Royal Enfield

Imao sam RE bulleta 500. To je zivuci oldtimer i prema njemu se na taj nacin i treba odnositi. Dakle, nema divljanja ni forsiranja, potrebno je malo tehnickog znanja i osjecaja, pritegnuti tu i tamo po koji saraf, odrzavati ga na pravi nacin (cesce nego ostale motore) i problema nikakvih nema. Bez brige se moze i na daleka putovanja. Ovi novi Enfieldi su svijetlosnim godinama daleko otisli po kvaliteti i opremi. Mislim da su, pogotovo s obzirom na cijenu, jako, jako dobri motori. Stvoreni za uzivanciju, a i lijepi su.

Dobar komentar, i meni se sviđa sta rade, i sve su bolji s vrimenom i cijene su takve da se može kupit bez nekog velikig rizika.. ali svaki polovni, zrakom hlađeni boneville, thrux ili scrambler je (još uvik) za pet klasa bolji motor nego RE a i završna obrada im je za par klasa bolja... ali indijci napreduju i super je to šta rade.

Baš me zanima kakav će bit oni novi BSA...
 
Ja volim kad se nove firme pokusavaju probit ali prema njima sam jos uvik poprilicno rezerviran.

Istina je da oni brzo uce i prilagode se situaciji ali ipak

1670709624111.png


1670709666427.png


1670709712265.png
 
  • Like
Reactions: gvo
Dobije se popis ovlaštenih servisa bez cjenika radnog sata, nisi ti tu da prčkaš po motoru. I upute da antifriz i kiselina iz akumulatora nisu za piće 😁. Još malo se i za pumpanje guma bude moralo u servis i obavezno spajanje na dijagnostiku.
 
  • Like
  • Haha
Reactions: tomore and prpa
Jebat ga kad bez ključa za svjećicu iz famoznog toolboxa mogu doma sjesti i plakati nad ušljivom svjećicom ili dati raditi isti takav ključ po mjeri. Varijanta 2: skinuti mašinu i promijeniti svjećice sa standardnim alatom. Tako da je u nekim slučajevima čak i koristan za one koji osnovne servise rade doma.
 
Svoj nisam upotrijebio na nijednom motoru. Ja i ulje mijenjam iskljucivo u servisu, tako da vjv nisam ciljana publika za jednog Enfielda😀
 
Uz novi RE dobijes na poklon i set gedora🤣
Uz stari Bullet si dobio, uz alat, set sajli (kuplung, gas, kocnica) i rezervnu zracnicu.
 
  • Like
Reactions: tommy71k

A je težak 196kg sa svim tekućinama
 
Pozdrav, zna li netko gdje se u ZG može odvesti Royal Enfield na servis? Znam za Novemu, ali zanima me nešto bliže ako postoji - hvala!