Route 69

Easy rider

Member
ROUTE 69

Uz dva sunčana dana bez obaveza došla je na red i već neko vrijeme planirana (nažalost višom silom i nekoliko puta odgađana) Route 69. Dakle, granicom Austrije i Slovenije, dijelom uz rijeku Muru sa austrijske strane te Dravu sa slovenske...


s5zn87.jpg



Krećemo ranije ujutro, preko Postojne i Ljubljane. U Kranju napuštamo autoput i skrećemo u naše omiljeno odredište, Hrib i hotel Bor na kavu. Jutarnji macchiato u takvom idiličnom ambijentu sasvim lijepo napuni baterije za cijeli dan.


9zxd3a.jpg



ixcd8j.jpg



mjtmxt.jpg



Gotovo pa nevoljko napuštamo ovu rajsku mikrolokaciju i krećemo prema Austriji i prijevoju Jezerski vrh.


24osxvp.jpg



2vvno1y.jpg



Za cestu umjereno zavojitu prema vrhu prijevoja te sa austrijske strane spuštajuću sa nezahtjevnim serpentinama prema Bad Vellach-u ne može se reći ništa drugo nego : savršeno.


k0pwz.jpg



faykyd.jpg



sbn2vt.jpg



2v10nrl.jpg



2daltud.jpg



15mmln5.jpg



10prddv.jpg



69p5c0.jpg



fwn52o.jpg



71hfyv.jpg



2jumhs.jpg



2ia6fes.jpg



35nbnzl.jpg



1evy2e.jpg



2emin9s.jpg



Vožnja preko prijevoja Jezerski vrh jedna je od meni ljepših odvoženih dionica pa svakako zaslužuje da bude obrađena u posebnom video uratku.


https://youtu.be/2iDnyHFgNlA


U Bleiburgu kratko zaustavljanje za refreshment i još jedan pogled na kartu.


dde5bq.jpg



mk7rxc.jpg



4ha0ow.jpg



36eh.jpg



34yp3zq.jpg



1zyke4o.jpg



huhtt1.jpg



15-ak kilometara nakon Bleiburga uključujemo se na Route 69 i prolazimo Soboth, Eibiswald, Arnfels te dolazimo do današnje destinacije za noćenje, kafića / restorana  Route 69 u sklopu kojega su novouređene velike i udobne sobe te garaža za motor. Bez prigovora...


2mgmaet.jpg



v4rrlg.jpg



vdmmty.jpg



11b65oy.jpg



2cr1zl1.jpg



s6kw8k.jpg



fnz75v.jpg



e0k9l4.jpg



1181ykw.jpg



1620hax.jpg



10xriic.jpg



2mzjm9h.jpg



2q3u6fn.jpg



2z8s2o1.jpg



av1wci.jpg



307ns5f.jpg



20tmp2a.jpg



qxuogh.jpg



vdhmyc.jpg



27ya78y.jpg



anymn5.jpg



2hmeqlf.jpg



11jno7c.jpg



141qioh.jpg



Ostatak kasnog poslijepodneva do večere koristimo za kratki izlet u 15-ak kilometara udaljeni Leibnitz.  Šetnja po centru, nekoliko fotografija, piva i povratak na večeru u Route 69.


2lnx27n.jpg



v43tdt.jpg



10yds9h.jpg



2d779yv.jpg



2ujihrm.jpg



35jfrjp.jpg



260pw7p.jpg



k1rlsk.jpg



20znsqv.jpg



2444npu.jpg



Kad je već sve u nekom moto stilu neka bude i večera : American hamburger, štrudla i (ipak) butelja vina....bez prigovora...


