rotax 123

da li možda netko zna da li se može pobrusiti cilindar da paše nutra klip od polinija fi-60 a da ne treba mijenjat piksu  :misli:
 
ovisi koji je serijski klip gore.... ja sam na rotaxu 127 busil na 3 brusenje a to je dosta i veli majstor da ima jos dosta mesa da bi josh islo, al ovih 60 mi se cini malo previse :misli: moj je bil 55 i ruknuli ga na 56 cijeli milimetar. pa se radilica rasipala.... tak da nevjerujem da ce to dugo ici bez trkace radilice pa makar se i moglo tak puno zbusiti. makar iskreno ne vjerujem :D
i jos sam malo glavu spustil motor je letjel al ne dugo a lageri na radilici su bili novi kuzis
 
piksa + klip od 60?, nisam siguran da je to izvedivo
imam ti ja kuci polinijev cilindar (poderan nikasil do aluminija na gmt i pripadajuci klip bez karika) prodaje se jeftino
 
pa imam i ja od jednog frenda za jeftine pare cilindar neoštećen ali glupo mi je sad davat neke pare previše jer mislim se vozit samo ovo sezonu a posle ću stavljat drugu mašinu nutra...pa sam pital samo da li bi se moglo kako riješit da nedam previše para a kako izgleda uzet ću taj cilindar od frenda i novi klip s karikama jer ću poludit neda mi se više čekat
 
stari moj, po svem ovom zakljucujem da jos ne radis :mrgreen: tak da se nemoj zivcirati bit ce, ak imas nekoga da ide u italiju po djelove ( nekog mehanicara ) zamoli njega da ti dofura mashinu, gore toga ima na izvoz za male pare
 
pa da još ne radim ali uskoro ću počet,imal sam sranja s tim motorom tako da mi je glupo već stalno starog za pare žicat a mašina će ići malo jača... :mrgreen:
 
od kojeg je ta masina 257 jel to 250 dvotakt sa jednim cilindrom di si je nabavio... :wink: :wink: 8)
 
imaš dvije vrste takve mašine jedna ti je sa ispušnim ventilom a jedna bez ventila i dvotaktna je a imao sam jednu takvu mašinu ali bez elektronike pa je nisam kupio tako da sad dalje tražim po austriji tamo gdje imaju kartinge jer je to mašina od kartinga  :mrgreen: