S Njom u nastavcima...

picoda

Well-known member
Balkan Mini Tour

Moja bolja polovica, u zadnje vrijeme, ucestalo postavlja pitanje: "Kad cemo negdi?". Na ono zadnje, od prije par dana, napokon odgovoram: "Idemo u cetvrtak na veceru." Ona ce na to: "Ma nisam mislila na veceru nego negdi motorom!" 
"A sta ako je ta vecera u Crnoj Gori?"
Osmjeh na lice, telefon u ruke. Slijedi poziv renomiranoj firmi za razmaz djece i unucadi. Baka Servis d.o.o. Dogovoren termin do nedjelje navecer. Pakiraj se!

Zahvaljujuci nasoj radisnoj drzavi, koja ima vise praznika u sestom mjesecu nego Japan u godini, krecemo u drugu radisnu drzavu. Crnu Goru. Plan je otici do Bara. Na veceru u Pulenu. Za dalje ne znamo.




Evo kako je to sve skupa zavrsilo:

U Baru,...
33k7q4g.jpg


...na Ohridu,...
30ctb49.jpg


...u Peči,...

2wmfd05.jpg


...i u Mostaru.
ajt9mu.jpg


Fali jos ono iz Tirane, al je crkla baterija.


Dakle, krenuli smo u cetvrtak ujutro iz Trogira za Bar. Do Dubrovnika bez stajanja i bez kise.
2hwk6c5.jpg


Bolja polovica.....
x1arus.jpg



...i ona druga.
vxj32c.jpg



Jos malo okolice...
ftms8k.jpg


t80ojb.jpg


34yutqt.jpg




Poslije granice kisa, kisa i samo kisa. A mi preko Kotorskog zaljeva cestom. Za dispet.
ztj783.jpg


9vjp5t.jpg



Pauza u Budvi. Bez kise. Sv. Stefan
szjv29.jpg


55j6mh.jpg


2qx2lns.jpg


fmpe6u.jpg



Na putu za Bar...
fa772x.jpg



U Baru nas ceka Gasho. Malo price, odlazak do hotela, tusiranje, brzi obilazak centra i u Pulenu na veceru.
Nakon razgovora ispostavi se da su nam curice rodjene isti dan, 25.12.2006. Ali to nije sve. Obje su rodjene nakon 10 godina veze, tj. braka i to carskim rezom. Interesantno.
Nakon vecere, Gasho nas vodi autom u nocni obilazak Bara. Razmisljamo da li ostati u Crnoj Gori jos koji dan ili ici dalje. Odluka pada. Idemo dalje. Ohrid.

Oprastamo se od domacina. Sto reci o Gashi, a da nije vec stoput receno. Za njega vazi ona: "Koliki covik uzivo toliki covik u dusi".




Jutro izgleda poprilicno dobro. Bez kise. Zasad.
14c7cpe.jpg



Vec smo na putu za Albansku granicu.
33afgua.jpg



Na granici nikakvih problema. Nekoliko minuta cackanja po kompjuteru i slobodni smo.
332439e.jpg


25ja0br.jpg



Najslikaniji Albanski most za putnike iz ovih krajeva
ehg13c.jpg


2v8oh3d.jpg



Tirana u par slika...
okonyx.jpg


2e3zcd4.jpg


29c5swj.jpg


sevxc8.jpg


160pze8.jpg


b5pl5e.jpg


fu5oh0.jpg


k17wk2.jpg


Za one koji plase ljude prometnim kaosom u Tirani, savjetujem jednodnevni izlet u Trogir, po mogucnosti pocetkom osmog mjeseca.



Odmor na izlazu iz Tirane.
242immd.jpg


nnmbdk.jpg


9au9dz.jpg




Red kise, red sunca sve do Elbasana.
c7ygi.jpg


16bzn5s.jpg


n16mfm.jpg


27y3ct0.jpg




Ulazak u zemlju gdje vjecno sunce sja. Po kisi.
fp9gfc.jpg



Pred Ohridom...
2sb61lg.jpg



Ohrid. Salijecu nas neumorni iznajmljivaci soba i apartmana nudeci nam sve moguce varijante smjestaja. Ipak se odlucujemo otici kod Neima na spavanje. Uz pomoc lokalnih momaka nalazimo nas smjestaj. Slijedi klasican scenarij. Tusiranje, pokusaj susenja mokrih djelova opreme, te obilazak grada.
25rjd55.jpg



