RRiječani..đir????

Daj sliku od metalurgije da vidimo sto se moze.
ovo treba pomaknu 3-5 cm....
mislim to sam štemat, ali ću vjerojatno načinit rusvaj....
zajebano je što se na te dvi vide kače i prednja i bočna plastika, pa mora bit precizno....
20200909_084401.jpg


20200909_084435.jpg
 
ovo treba pomaknu 3-5 cm....
mislim to sam štemat, ali ću vjerojatno načinit rusvaj....
zajebano je što se na te dvi vide kače i prednja i bočna plastika, pa mora bit precizno....
View attachment 723063

View attachment 723064
Po mom stručnom sudu brener.
Ostale sile obzirom na obzir ne dolaze u obzir.

hmmm mogle bi se napraviti poluga koju vidaš na posrojeće rupe ma,... hmmmm
 
ja sam mislija u neku cijev uvalit, pa navlačit........
nemam brener, pa će naživo....
Cijev zavidaj i neš radit brenerom za 20cm debeli lim.
Ovo okolo sve zaštiti i lagano griješ i pomalo svako toliko povučeš cijev da vidiš ako je dosta ugrijano.
Nježno i strpljivo.
 
Cijev zavidaj i neš radit brenerom za 20cm debeli lim.
Ovo okolo sve zaštiti i lagano griješ i pomalo svako toliko povučeš cijev da vidiš ako je dosta ugrijano.
Nježno i strpljivo.
nemam nikakav brener.... da grijem upaljačem.....
danas krpam plastike, sutra mi stiže fuzer i retrovizor....
onda krećem u ravnanje.... imam (nabavit ću) cijev, velike papagajke, dasku i čekić.....
ako zajebem..... cca 200eura novi koš.... što financijski mogu i potrpit, ali će mi odgodit rehabilitaciju....
nježan kako-tako, strpljiv nikako....
 
nemam nikakav brener.... da grijem upaljačem.....
danas krpam plastike, sutra mi stiže fuzer i retrovizor....
onda krećem u ravnanje.... imam (nabavit ću) cijev, velike papagajke, dasku i čekić.....
ako zajebem..... cca 200eura novi koš.... što financijski mogu i potrpit, ali će mi odgodit rehabilitaciju....
nježan kako-tako, strpljiv nikako....
Ode mast u propast.

Bar si napravi polugu s rupama da je mozes ulovit za skrivljeni komad.
 
  • Like
Reactions: amante
na duljoj cijevi probuši rupe istog razmaka kao na nosaču, zategni duljim vijcima u nosač i polako ravnaj, grijanjem ćeš samo izgoriti boju
 
Arhimed je davnih dana izrekao mudrost o poluzi, ako je dovoljno velika savit će i cijeli motor ako treba. Davnih dana kad sam se biciklom spucao u kanal, ravnao sam tako vilice i ispalo je zadovolavajuce precizno, ne sumnjam u kolegu bajkera da će dobro poravnat koš.
 
  • Like
Reactions: amante
Danas lagani đir po Gorskom kotaru. Vrijeme idealno, ceste prazne...
 
na duljoj cijevi probuši rupe istog razmaka kao na nosaču, zategni duljim vijcima u nosač i polako ravnaj, grijanjem ćeš samo izgoriti boju
Judi moji procitajte gore napisane postove i ne kitite se mojim perjem molit cu lijepo.
:cool:
 
  • Like
Reactions: Igor28