Riki

    ...papci...

      Moj su motor daleko veći stručnajci od vas ocijenili odlično :wink: :mrgreen: :jesus:
 
Nije to bilo zlonamjerno, Starino. (y)

Onaj put sam iša u Biograd upravo radi tvog motora... a ti doša bez njega.

:jesus:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Nije to bilo zlonamjerno, Starino. (y)

Onaj put sam iša u Biograd upravo radi tvog motora... a ti doša bez njega.

:jesus:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

    ...ma znam  (y). Šala...
 
OldBoy said:
    ...papci...

      Moj su motor daleko veći stručnajci od vas ocijenili odlično :wink: :mrgreen: :jesus:

Ganci jos danas place za kraljem kica u cergi. :)
 
    ...priča imam još, ali nisu sve za slušanje. Ova je došla do kraja...

    Lako zaboravljam ono što mi ne odgovara, i to uopće nije loše. Ipak, ponekad se stvari poslože na način da te podsjete na nešto, tek trenutak prije nego što bi to potonulo u dublji nivo Zaborava.
    Par tjedana o povratku iz Marocca, na stupu sam ugledao staru osmrtnicu. Sasvim slučajno, prolazeći onuda vidio iza imena i prezimena koji mi nisu govorili ništa nadimak 'Riki' i shvatio da je njegova. I da ga u tridesetak godina poznanstva nisam stigao pitati kako se zove. I da smo bili imenjaci. Još jedan ove jeseni.
    Skinuo sam osmrtnicu, presavio je, ugurao u unutarnji džep od jakne i na dulje sam je vremena zaboravio, da bi na nju slučajno nabasao kopajući po džepovima kompletne garderobe u potrazi za nekim zagubljenim dokumentom. Ne znajući o kakvom je papiru riječ, razmotao sam ga i ponovo vidio sliku Čovjeka koji se ustvari zvao Max iz neke ranije faze, kada se znao i nasmijati.
    U ukupnoj količini našeg odnosa Riki zaboravio je na moj dug. Ili bolje rečeno, nikada ga nije spomenuo. Ostavio mi je to pitanje na koje mu više ne mogu odgovoriti, i u odlasku za sobom zatvorio Vrata. A ja sam i dalje srljao u svaki novi dan, s jedinom namjerom da udovoljim nekom od svojih sitnih zadovoljstava, zauvijek slijep za istinske potrebe okoline. Time što ga se ponekad sjetim pokušavam sebe uvjeriti kako mu vraćam za svu dobronamjernost u odnosu u kojem realno, nisam uspio iskazati ništa više od običnog sažaljenja.
    Ponovo često putujem jer sam u takvom poslu, a i ne drži me mjesto. Dogodi se da put vodi u Italiju i tada ga se sjetim. Pričam naglas u vožnji samome sebi ono što bi valjda kazivao i njemu da je tu pored mene kao onda: o jednoj maloj sa Ferenčice ili kako je tamo neki za sitnu lovu kupio dobar auto i kasnije na njemu lijepo zaradio.

    Zbogom Riki. R.I.P. imenjače. Barem do dana kada i ja Jebenim Crnim Vlakom dođem dole do tebe. A onda ćemo riješiti sva dugovanja. Znaš da lova nije nikada bila problem. 
 
Najs... (y)


Ovo s vlakom me podsjeća na Grim Fandango. :mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
U današnje vrijeme kad ni diplomirani novinari ili političari ne znaju pravopis,
kad smo svjedoci opće nepismenost, pogotovo na internetu
ovako nešto pročitati je odmor za oči i mozak.
Priča me podsjetila (mene, ne mora i vas  :mrgreen:) na jednu knjigu koje je svojevremeo imala kultni status
i koju smo svi gutali tamo 80-tih, mlađioj ekipi preporuka ,  "Uvod u Peru K." od Pere Kvesića
Jedino je Pero malo veseliji, Riki me bacio u bed,
svi mi mislimo da smo Riki, a u stvari smo stari Gnjus i imamo svog Rikija na kojeg smo zaboravili.

OldBoy, još jednom čestitke oduševio si me i ................piši dalje, ide ti od ruke  (y)
 
(y) imaš cugu , kad prolaziš mimo Trešnjevke :bananapivo:
 
Samo te molim da ne stanes. Vise od svega bi volio da sutra u moto-pricama vidim naslov neke nove price by Oldboy. Znamo da imas jos puno toga ispricati stari... (y) do neba...
 
    ...ovi koji su priču pročitali će mi najbolje komentarom onoga što im se u njoj dopalo (ili nije dopalo) pomoći u nekom slijedećem pokušaju pisanja. Sve što kažete, uzimam za ozbiljno  :mrgreen:
 
Meni se sviđaju autobiografski elementi, kad te pere grižnja savjesti jer znaš da si zajebo frenda, kao i dio kad si Ciganu maznuo motor. :mrgreen:
 
mate said:
Meni se sviđaju autobiografski elementi, kad te pere grižnja savjesti jer znaš da si zajebo frenda, kao i dio kad si Ciganu maznuo motor. :mrgreen:

    ...motor mi je toliko lijep i drag da sam sebi oprostio tu otimačinu  :jesus:
 
..najbolji dio mi je bio ovaj sa kockanjem s gancijima...napeto ko u tvornici lastike  :LOL: ...svaka čast super priča!!
 
    ...a da sam mu platio tih jebenih 200 DEMa provizije, ne bi imao priču. Morao bi je izmišljati  :mrgreen: