S kojom opremom po afričkim vrućinama?

FFBikerSar

Well-known member
Šta od odjeće i opreme nosite po ovakvim paklenim temperaturama? Da li ste uvijek u punoj opremi i pri gradskoj vožnji, ili činite neke kompromise?

Ja osobno 80% godišnje kilometraže pređem po gradu (sem dvaput odlaska na more radi prvog i drugog dijela godišnjeg odmora, i 2-3 izleta u okolinu koliko godišnje uspijem napraviti). Po gradu - nikad bez dobrih Daytona čizama sa zaštitom gležnjeva, traperice, košulja ili majica, rukavice isto za CE zaštitom, i pojas za bubrege (kožni), flip up kaciga.

Sad sam se vratio s mora - opet čizme, kožne hlače, rukavice i pojas preko košulje.
 
Obično kaciga Nolan N104, kožna jakna, rukavice i čizme,al ak je fakat vruće onda umjesto jakne košulja na duge rukave (znam da košulja nije nikakva zaštita,al se ipak osjećam sigurnije i opuštenije,s kratkim rukavima ili kratkim hlačama na motoru mi jednostavno nije ugodno)
 
Logika kaze da ako je temperatura zraka visa od tjelesne temperature, trebas se izolirat od njenog utjecaja. Hidratacijom nadoknadjivat izgubljenu tekucinu.

Ja ne mogu vozit kad je toplije od 30C pa nemam tih problema :mrgreen: (frka mi je vec na 26-27C, odlicna mesh jakna, al badava). Nikad u kratkim hlacama, kratkih rukava i bez rukavica - da me sunce ne sprzi.


EDIT: vidim da te zapravo ne zanimaju Africke temperature nego ove nase. :D
 
Po gradu kratkih rukava a kad izadjem van grada duksericu + kozne ljetne rukavice....kad putujem tekstil oprema i ti je to..
 
Šta od odjeće i opreme nosite po ovakvim paklenim temperaturama? Da li ste uvijek u punoj opremi i pri gradskoj vožnji, ili činite neke kompromise?

Ja osobno 80% godišnje kilometraže pređem po gradu (sem dvaput odlaska na more radi prvog i drugog dijela godišnjeg odmora, i 2-3 izleta u okolinu koliko godišnje uspijem napraviti). Po gradu - nikad bez dobrih Daytona čizama sa zaštitom gležnjeva, traperice, košulja ili majica, rukavice isto za CE zaštitom, i pojas za bubrege (kožni), flip up kaciga.

Sad sam se vratio s mora - opet čizme, kožne hlače, rukavice i pojas preko košulje.
Jel ti to nas zajebaješ?
To je mazohizam, ja bi proda motor o ne bi se patija.
Oprema po vručini: japanke, vozačka, prometna i kontakt ključ.🤔
 
Jel ti to nas zajebaješ?
To je mazohizam, ja bi proda motor o ne bi se patija.
Oprema po vručini: japanke, vozačka, prometna i kontakt ključ.🤔


Japanke imaju dozvolu nositi samo Tmaxaši ali sa akrapovic verzijom...japanke su ipak malo previse ali niti se ja volim previse ljeti oblaciti...
 
Japanke imaju dozvolu nositi samo Tmaxaši ali sa akrapovic verzijom...japanke su ipak malo previse ali niti se ja volim previse ljeti oblaciti...
Ja iman enduro motor pa liti kad iden na teren obujen krokse da bolje štite.
 
  • Haha
  • Like
Reactions: josko and SpoRRi
Jel ti to nas zajebaješ?
To je mazohizam, ja bi proda motor o ne bi se patija.
Oprema po vručini: japanke, vozačka, prometna i kontakt ključ.🤔
E zbog japanki i patika na motorima ortopedi imaju posla
 
Šljem, kratke gaće (hlače za ove nejužnjake :mrgreen: ), bubrežnjak i patike.
Da imam DCT vozia bi' u japankama.:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: leCo