta jeftinije.
 
strasilo said:
imače, za skutere se zna naći jako lijepih retrovizora, a cijana im je ispod 200 kuna... pa kupiš odmah par...  (y)

potpuno se slažem s tobom, pogotovo kad je riječ o verziji da su retrovizori na volanu; ja sam sebi na prošlom motoru to tako riješio (uz malu pomoć tokara koji mi je napravio odgovarajuće piksne , jer navoj nije bio isti); medjudim na motorima kojima je retrovizor na "haberu" to je malo veći problem; znam za neke likove koji su "univerzalne" retrovitore  za aute (oni na harmoniku, a mogu se vidjeti na nekim preradama "Yuga") upasivali na motore; jako jeftino rješenje ali isto toliko i nekvalitetno, no, možda ti pomogne dok ne nebaviš bolje!   
 
odi kamo oćeš,samo ne u motormaniju...tamo je sve šrot roba,što god sam kupio (a ima toga podosta) sve je u komi..sram me to nekom i poklonit  :palacdolje: neznam zašto je to tako kod njih,ali tako je,nažalost.