Ohrid u par slika...
fee7bs.jpg


732l2e.jpg


2pyrecy.jpg


2myq8b6.jpg


rlajux.jpg


zv8wb4.jpg



Krasan skuter. Steta sto je ovo Makedonce upalo u kadar. Jel tako, zeno?
2lxfat0.jpg



On drzi predavanje o raznolikosti biljnog svijeta u prasumama zapadne Amazone. Koliko sam shvatio.
w49km.jpg


2qw29l2.jpg



Onaj tko ima jaku postprodaju, uziva najvece povjerenje u Makedoniji.
2nm2884.jpg


2irqlig.jpg



Poslije na papicu. Toliko smo se nazderali i napili za stotinjak kuna da se, evo tek nakon nekoliko dana, stabilizira moj probavni sustav. Neim nas zove na neki moto susret u blizini, ne znajuci, da meni moto susreti, vjencanja i sprovodi spadaju u istu kategoriju. Idem samo kad bas, al ono bas, moram. Izvlacim se na evidentni umor. Zaspali ko bebe. Plan za ujutro: Republic of Kosovo.



nastavak slijedi...
 
a bas si mora bolju polovicu vozit po kiši :jesus:
 
U isto vrijeme nas četvorica krenuli istom rutom.Svakom za preporučit ali bez autoputa.Pozdrav.
 
Lijepo ste se propelali, a jel još bakljave uzimaju onih 10 oira na ulazu?
 
zasad poznat put i mjesta.. čekam kosovo.. to ne znam..
za fotke - (y)
kakva je ta peja piva?
 
picoda said:
Onaj tko ima jaku postprodaju, uziva najvece povjerenje u Makedoniji.
2nm2884.jpg


2irqlig.jpg

Legendo :naklon:  (y)
 
Mi smo se vraćali kroz Kosovo, kroz Peć rade novu cestu pa je jedno 20-ak km katastrofalna cesta al sve u svemu ok.
 
Izvrsno, Ohrid je postao najpopularnija viked destinacija ljudi sa foruma.  :wink:

©rni said:
kakva je ta peja piva?

To ti je Pećko pivo, sjećam ga se još iz YU (Karlovac, dani piva  :mrgreen:), onda je bilo prilično odurno. Prije par godina sam bio službeno na Kosovu, pa sam se baš iznenadio kada sam vidio da još postoji. Ova nova verzija se da piti  :mrgreen:, nije loše.  8)
 
Pa normalno kad za nas 4-oro, večera obilna, dupla pijača košta 55eura i  prirodno nasmijana i uslužna konobarica(kakvih je kod nas malo).  S tim da ako malo otiđeš van Ohrida cijene drastićno padaju pa tako u Kruševu u restoranu gdje je Toše počeo pjevati  nas 4-oro se najedemo i napijemo do iznemoglosti za 18eur i još ti gazda Šape kada odlaziš lijepo iskreno zahvali i samo kaj te ne zagrli. 
 
aria said:
a bas si mora bolju polovicu vozit po kiši :jesus:

Nije to problem. Ovo je za nju bilo lagano roskanje.  :mrgreen:


Mr. Noo said:
Lijepo ste se propelali, a jel još bakljave uzimaju onih 10 oira na ulazu?

Ma to je sve APP. :mrgreen: Jedan euro je sluzbena tarifa. Na izlazu smo platili dva eura i to je to.

©rni said:
zasad poznat put i mjesta.. čekam kosovo.. to ne znam..
za fotke - (y)
kakva je ta peja piva?

Evo Pudla vec objasnio. Nije lose pivo.  :wink:



 
Ma to je sve APP. :mrgreen: Jedan euro je sluzbena tarifa. Na izlazu smo platili dva eura i to je to.




Nas trojica smo prošli manje više istom rutom, prije mjesec dana.
Na ulazu u Albaniju nismo platili ništa, a na izlazu 1 euro.
 
maredm1 said:
Nas trojica smo prošli manje više istom rutom, prije mjesec dana.
Na ulazu u Albaniju nismo platili ništa, a na izlazu 1 euro.

To i kazem. Euro po osobi na izlazu i to je to.  :wink:
 
svakak said:
Legendo :naklon:  (y)

Ovaj ducancic sa prve fotke, kad pogledas unutra kao da je vrijeme stalo. Kad smo prosle godine isli dole, nismo se mogli nagledati, kao da gledam škrinjicu od Branke Šeparović  :mrgreen:
 
Frgich said:
Ovaj ducancic sa prve fotke, kad pogledas unutra kao da je vrijeme stalo. Kad smo prosle godine isli dole, nismo se mogli nagledati, kao da gledam škrinjicu od Branke Šeparović  :mrgreen:

Istina. Ducan je prva liga. Ko u vremeplovu.  (y)
 
Kosovo

Budjenje u suncem okupanom Ohridu. Oprastamo se od vidno nenaspavanog domacina. Neim se tek vratio sa zabave. Upisujemo se u njegovu knjigu gostiju u kojoj nalazimo mnoga poznata imena. Pravac Kosovo. Cesta za Gostivar i Tetovo, odlicna. Prometa, malo i nista. Za Makedoniju prilicno hladno jutro. Prva i zadnja pauza prije Kosova, kava i dorucak pred Gostivarom. Ili Tetovom. Malo mi se pobrkalo.
98t6xt.jpg


nnnp1x.jpg


2aj6zbs.jpg



Ulazak u Kosovo. Cim smo izvadili putovnice, izlazi carinik iz kucice, izlaze i ostali, rukovanje, zahvaljivanja. Ko da na Teneri ulaze predsjednik Hrvatske i prva dama osobno. Ljudi se izvinjavaju sto zeleni karton ne vrijedi nego moramo platiti 20 eura osiguranja. Kazu, jos malo pa cemo za vas ukinuti to. Dobrih pola sata cavrljanja s ekipom na granici.
Prvi plan je bio otici preko Pristine i Mitrovice u Srbiju pa na Zlatibor, al smo dan prije aktivirali plan B, koji nas vodi preko Prizrena i Peci u Crnu Goru. Tocnije na Durmitor. Zabljak.

wryzoj.jpg



Negdje na Kosovu...
28rcg85.jpg


6qic6p.jpg


qwwr3p.jpg


i3ug4y.jpg


a3nrtk.jpg



Izletiste u kojem je vrijeme stalo. Negdje u planinama povise Prizrena.
1jpaav.jpg


2nc2dk1.jpg


2m6jymv.jpg



Lijepi predjeli na putu za Prizren...
20j0abd.jpg


2j0i1om.jpg


2cgepw.jpg


ruv805.jpg



Malo kise ne skodi...

256tjrp.jpg



Ovakvih nema ni u Africi...
2ic00fb.jpg



Na ravnici pred Prizrenom, guzva. Saltam nizu i u obilazak sa stotinjak km/h. Vidim policajca kako pretrcava cestu i mase palicom. Mrke face, ne gledajuci tablicu, upita: "Du ju spik inglis?". Odgovaram: "Jes". "Ver ar ju from?". Odgovaram: "Kroejsa". Na mrkoj faci se otvara osmjeh: "Pa sto ne rece odmah. Srecan put!"
Kasnije se malo pogubimo po Prizrenu. Prvi koga pitamo za put samo sta ne sjedne s nama dok nas ne izvuce iz grada. Nevjerovatna srdacnost.

f40gup.jpg


fcirld.jpg



Dalje preko Djakovice za Pec. Iz Peci na granicni prijelaz Rožaje. Nesto prije granice, opet palica. A ja opet malo brze. Stajemo. Pitaju odakle smo. "Trogir". Policajac ce na to: "Pa sta nam je, jebote, ono sa Bilima ove godine!?" I tako uz razgovor o Hajduku, te upozorenje o skliskim zavojima, nastavljamo put.
r8rzma.jpg



Od granice do Zabljaka na Durmitoru prala nas je takva kisa da je na momente voznja bila nemoguca.
2iho8dk.jpg


zwdwt1.jpg


2i9rqxc.jpg


2cwnd5h.jpg



Promrzli i mokri dolazimo u Zabljak i stajemo kod nekog restorana i hotela. Izlazi momak sa recepcije, ne pitajuci nista otvara neko skladiste da ubacim motor ako moze uci. Neka starija zena uzima nase rukavice i kaze da ide svojoj kuci naloziti vatru da ih osusi do ujutro. Momak uzima kofere i nosi ih u sobu. Sve to uz iskreni osmjeh. Meni skoro neugodno od tolike srdacnosti. Ovako se radi u turizmu.
Nakon obilne vecere u krpe.



nastavak slijedi...




 
a jesi li kojeg Albanca pripozna sa ovog našeg pazara
je sve lipo samo ,eto da van je barenko manje kiše bilo
 
Odlicno Picoda, odlicno, bas sam dragoj poslao link da pogleda  (y)