RS 125

Boky

New member
Evo ovako!!! Zanima me kako i sta da napravim na Apriliji RS 125...(2006g.)

dali je vec netko stavljao nekakav kit, auspuh na taj motor, veci karb, filtere, zupcanike i lancanike, ili vec sta ja znam... i jel bi se to kidalo jako brzo?? Ja bi da mi ide malo bolje :D :D :D

sta preporucujete!!!

hvala unaprijed!!!
 
bolje ništa ne diraj! Ipak ti je to noviji motor!
Tek kad ti se razleti ova serijala gore što imaš, onda razmišljaj o kitanju ako već moraš.
Ja sam imo iskustva s polinijem i motor ide ko vrag al netraje dugo.
 
Boky said:
Evo ovako!!! Zanima me kako i sta da napravim na Apriliji RS 125...(2006g.)

dali je vec netko stavljao nekakav kit, auspuh na taj motor, veci karb, filtere, zupcanike i lancanike, ili vec sta ja znam... i jel bi se to kidalo jako brzo?? Ja bi da mi ide malo bolje :D :D :D

sta preporucujete!!!

hvala unaprijed!!!

kod mene je na rs-u polini kit, gianelli auspuh, karb 34 mm, gljiva filter, omjer lancanika 17-39....
i rezultat svega toga je oko 48 ks i brzina 205 km/h (y)

ako hoces doleti jedan dan do Otoka pa da vidis kako motor ide, nesto stvarno bolesno!!!!
 
djuka0505 said:
kod mene je na rs-u polini kit, gianeli auspuh, karb 34 mm, gljiva filter, omjer zupcanika 17-39....
i rezultat svega toga je oko 48 ks i brzina 205 km/h (y)

ako hoces doleti jedan dan do Otoka pa da vidis kako motor ide, nesto stvarno bolesno!!!!

e kralju eto hvala ti.... budem doletio do otoka u subotu ili nedjelju pa cemo viditi... i imas pp...

a dalje jel ima isto netko kakvih iskustava
 
Boky said:
e kralju eto hvala ti.... budem doletio do otoka u subotu ili nedjelju pa cemo viditi... i imas pp...

a dalje jel ima isto netko kakvih iskustava

Moze, javi se na pp pa se nademo za vikend!!!
 
djuka0505 said:
kod mene je na rs-u polini kit, gianelli auspuh, karb 34 mm, gljiva filter, omjer zupcanika 17-39....
i rezultat svega toga je oko 48 ks i brzina 205 km/h (y)
:misli:
 
da imas 48 ks, mijenjao bi klip svakih 130 km. pa 125 GP aprilia ima valjda 52-3 konja.
i da, polini kit ti ima 154 ccm, a ne 180.
 
Shokrefumi said:
da imas 48 ks, mijenjao bi klip svakih 130 km. pa 125 GP aprilia ima valjda 52-3 konja.
i da, polini kit ti ima 154 ccm, a ne 180.

moja greska za kit, davno sam to napisao, neupucen...
ima najmanje 45 ks, napisao sam ''oko 48'', a sta ti mislis koliko bi trebao imat konja da povuce do 205 km/h, kolega????  To sam izmjerio, a znas kako se to mjeri!!!
 
djuka0505 said:
moja greska za kit, davno sam to napisao, neupucen...
ima najmanje 45 ks, napisao sam ''oko 48'', a sta ti mislis koliko bi trebao imat konja da povuce do 205 km/h, kolega????  To sam izmjerio, a znas kako se to mjeri!!!
Kako se mjeri?Uputi nas neupućene...
 
djuka0505 said:
kod mene je na rs-u polini kit, gianelli auspuh, karb 34 mm, gljiva filter, omjer lancanika 17-39....
i rezultat svega toga je oko 48 ks i brzina 205 km/h :palacgore:

ako hoces doleti jedan dan do Otoka pa da vidis kako motor ide, nesto stvarno bolesno!!!!
:? :?
rs250 sa 68 ks ide kakvih 210-215 tak da mislim da je ovo malo previše :? a i 48ks je konjaža gp125-ica a oni traju po jednu utrku
 
Tiho said:
Kako se mjeri?Uputi nas neupućene...

decko je gore pitao o iskustvima stavljanja polinia i ostalih sranja na motor, ako nemas sta pametno za rec prosetaj momak u ''birtiju''!!!
 
bikerboy said:
:? :?
rs250 sa 68 ks ide kakvih 210-215 tak da mislim da je ovo malo previše :? a i 48ks je konjaža gp125-ica a oni traju po jednu utrku

Pa serijski rs 250 ima 68 ks, serijski rs 125 ima oko 33 ks!!!
zasto je toliko nevjerojatno da se rs-u 125 moze povecat snaga za nekih 12-15 ks????

I stvarno ide 2 glave, u petoj brzini ide 185 i u sestoj do kraja....
neznam koliki je lancanik kod serijkog rs, kod mene je 39, ili je mozda sta radeno na mjenjacu...
takvog ga kupio j...ga!!!
 
serijski omjer lancanika je 16-39, kod mene je 17-39
a jedan zub vise naprijed znaci puno, kao 2-3 manje na zadnjem lancaniku!!
 
djuka0505 said:
Pa serijski rs 250 ima 68 ks, serijski rs 125 ima oko 33 ks!!!
zasto je toliko nevjerojatno da se rs-u 125 moze povecat snaga za nekih 12-15 ks????

I stvarno ide 2 glave, u petoj brzini ide 185 i u sestoj do kraja....
neznam koliki je lancanik kod serijkog rs, kod mene je 39, ili je mozda sta radeno na mjenjacu...
takvog ga kupio j...ga!!!
ali serijski rs250 ide 210-215 a tvoj sa 20ks manje navodno ide 205!malo je to prevelka razlika!po toj tvojoj teoriji onda bi 600ccm motori sa preko 130ks trebali iči debelo preko 3glave :wink:
a i ta konjaža kaj si napisao je konjaža mrvicu manja od gp125-ica a one se slažu poslje svake trke :wink:
 
bikerboy said:
po cajgeru lako moguće :wink:

pa znas razliku izmedu dvotaktne i cetverotaktne masine, cvaje su ljute do zla boga, ali se brzo ''trose''!!
po cajgeru je tako, znam da pokazuje vise, kao i svaki drugi motor!!!!
 
djuka0505 said:
pa znas razliku izmedu dvotaktne i cetverotaktne masine, cvaje su ljute do zla boga, ali se brzo ''trose''!!
po cajgeru je tako, znam da pokazuje vise, kao i svaki drugi motor!!!!
vozio sam cvaju do prije 2tjedna :wink:
ali da tvoja ima 45-48ks bojim se da bi se potrošila svaki mjesec :wink: