S1000R review od vlasnika

s2r said:
Suska se u kuloarima da ce nas, vozace power nakeda, stavit na listu ugrozenih zivotinja. Gs sport-enduro-multipraktik-touring virus se nezaustavljivo siri... :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Hahaha

Zivi i pusti druge da zive ... moj moto.

Nek se kace ako ih veseli... ja se nekako vise volim vozit, nego gubit energiju bzvz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlican kolega... Pitanje... Akrap kolko znam dolazi serijski, mislim na lonac... Ti si sada stavio i grane... Dal si ih morao posebno narucit ili si ih uzeo preko bmw servisa? I dal jos imas garanciju?
 
predator9 said:
Odlican kolega... Pitanje... Akrap kolko znam dolazi serijski, mislim na lonac... Ti si sada stavio i grane... Dal si ih morao posebno narucit ili si ih uzeo preko bmw servisa? I dal jos imas garanciju?

Hvala.

Lonac dolazi serijski od 2017modela, grane sam kupio posebno, jer ih nemaju u HP katalogu za s1000r, montirao sam u ovlastenom, mapu motora dirao nisam, prema Akrapovicu nije potrebno (naravno da nisam ostvario dobitak snage), gubitak garancije nije spomenut posto je odradjeno u ovlastenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To me bas zanimalo za garanciju... Ali posto je sad sve otvoreno, nebi ti bilo lose uzet onu njihovu original hp mapu... Cisto radi ispusnis plinova da ne izgore ispusni ventili zbog presiromasne smjese goriva
 
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=0D52-EUR-10-2017-K47-BMW-S_1000_R_17_0D52,_0D62_&diagId=77_0782
 
predator9 said:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=0D52-EUR-10-2017-K47-BMW-S_1000_R_17_0D52,_0D62_&diagId=77_0782

Koliko vidim ovo je retrofit za modove voznje ? To imam serijski na motoru, i to je samo kombinacija odziva gasa, postavke traction controle, abs, antiwheelie.
Kakve veze ima s auspuhom i mapom motora ? Ili nesto nisam skuzio na tom linku.

Kolko znam HP (race ecu) otkljucava mape, i onda se motor moze mapirat na serijski ecu.

Kad ulovim vremena otisao bi negdje na dyno i izmjerit AFR, pa bude jasno da li je smjesa (pre)siromasna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj mb racing u Sloveniji. Ja planiram do njih poc na stol cim uhitim vremena.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
sasaa motor super. (y) (y)
je li vizir i poklopac sica oem.
ako  vizir nije oem daj koju sliku i marku
i kako si eliminira klapnu na gasu.mislim na elektroniku i gresku.ili su samo skinute sajla a motoric je spojen
 
sasaa said:
Koliko vidim ovo je retrofit za modove voznje ? To imam serijski na motoru, i to je samo kombinacija odziva gasa, postavke traction controle, abs, antiwheelie.
Kakve veze ima s auspuhom i mapom motora ? Ili nesto nisam skuzio na tom linku.

Kolko znam HP (race ecu) otkljucava mape, i onda se motor moze mapirat na serijski ecu.

Kad ulovim vremena otisao bi negdje na dyno i izmjerit AFR, pa bude jasno da li je smjesa (pre)siromasna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako ne treba nista onda super... Bas gledam nema za njega u ponudi "hp power kit" kao za RR-a...

 
s2r said:
Probaj mb racing u Sloveniji. Ja planiram do njih poc na stol cim uhitim vremena.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Slao sam upit, ali nema odgovora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
smile 77 said:
sasaa motor super. (y) (y)
je li vizir i poklopac sica oem.
ako  vizir nije oem daj koju sliku i marku
i kako si eliminira klapnu na gasu.mislim na elektroniku i gresku.ili su samo skinute sajla a motoric je spojen

Poklopac sica je Oem
931922f5c8dc2252ea3dc487e7c30d22.jpg


Vizir je Wunderlich sport
59106d5bf9eaade942a6881fa79cc9a3.jpg


Motoric je skinut i stoji sa strane osiguran... da ne pali elektronika gresku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
predator9 said:
Ako ne treba nista onda super... Bas gledam nema za njega u ponudi "hp power kit" kao za RR-a...

Tako kazu da ne treba nista, za najveci dobitak snage s ovim granam i za ispeglat krivulju pogotovo u nizim okretajima gdje bi rekao da je malo izgubio, i nije vise onako ulgadjen.... trebalo bi mapirat.

Da je sa granama dosla mapa koja se “ukuca” kao na nekim modelima, nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolje je rijesit preko power commandera... Jer ako se ide flash-at mapa u ecu onda kod sljedeceg servisa ide normalno update cijelog sustava i izgubi se mapa od mapiranja, a power commander ostane uvijek kako se podesi... Znam da su aprilie v4 samo ako se stavi slip-on bez mape, izgore ispusni ventili... Tvoja zvijer kada se podesi mora ici bolje od standarda, pogotovo u nizim i srednjim okretajima
 
predator9 said:
Najbolje je rijesit preko power commandera... Jer ako se ide flash-at mapa u ecu onda kod sljedeceg servisa ide normalno update cijelog sustava i izgubi se mapa od mapiranja, a power commander ostane uvijek kako se podesi... Znam da su aprilie v4 samo ako se stavi slip-on bez mape, izgore ispusni ventili... Tvoja zvijer kada se podesi mora ici bolje od standarda, pogotovo u nizim i srednjim okretajima

A power commander V, pisu svasta na s1000r forumu oko toga... i nekako su misljenja, da je bolje serijsku elektorniku mapirat, nego stavljat to gore.
Sve ima svoje za i protiv.
Valjda bi Akrapovic koji suradjuje s BMWom, i proizvodi toliko modela auspuha za BMW napisao u uputstvima da je re-map obavezan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo pise za grane
 

Attachments

  • Screenshot_2018-06-29-23-41-49.png
    Screenshot_2018-06-29-23-41-49.png
    153.5 KB · Views: 201
sasaa said:
Poklopac sica je Oem
931922f5c8dc2252ea3dc487e7c30d22.jpg


Vizir je Wunderlich sport
59106d5bf9eaade942a6881fa79cc9a3.jpg


Motoric je skinut i stoji sa strane osiguran... da ne pali elektronika gresku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hvala na infu.
pun je carbona (y)
super izgleda (y) (y)
 
smile 77 said:
hvala na infu.
pun je carbona (y)
super izgleda (y) (y)

Tnx, moras malo :)




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
predator9 said:
Ovo pise za grane

Evo pa citaj sta ljudi voze

https://www.s1000r.co.uk/index.php/topic,5819.msg75824.html#msg75824

A na linku za powercommander nemas opciju za model 2017/2018.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hard Rocker said:
https://www.youtube.com/watch?v=_iFa1ljfU-c&list=UUmSYxmFOfNwT6yDfMXEb0pA

Sve 5 ali mi je sada vrat ukočen u poziciju lijevo :D
Daj podesi kameru :D
 
Jesi primjetio da ima ikakav problem sto se tice "ticking noise"? Ja imam model iz 2014 i cuje se onako na niskim okretajima (do 4000) taj ticking sound koji dolazi iz gornjeg desnog dijela motora. Koliko sam citao imali su problem s nedovoljno kaljenim bregastim osovinama pa se navodno pojedu jer su mekane. Na mom je mjenjan fazni lanac i zatezac lanca dok je bio pod garancijom. Na zadnjem servisu kada je ulje mjenjano nije bilo nikakvog metala u ulju tako da kontam da je zasad sve u redu iako se cuje taj zvuk. Samo ne znam do kad ce tako, ne bih bas htio da mi se masina raspadne  :mrgreen: