S1000XR

esso_sa said:
Pretpostavljam da si kupio prvu generaciju ? Posto su nosaci na novom integrisani u rep.
I je li to XR mijenja Multistradu (na avataru ti je MS) ? Ako da, sta je prelomilo da predjes na BMW ?
Jes, 2019 uzeo. Bio sam na bmw prije multice, to je samo izlet bio :mrgreen:
 
BM0021 said:
Jes, 2019 uzeo. Bio sam na bmw prije multice, to je samo izlet bio :mrgreen:

Cestitam na kupovini ! Nadam se da je kakav Triple Black ili HP kombinacija  :0648:
I priznaj da bjezis od Ducati klepetavosti i Desmo razvoda  :mrgreen:
 
Nije mi nekak sjeo 3xblack, imali su taj i mat plavi, oba prva reg 3/2019, isto km, ista cijena, a za taj plavi sam od kad je izašao govorio da mi je najljepši pa reko ajde onda taj :D nekako sam priželjkivao bijeli ali nije ih baš bilo a i multica i k1300 su bili bijeli pa da dodam malo boje...
Nemam niš protiv dukca, desmo odradio preko zime, V2 karakter znam i volim (imao ih 6 ili 7 do sad haha), razmišljao sam sad o multi1260 ali puno love za malo promjene od 1200. Možda kad izađe V4 opet uzmem, tko zna :mrgreen:
 
Pitanje do Bojan-a-Posto sam video da si bivsi vlasnik Z1000sx-a,(prije kupovine mog Xr-a ,i ja sam radio test voznje Z1000x-a),hteo bih te pomoliti da nam iz prve ruke uradis malu usporedbu medju ovih dva modela!Hvala
 
viktor79 said:
Pitanje do Bojan-a-Posto sam video da si bivsi vlasnik Z1000sx-a,(prije kupovine mog Xr-a ,i ja sam radio test voznje Z1000x-a),hteo bih te pomoliti da nam iz prve ruke uradis malu usporedbu medju ovih dva modela!Hvala

Može, naravno nije problem ali još riješavam papire oko uvoza pa nisam provozao XR-a kako treba.
Ovako na prvu dva potpuno različita modela koja ustvari i nisu baš za uspoređivati. XR je jako visok, položaj sjedenja uspravniji, volan jako širok u odnosu na SX. 30KS razike je dosta pa vjerujem da će se to i u vožnji osjetiti. Čim napravim malo dužu vožnju javim stvarnu situaciju  (y) (y) 
 
Hi Bojan
Jel možeš kad riješiš uvoz, samo podijelit info o ciframa/cijeni uvoza. Stalno škicam taj s1000xr, pa  me  zanima, okvirno  koliko bi bila davanja kod uvoza.
Zahvaljujem.
Može i na PM ako želiš.  (y)
 
Imaš kalkulator na webu carine, ako staviš točan datum prve rege ispadne u lipu točno. U mojem slučaju ravno 6.000kn za 3/2019. Homologacija oko 400kn i to je to, onda klasika tehnički, osiguranje...
 
BM0021 said:
Moj dolazi 27.5. :mrgreen: odmah idu dole nosači bočnih kofera, mačje oči i ovaj dodatni blatobran ispod nosača tablice :LOL:

skidanjem macjih ociju gubis EURO 4 homologaciju!
 
BM0021 said:
A ne ne, ostaje stražnje, skidam one odurne sa vilice, to je za euroV :mrgreen:

U pravu je Kronik, macje oci na viljuskama su euro 4.
Tako da ima da svijetlis u mraku, k’o cica maca  :mrgreen:
 
BM0021 said:
Imaš kalkulator na webu carine, ako staviš točan datum prve rege ispadne u lipu točno. U mojem slučaju ravno 6.000kn za 3/2019. Homologacija oko 400kn i to je to, onda klasika tehnički, osiguranje...

E odlično,
Nisam baš "duboko" u tome uvoz i sl. Ali nije to nešto puno davanja, za '17 ili' 18 može samo biti manje,  :misli:
Hvala u svakom slučaju, i puno sretnih km.
:misli: možda i ja na kraju sezone promjenim "konjića".  :LOL:
 
Jes, pada sa starosti, jedino da nije euro3 model ispod 2017 onda je nešto više davanja ali kako su oni stariji opet cifra ispadne tu negdje
 
esso_sa said:
U pravu je Kronik, macje oci na viljuskama su euro 4.
Tako da ima da svijetlis u mraku, k’o cica maca  :mrgreen:
Svejedno idu dole :D nebum se vozio ko američani s tim, ionak se bojim mraka :mrgreen:
 
Rudar said:
Hi Bojan
Jel možeš kad riješiš uvoz, samo podijelit info o ciframa/cijeni uvoza. Stalno škicam taj s1000xr, pa  me  zanima, okvirno  koliko bi bila davanja kod uvoza.
Zahvaljujem.
Može i na PM ako želiš.  (y)

Bok :)
4400kn
2017
11700km
121kw
euro4
to su točne brojke u mom slučaju  (y)
 
BM0021 said:
Jes, pada sa starosti, jedino da nije euro3 model ispod 2017 onda je nešto više davanja ali kako su oni stariji opet cifra ispadne tu negdje

Za 2016 sam cuo od frenda da ga je ispalo 5500kn ali ne znam koliko km je imao :misli:
 
Moguće, 2016 je euro3 pa je viša stopa. Km nisu bitni, tj samo da je preko 6.000 da spada pod rabljeno.
 
BM0021 said:
Svejedno idu dole :D nebum se vozio ko američani s tim, ionak se bojim mraka :mrgreen:

Ne znam da li pegla policija po EU zemljama ako ih nemas ? Slusao sam price da su gnjavili pojedince zato sto nisu imali nazad onaj crveni katadiopter
Iskreno, i meni idu na zivce i volio bi ih skinuti sa motora (onog sto jos nije dosao  :mrgreen:)
 
Kod nas je stražnji potreban u pravilniku/zakonu, bočni samo kod vozila 6+ metara tako da idu dole. Vani mi ništa ne mogu jer je vozilo registrirano u Hr po Hr pravilima... EU norma se (kod nas) tiče emisije plinova i buke, nema to veze sa katadiopterima, ameri ih imaju oduvijek bez obzira na neke eu norme.
 
Bojan said:
Bok :)
4400kn
2017
11700km
121kw
euro4
to su točne brojke u mom slučaju  (y)

Hi
Super stvar,
Ma važem se već neko vrijeme. Pa gledam malo cijene novih, pa ponudu polovnih kod nas, i tako.
Ovo je ok, okvirno soma€ možda malo više s odlaskom po motor,
A do 15k km se može naći po DE  za oko 11-12k€ pa to je i dalje povoljnije od ponude u našim oglasnicima.
Hm hm ajde, budemo vidjeli
 
Za 300-500€ dobiješ transport iz De, ovisno iz kojeg dijela. Ja sam obično išao sam gore, sad neću zbog ove situacije i granica ali realno ništa manje ne ispadne kad zbrojiš gorivo, vinjete, klopu, spavanje ako je na sjeveru...

Po mojoj računici kad zbrojim motor, transport i davanja izađe 1.500-2.000€ manje nego da sam tu uzeo takvog.
2019, 7.500km, svi paketi...

Koga je strah papirologije, carine i svega dodaš nekih 200€ špediteru i preuzmeš kad je registriran na tvoje ime.