S kojom opremom po afričkim vrućinama?

Liti skuter
Ostalo motor
Auto samo ako je kisa ili ludacko puse……
I kad se dica prevoze…..
Po gradu kaciga
Van grada kaciga,rukavice,kratke cizme,koznal ili tekstil jaketa…..kad iden recimo na Ciovo
Kad se ide u dir onda plus moto gace……
Tekstil ili koza……zavisi koja je jaketa u pitanju….ako je tekstil onda podstava naravno vani i svi otvori otvoreni…..
 
  • Like
Reactions: neven
Liti skuter
Ostalo motor
Auto samo ako je kisa ili ludacko puse……
I kad se dica prevoze…..
Po gradu kaciga
Van grada kaciga,rukavice,kratke cizme,koznal ili tekstil jaketa…..kad iden recimo na Ciovo
Kad se ide u dir onda plus moto gace……
Tekstil ili koza……zavisi koja je jaketa u pitanju….ako je tekstil onda podstava naravno vani i svi otvori otvoreni…..
Kaš se više vratit da se počme điravat, ovde svi u depri, samo pišu po forumu a niko se ne vozi.🤔
 
Koja je razlika kad pri brzini od 80 km padneš sa skutera ili sa motora?🤔
Motori, pogotovu sportski ili naked koji nemaju bocne kofere, pri padu zgnjece ti nogu - tu veliku ulogu igra obuca. Na dostra skutera sjedis drugacije, s nogama ispred sebe a ne da obuhvatas skuter. Zato je idiotluk voziti motor u patikama i sl
 
  • Like
Reactions: Volcabar and Luke
Ja sam trenutno u Hercegovini na godisnjem i povezao sam i motor ovamo. Po danu bude 40 stupnjeva i ne pada mi na pamet sjesti na motor, a kad navecer sjednem da se provozam onda je to samo sa kacigom. U Njemackoj je bilo cijelo vrijeme max 25 a vecinom ispod 20, tako da sam bio u koži standardno cijelo vrijeme.
 
Ti to ozbiljno?
Ne ja vec znanost.

https://safer-america.com/motorcycle-safety-boots/

"Over 80% of motorcyclists who are injured in a crash have injuries to their legs, including 16% to feet and 23% to ankles"

https://www.roadsafety.mccofnsw.org.au/a/87.html

"Motorcyclists without boots stand almost double the chance of receiving lower-leg open wounds in a crash, new Transport Accident Commission research has found.

The TAC released the findings of its study as motorcyclists gear up for next weekend's round of the 2016 Superbike World Championship at Phillip Island.

The study revealed that 47 per cent of riders wearing inappropriate footwear when they crashed – such as shoes, runners, sandals or thongs – received open-wound injuries. By contrast, 25 per cent of motorcyclists wearing boots received open wounds. "

https://www.tac.vic.gov.au/about-th...ble-the-risk-for-motorcyclists-who-shun-boots

"Impact and Open Wound Protection
If you don't wear shoes and ride your bike in slippers, then your feet are exposed. This leaves your feet vulnerable to instances like vehicle rolling over or falling onto your feet. Therefore, it is recommended to wear closed shoes or boots while riding a bike to protect them against injuries. They also protect your ankles from twisting and sudden object impact. Even in the event of a crash, these protective boots significantly reduce the chance of breaking of bones.

Full Ankle and Foot Support
You need enough ankle support ride and stop a bike. However, in case of a crash, your feet are subject to extreme twisting and contouring. You should wear boots to protect your ankles and keep your feet intact in this situation. Most importantly, your shoes keep your feet safe during an impact or in the case of extreme twisting. A pair of tennis shoes or casual shoes will merely slip off in the event of a motorcycle accident."

https://www.reliancegeneral.co.in/I...Wearing-Boots-When-You-Ride-A-Motorcycle.aspx
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Volcabar and Luke
Motori, pogotovu sportski ili naked koji nemaju bocne kofere, pri padu zgnjece ti nogu - tu veliku ulogu igra obuca. Na dostra skutera sjedis drugacije, s nogama ispred sebe a ne da obuhvatas skuter. Zato je idiotluk voziti motor u patikama i sl
Ispravak netočnog navoda.
Upravo bočni kuferi najviše lome noge pri padu. Pogledaj na Youtube one što se voze svjetom, zašto nose soft case (bisage), a ne kufere. Upravo zbog toga. Kufer je jako oposan po noge.
Za obuču se slažem. Da sam imao čizme, kad sam prepilao Yuga, a ne Starke, danas bi imao stopalo.
 
  • Like
Reactions: Švabo and Luke
Auuuuu, crnjak godine. DamirK, lijepo je da imas duha (ne Caspera :D ) i da se mozes zajebavat na svoj racun. (y) (y) (y)
 
Btw, moje misljenje (kao da je bitno, pfffffff :mrgreen: ).... Da , obuca je bitna kao i rukavice. Ali nekak mislim da u padu tvoj motor ima malo sanse napravit stetu na nozi (ne kazem da nema), vise lamatanje nogom po cesti, udarcima u prepreke itd. JEdino ak se bas izvrnes ko krava na semaforu dok stojis.

Ali da, kvalitetna moto obuca je bitna. That being said, vozim u obicnim tenisicama po ljeti. Imao i sudar (drito u bocna vrata golfa sa nekih 40-50 kmh). Polomio 7 rebara, malo potrgao ligamente ramena, jedna tenisicica (zavezana) pala u sudaru sa noge. Stopalima nista, ali bas nista. Cisto za statistiku.
 
Auuuuu, crnjak godine. DamirK, lijepo je da imas duha (ne Caspera :D ) i da se mozes zajebavat na svoj racun. (y) (y) (y)


Citajuci ga svih ovih godina znao se i na puno crniji (smijesniji) nacin nasalit...



Btw, moje misljenje (kao da je bitno, pfffffff :mrgreen: ).... Da , obuca je bitna kao i rukavice. Ali nekak mislim da u padu tvoj motor ima malo sanse napravit stetu na nozi (ne kazem da nema), vise lamatanje nogom po cesti, udarcima u prepreke itd. JEdino ak se bas izvrnes ko krava na semaforu dok stojis.

Ali da, kvalitetna moto obuca je bitna. That being said, vozim u obicnim tenisicama po ljeti. Imao i sudar (drito u bocna vrata golfa sa nekih 40-50 kmh). Polomio 7 rebara, malo potrgao ligamente ramena, jedna tenisicica (zavezana) pala u sudaru sa noge. Stopalima nista, ali bas nista. Cisto za statistiku.

Sa nekih 90 sam udario/strugnuo nogom u bankinu i samo slomio mali prst dok je cura pretjecala dok sam ju ja vec pretjecao

A slomio sam skocni glezanj dok se auto naslonilo branikom na moju nogu sa nekih 5 kmh

Mislim da sam u oba slucaja imao tenisice :)
 
  • Like
Reactions: 3alfa3