RIJEKA - CRES - KRK - RIJEKA

-alen-

New member
10.08.2005 Vrijeme: oblačno

Krenuo sam u 11:00 sati iz Rijeke običnom cestom kroz Opatiju gdje sam za početak upao u gužvu...

Nakon mukotrpnog probijanja gotovo do Mošćeničke Drage konačno sam mogao normalno voziti.



U 12:00 sati i nakon prijeđenih 47 Km stigao sam u Brestovu, kolona za trajekt je bila poprilična no to me nije omelo da se ukrcam kao drugi na trajekt :) (ipak sam morao kupiti kartu - 33 kn za motor i 14 kn za jednu osobu dakle 47 kn ;) )

U 12:17 je konačno krenuo trajekt nakon ukrcaja svih ostalih sretnika :)
Pogledah oko sebe, turisti, sandale, kratke hlače, majice s kratkim rukavima, a ja u koži od glave do pete (da da i čizme) osjećam kako me gledaju sa smješkom,...

Par minuta kasnije trajekt plovi punom brzinom vjetar lagano puše, pogledah oko sebe oni isti turisti sada već počinju lagano cvokotati i tražiti zaklon, što mi je drugo preostalo nego da im uredno vratim onaj smješak,...


12:35 Porozina - pristao trajekt počeo iskrcaj.


Nakon prijeđenih 57 Km u 12:55 našao sam se na raskrsnici za Beli, gdje sam napravio cigaret pauzu.



Dvadeset minuta kasnije u 13:15 te točno prijeđenih 70 Km došao sam u Cres gdje sam napravio dužu pauzu i pojeo malu pizzu, popio colu i kavu te na to zabio 45 kuna u pizzeriji Palada.


Bilo je 14:05 kad sam krenuo dalje za Merag do kojeg sam stigao u 14:25 nakon ukupno prijeđenih 85 Km gdje sam se ukrcao na trajekt ovaj put kao predzadnji (jesam li spomenuo ponovo poveću kolonu i kupnju karte po istoj cijeni - 47 kn, te ona priča sa smješkom...) par sekundi kasnije trajekt je isplovio
U 14:45 započinje iskrcaj u Valbiski.

Oko 15:00 s namjerom da popijem kavu zaustavio sam se u Malinskoj, no prije nego što sam spustio noge na pod začuh "Gospodine, pa nećete valjda ovdje parkirati?", pogledah i da, bio je to gospodin u plavoj uniformi, na bijelom skuteru...

Pa, rekoh, hoću jer kao što i sami vidite ovdje je barem trideset motora parkiranih i ja bih svoj isto tako uparkirao gotovo u samoj sredini,...

- ovdje nije dozvoljeno,...

Dalje nisam čuo, dao sam gas i otišao dalje put Rijeke. S obzirom da se most plaća samo prilikom ulaska na otok Krk, ni tu nisam uspio ostaviti koju kunu na Krku,...

Ali, zato sam u miru božjem u 15:25 nakon prijeđenih 125 Km popio kavu u Bakarcu (6 Kn).


U 15:40 sam krenuo kući, gdje sam stigao u 16:05 nakon ukupno prijeđenih 152 Km i punih pet sati od polaska te ukupno četiri izgovorene riječi (kava, cola, mješana, karta)...

Što bi bilo prosječna brzina od 30,4 km na sat te potrošenih 145 Kn, ne računajući benzin...

Nakon svega, ruta mi se jako dopala, ceste su ok, prometa iz suprotnog smjera gotovo da i nema po otocima, pa ako ima zainteresiranih ja bih vrlo rado išao ponovo...

 
Herr Linzenmayer ne prducaj

Cres je super za vožnju a ima se i kaj vidjet

Jednodnevna tura s obilaskom SVIH sela na Cresu i Lošinju mi je bila jedna od najdražih




srki
MK Gvatemala Riders
 
Frojlajn PeriĆ, kaj sam ja reko da sam vas uvredio. Mozda ste tamo imali neku romansu pa vam je to ostalo u dobrom sjecanju. :mrgreen:
 
I na Cresu i na Krku ima jos milon mjesta koja treba obici, ovu turu mozes ponavljati do beskraja, samo svaki put posjetis drugo mjesto...

:cool: