S1000R review od vlasnika

Hard Rocker

New member
helou!

evo proslo 20ak dana kako rabim ovu igracku u paru sa harley-davidson, presao 4999km  8) pa da napisem koji rijec. ili dvije.

Po raznim foruimima se moze naci dosta S1000R zalbi na sam motor (ne motorkotac nego motor, ovo od 999ccm), uglavnom da je trzav i da se u 1-2-3 brzini dosta tesko kontrolise. U biti, sam agregat je kao konj - kako ga tjeras tako ce i da se ponasa.
Prvi dan je bio odvratan. Ja nisam sjedio na gorem motoru. Jako neudoban polozaj, nakom 400km ruke su mi otpale, bol u laktovima i zglobovima itd itd. Drugi dan skuzim da je iz trgovine dosao sa "comfort" sjedistem koje je vise od standardnog za 6cm, odem tamo i zamjenim sjedista. Standardno je tvrdje od ovog comfort ali i nize i sve je stalo na svoje mjesto - odlicna ergonomija za moj rast (176), nista vise ne boli, nista ne smeta. Do kraja dana sam presao jos oko 450-460km i iduceg jutra odem na servis za urade pregled-zamjene filtere i ulje. Ovdje ima kvaka sa tim dilerskim servisima, moras ic kod njih je onda znaju jebavat ako se nesto desi dok si na garanciji pa znaju rec "aaaa nisi kod nas dosao kad se trebalo da pumpas gume, sad ti necemo zamjenit klip u motori koji je tvornicka greska zbog tih guma" pa se onda moras tuzit sa njima i povlacit po sudovima...zali boze vremena.
dan 3 je bio oko 100-120km, nije vrijedno pomena.
e sad vec dan 4 je vrijedan pomena posto sam otisao van grada, a tocnije ovdje
http://maps.yandex.ru/?text=55.874172%2C36.686904&sll=37.617671%2C55.755768&sspn=1.408997%2C0.435574&ll=37.188101%2C55.619265&spn=0.352249%2C0.038857&z=12&l=map%2Cstv&ol=stv&oll=37.12924315%2C55.6208937&ost=dir%3A-118.39000000000001%2C0~spn%3A89.99999987427145%2C39.166080922328035

da vidim koliko ovo cudo ide. Fotka je stara, sad na tom putu imaju jos dvije linije sa svake strane i metalna ograda izmedju, nov asfalt stavili u svibnju, 6 ujutro, nikog nema - divota.
252 bez problema, dalje tesko, potroseno je nesto vremena dok nisam nasao pravi polozaj za volanom nakog god je max.brzina skocila na 274 i to je kraj. barem kod mene - brze nema.

Kocnice su kao na S1000RR - pomislis da kocis i vec stojis kao ukopan, momentalno spustanje brzine sa 250 na 130, pukvalno 2, max 3 sekunde bez skripanja gumama i sa laganim radom ABS sistema.

Hladjene motora je odlicno - vozis kroz ovakvu guzvu
https://www.youtube.com/watch?v=UrrOm6r93ak&index=10&list=UUmSYxmFOfNwT6yDfMXEb0pA

i temperatura ne ide preko 100 stupnjeva (106-114 na cbr1000rr, 108 na fz1000, 106-110 na z1000) i cim izadjes na ravno i otvoris gas bukvalno za 10-15sekundi temperatura je 78-85.
Mjenjac malo teze hvata neutralnu, pretpostavlja da je kod mene rijec o nepodesenom quickshifter-u posto problema nema kada koristim kvacilo no cim pocnem da koristim QS - neutralku hvata poslije drugog a nekad i treceg pokusaja. treba tu malo jos pocackati i nastelovati.
Po gradu, barem za sad, nema mu ravnog. iza ostaju bukvalno svi, sto zbog impulsivnosti motora sto zbog manevrenosti i balansiranosti samog motorakotaca no poprilican minus mu je kut okreta volana koji je, po mom misljenju, premali. Nekako mi se cini da nisu trebali uzet ram od s1000rr, jebiga, trebali su uzet u obzir da ovo nije cisti sportbike, ne znam o cemu su razmisljali  :misli:
Jedini problem koji sam ja imao sa jurenjem drugih je bio sa zx14 koji je malo utekao na ravnom no cim smo poceli da se hvatamo po ovim krivinama
https://www.youtube.com/watch?v=_iFa1ljfU-c&list=UUmSYxmFOfNwT6yDfMXEb0pA

ostao je malo iza.

elektronika koja je ugradjena daje osjecaj lazne sigurnosti te tjera na raznorazne vragolije no sa time treba biti dosta pazljiv. motor nikako nije za neiskusne, moze lako da prevari i onda se nadjes u problemima. Takodjer, mislim da sistem "elektronskih opruga" i nije najbolje uradjen i da bi to treba preprogramirati. naime, rezim SOFT je previse mekan, udoban, guta svaku neravninu no kada ulazis u krivinu od nekih 25-30stup. u brzinama od 160 i na vise zadnji kotac pocinje da se zanosi u stranu. Iste te krivine na istoj brzini u rezimu HARD prolaze odlicno, motor vozi kao da je na tracnicama i sve je odlicno ali osjeti se svaka neravnina na cesti, svaki sastav asvalta i svaki kamencic. o kanalizacionim poklopcima da i ne govorim. u rezimu NORM motor se ponasa vrlo cudno, ne znam kako da opisem, na jednoj te istoj relaciji nekad se ponasa kao soft a nekada kao hard no gotovo uvijek se na volazu pojavljuje lagano drhtanje.

Sto se tice standardnih rezima rada motora - ROAD, RAIN i DYNAMIC - ovaj RAIN je sranje, to nista ne valja. motor kao da je stisnut, nikakva vuca, nikakva dinamika, vrlo cuan rad kocnica i nejasno ponasanje zadnjeg dijela. ROAD je kao luk - niti smrdi nit' mirise. Ide, vozi, povuce kad treba ali nekako kad se nije sasvim probudjen.
DYNAMIC je prava stvar, potpuno otvara mogucnosti motora, vristi kao one cure na snimcima koncerta the beatles i vuce, vuce, vuce kao kamion. kako god da koristis gas on stalno vuce.
e sad, ispod sjedala ima konektor u koji moze da se stavi Jumper (jbg ne znam kako je na hrvatskom) i time se ukljucuje rezim DYNAMIC PRO kojim se iskljucuju neki kontrolni elektronski pomocnici (traction, abs itd) nakon cega mozes da uletis u krivinu sa skripom kotaca i tako to...kretko receno - za huligane u stunt-ere :)

Sve u svemu, simpa motor, dobro potroseni novci za, barem za sada, more zabave i uzivanja.

foto
10624958_10203724585947872_970819496243173655_n.jpg


68906_10203558934246683_6209243049051486892_n.jpg


10421624_10203624889895533_2594094563111921084_n.jpg


i video, sa konkursa BMW Vivid Emotios, frend ucestvovao pa zamolio da se provozam i popijem kavu  :mrgreen:
http://youtu.be/oo2aIptbgXE

p.s.
cura nije moja a trbuh je od pive
 
cosmic said:
Odlična recenzija. Nego, kojega Harlija voziš? :mrgreen:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,244201.0/topicseen.html

 
Odlicno  (y)
Ja sve cekam da se pojavi netko s informacijama iz prve ruke. Po onome sto sam do sad procitao motor je za 5 i definitivno mi je uzi izbor za slijedecu kupovinu, kad tad.
 
Al je ruzan  :shocked:
 
Na prvu malo je čudan al mi se sviđa dosta. Dobar i jezgrovit osvrt, samo si lampicu poštelaj na više okretaje  :mrgreen: :mrgreen:
 
...ti si se skroz porusio  :D
Osvrt jedinstven, video voznje  (y)
 
cosmic said:
Odlična recenzija. Nego, kojega Harlija voziš? :mrgreen:

sportster XL1200N

ovdje nema smisla nesto drugo kupovat posto sportster ima kracu bazu a guzve su onako...povece. nekad ne mozes proc u medjuredu nego moras se prebacit u drugi a na dyna ili nekom glide modelu tesko da ces to uradit posto je stvarno gusto ovdje od 6 do 10 ujutro i od 18 pa do 21h.
dok sam bio u USA furao sam dyna sport glide (fxdx i fxdc) , 2 komada, prosao na njima oko 700.000km za ukupno 10god a po moskovskom prometu bih eventualno prosao 700 metara ;)
HD ja vozim kad je temperatura zraka nize 30, cim je preko 30 ja na CMR predjem tj sad na BMW, CBR sam prodao
 
error said:
Na prvu malo je čudan al mi se sviđa dosta. Dobar i jezgrovit osvrt, samo si lampicu poštelaj na više okretaje  :mrgreen: :mrgreen:

mislis sto je ROAD? pa to je taj dan kad sam htio vidjet kako taj rezim radi i akd sam usao u garazu vidim da je 4999km, bas mi bilo zgodno da fotkam.

sta kazes na ducklips? :)
 
hm danas, navodno, nece bit kise, gledacu da uzmem kameru na kacigu pa da probam malo sa njom da se provozam, mozda uhvatim maximalnu ak ne bude vjetra.
 
super pila!

definitivno uži izbor, naravno bez ove "ele'trični ovjes" pizdarije :mrgreen:



Srki
 
huah....tek su mi jutros kamelu doneli, u medjuvremenu temp. je ovdje spala na 15stupnjeva, par puta pada kisa, ulice hladne i tockovi klize...lazu da ce danas bit 22, vidjet cemo oko 14h pa da se provozam :)

u medjuremenu, frend Aleksej Naberezhni uziva u svom novom S1000RR
http://www.youtube.com/watch?v=LpYHamP_GgM&list=UUETuTbB7gmUX_CbyuuxkK_g

tzv "yauza ring" je marsruta u gradu, voznja duz rijeke Jauza koja protice sa istoka moskve i uliva se u rijeku moskva kod Kremlja
voznja je od tocke A do tocke B, zatim okret i po drugoj strani rijeke natrag u tocku A, ukupno 22.570met za 800 sekundi.

 
DADO+ said:
(y) tek nedavno skužio njegov kanal i filmiće

Evo danas smo rjesili se provozat ne kad nema saobracaja nego kad su najvece guzve - frend na KTM, drugi na BMW F800R i ja na harliju.
Sve sam ih prestigao u guzvama a oni su mene na ravnom al jbg, moj i ne ide vise od 160kmh i gume su mi vec treca godina, kad je ispod 22-23 stupnja vani uopce se ne drze za cestu.

http://www.youtube.com/watch?v=ieXuh7u2IrE
 
Hard Rocker said:
u medjuremenu, frend Aleksej Naberezhni uziva u svom novom S1000RR
http://www.youtube.com/watch?v=LpYHamP_GgM&list=UUETuTbB7gmUX_CbyuuxkK_g

S obzirom da se voli vozit po crtama, tu kod nas ne bi dugo bio na cesti  :mrgreen:
 
Hard Rocker said:
https://www.facebook.com/marika.kim.10?fref=ts

da vidis tek kako burn out radi na s1000rr...uuuhhhhhhh.....
neloše, neloše.. :mrgreen:
 
Kiki_Rotten said:
S obzirom da se voli vozit po crtama, tu kod nas ne bi dugo bio na cesti  :mrgreen:

ma daj, who cares.
covjek vozi bez tablica, koliko su ga jurili do sad, nikako da ga stignu :)
u sijecnju mu dosla policija doma, priveli ga, "potpisi priznanje", covjek veli "pa to nije moje, nigdje tu mene nema" i na tom se zavrsilo :)