33z4uwj.jpg



s4vots.jpg



Slijedeći dan je osvanuo onakav kakav svaki bajker samo poželjeti može, sunčan, gotovo bez oblačka, zove na vožnju.... Dočekao nas je i sasvim solidan doručak tako da je jutro krenulo više nego zadovoljavajuće. Krećemo dalje po austrijskoj strani. Redom : Gamlitz, Ehrenhausen, Stress, Halbenrain, Bad Radkersburg. Za austrijske gradiće ponekad je teško naći riječi da ih se opiše, sve uredno, u stilu, imaš osjećaj da vlada neka nevidljiva nirvana...


byn0w.jpg



25zjdra.jpg



dr3t55.jpg



13zzc6w.jpg



6iuvbm.jpg



2nizcki.jpg



2n8rn8i.jpg



6gdboo.jpg



Stižemo do slovenske granice, prelazimo u Gornjoj Radgoni i okrećemo prema Mariboru.


fm0481.jpg



2uig8ep.jpg



Slovenski dio nešto je manje atraktivan od austrijskog, nije brdovit, više prometa, izuzev zanimljive dionice oko Dravograda uz rijeku Dravu.


650nxi.jpg



r1g9kk.jpg



n12l3c.jpg



2pywew7.jpg



1sy5pl.jpg



flfvxw.jpg



jkx45f.jpg



2585oh5.jpg



mjwwhe.jpg



16atmie.jpg



2podte0.jpg



Dolaskom u Dravograd zaokružili smo cijelu Route 69.
Povratak preko Velenja, Laškog i Ljubljane.


2nldytu.jpg



2ewctmq.jpg



2087byu.jpg



xe3jmx.jpg



34tbsau.jpg



k1dg6w.jpg



Dva lijepo utrošena dana, ukupno 840 km ugodne vožnje i još jedna crtkica na listi moto odredišta.


2yy8oqg.jpg



I na kraju da sve skupa zaokružimo sa jednim filmićem :


https://youtu.be/vOcXII-vc-8
 
Slazem se, jedna od boljih cesta za provozati se  (y)  prosao 2016 do faaker see  i odusevio se :D
 
Kratko ali slatko, kako bi se reklo  (y)
 
To mi je omiljeno odredište za jednodnevnu vožnju. Jedino mi je najbolji dio od Gamlitza do Lavamünda, pa sam čak u dva navrata krenuo prema Wolfsbergu i preko skijališta Weinebene opet do Eibiswalda.

Gostišće ob Planšarskem jezeru - nalazi se u Zgornjem Jezerskom, među prvim slikama ona crkvica pa desno dolje se nalazi i imaju fenomenalnu hranu.
 
Odlično!  (y)  Odvozio sam veći dio ovoga ali sad kad sam vidio tvoju reportažu... ide mi se opet...  :wink: 
 
Mi obično na kružnom kod Eibiswalda odemo desno na Slo, natrag za Dravograd i onda popreko tamo uz Slovenj Gradec prema Zg, ovaj dio od Eibiswalda dalje mi nije nešto zanimljiv...

Cuga / klopa uvijek sa stražnje strane jezera u kolibi  :mrgreen:

2017-08-17_14.52.39.jpg
 
Želja mi je obići tu rutu,pa ako može mala pomoć kojim putem krenuti ako mi je start iz Zagreba. Hvala
( naravno izbjegavati autoput što je više moguće )
 
strelicar said:
Želja mi je obići tu rutu,pa ako može mala pomoć kojim putem krenuti ako mi je start iz Zagreba. Hvala
( naravno izbjegavati autoput što je više moguće )

Za jedan dan ja bih predložio ovu variantu:
https://goo.gl/maps/fCLotznqwey
Nije cijela 69 ali onaj najbolji dio i još nekoliko zavoja kod nas  :wink: @BM0021 poznaje te zavoje  :mrgreen:
 
Ovo izgleda jako primamljivo  (y)
 
Tmax said:
Za jedan dan ja bih predložio ovu variantu:
https://goo.gl/maps/fCLotznqwey
Nije cijela 69 ali onaj najbolji dio i još nekoliko zavoja kod nas  :wink: @BM0021 poznaje te zavoje  :mrgreen:

kolko dugo se ovim putem vozi 50 do tamo?  :mrgreen:
 
Ok, ti ideš naprijed i dogovorili smo se  :mrgreen: