S1000XR

Zato se ja nebi zajebavao sam s tim, to ionako napraviš jednom u par godina ako se napravi kako treba.
Za aute je obično 4-5 somića makar stavlja ekipa i daleko skuplje. Za motor je daleko manja cifra.

Meni Saša sve radi:
 
Ni sam ne znam dali bi se zajebavao sa tim. Za motor ne bi trebalo biti problema jer su male površine pa se može odraditi polako, dio po dio. Na autu su puno veće površine pa bi ga radio jedino ako motor prođe full glatko.
 
Pa ima tih car detailinga koji vec godinama to prodaju. Bit je bio dobar marketing za pocet.

U pocetku je za djabe nanosio na par skupljih auta malo profi slike foticem i onda su se svi ko muha na g.. Zalijepili i biznis krenuo :D
 
Svojevremeno sam bio pozvan u 3M na predavanje o poliranju pa sam detaljnije upoznat sa materijom tako da od keramike ne očekujem čuda. Bio bi super zadovoljan da se pranje motora značajno olakša a sjaj se može dobiti i na druge (jeftinije) načine.
 
Svojevremeno sam bio pozvan u 3M na predavanje o poliranju pa sam detaljnije upoznat sa materijom tako da od keramike ne očekujem čuda. Bio bi super zadovoljan da se pranje motora značajno olakša a sjaj se može dobiti i na druge (jeftinije) načine.

Iz licnog iskustva ti mogu potvrditi da je pranje puno lakse. Genocid pocinjen nad musicama nestane iz istorije uplatom 1 minute u samousluznoj praonici za sapiranje obicnom vodom :mrgreen: Ne posusim uopste krpicom nego susim voznjom i vjetrom - sve odleti sa motora i nema fleka. Prasina od kocnica se sapira sa felgi bez potrebe za ikakvim ribanjem
Ako vrijeme jos pokaze da stiti lak od iznutrica musica i kamencica, onda stvarno vrijedi
 
Iz licnog iskustva ti mogu potvrditi da je pranje puno lakse. Genocid pocinjen nad musicama nestane iz istorije uplatom 1 minute u samousluznoj praonici za sapiranje obicnom vodom :mrgreen: Ne posusim uopste krpicom nego susim voznjom i vjetrom - sve odleti sa motora i nema fleka. Prasina od kocnica se sapira sa felgi bez potrebe za ikakvim ribanjem
Ako vrijeme jos pokaze da stiti lak od iznutrica musica i kamencica, onda stvarno vrijedi
To je fantastično!
Ja isto perem na samouslužnoj praonici zbog demineralizirane vode a kupio sam mali Makitin baterijski puhač lišća pa ga odmah i ispušem tako da nema potrebe za brisanjem!
Što se tiče kamenčića sumnjam da išta izuzev folije može zaštititi boju.
 
Frend je stavio foliju na farove od XR-a ali me nije baš nešto oduševilo kako izgleda. Lik koji mu je postavio tu foliju naravno da tvrdi da je folija bolja opcija od keramike. Ja sam imao dogovoren termin za keramiku ali na kraju nisam mogao tako da sam još u razmišljanju ali vjerujem da ću ga počasti sa keramikom.
Svaki dan iskoči neki novi detailer ali treba biti oprezan jer mislim da tu treba znanja i iskustva da se to nanese kako treba.Zanima me šta se desi sa tom "keramikom" nakon par godina?Vidio sam fotke gdje su ogromne mrlje ali kao to je zato jer je loše stavljena :unsure:
 
Mislim da nema odgovora na to pitanje jer jednostavno ljudi ne znaju. Ne omalovažavam ničiji rad niti znanje ali to se obično tako dogodi kad je nešto relativno novo. Da, postoje tečajevi... bla ...bla... mada svi znamo da su koncentrirani na guranje prodaje i isticanje pozitivnih stvari. Kao nove djete i borilačke vještine, Bruce Lee bi se ko ringišpil vrtio u grobu da to vidi. :mrgreen:
 
Mislin da je ta keramika i opcenito ti neki zastitni slojevi slicno ka i zastita lanca
Vjerojatno pomaze ali je em previse skupo em previse komplicirano i na kraju se moze jako dobro i bez toga
Operes u samoposluznoj praonici(neko kaze ni slucajno aktivna pjena.neznan) i 3-5 min sa jelenom kozicom proc posli
Isto ka i lanac.....3 min posla svakih 300-500 km
 
Bobo u Markuševačkoj Dubravi? On je stvarno jako dugo u tom poslu ali niču novi klinci, novi proizvođači i nove priče pa bi mogao biti prije iznimka nego pravilo.
 
Mislim da nema odgovora na to pitanje jer jednostavno ljudi ne znaju. Ne omalovažavam ničiji rad niti znanje ali to se obično tako dogodi kad je nešto relativno novo. Da, postoje tečajevi... bla ...bla... mada svi znamo da su koncentrirani na guranje prodaje i isticanje pozitivnih stvari. Kao nove djete i borilačke vještine, Bruce Lee bi se ko ringišpil vrtio u grobu da to vidi. :mrgreen:

Nebi se složio sa tobom. AP Bobo to radi jako dugo, na jako skupim autima gdje cijena nije bitna i mislim da je broj jedan u tome. Za normalne aute mi je rekao 2017 oko 1000e, pital za Suzuki SX4.
Za motor mi još nije rekao cijenu :mrgreen: :eek:

Mislin da je ta keramika i opcenito ti neki zastitni slojevi slicno ka i zastita lanca
Vjerojatno pomaze ali je em previse skupo em previse komplicirano i na kraju se moze jako dobro i bez toga
Operes u samoposluznoj praonici(neko kaze ni slucajno aktivna pjena.neznan) i 3-5 min sa jelenom kozicom proc posli
Isto ka i lanac.....3 min posla svakih 300-500 km

Ja mislim da je super ako je kvalitetna i dobro nanesena (y)
 
Bobo u Markuševačkoj Dubravi? On je stvarno jako dugo u tom poslu ali niču novi klinci, novi proizvođači i nove priče pa bi mogao biti prije iznimka nego pravilo.

Da na njega sam mislio, pa on radi aute za koje nisam ni znao da ih netko u HR vozi:)
 
Je, i ok je lik ali sam za tu cijenu i čekanje termina bio malo razočaran s odrađenim poslom. Dan, dva nakon pranja prolazim kod frenda koji se time bavi onak više iz hobija, uzme krpicu i neku tekućinu i počne trljat sic, nakon par sekundi zmazana krpa.
 
Meni je uglancal desetku prije par godina i stvarno je bila ko iz salona, pogotovo neke sitnice koje ja niti ne čistim :mrgreen:
 
Je, i ok je lik ali sam za tu cijenu i čekanje termina bio malo razočaran s odrađenim poslom. Dan, dva nakon pranja prolazim kod frenda koji se time bavi onak više iz hobija, uzme krpicu i neku tekućinu i počne trljat sic, nakon par sekundi zmazana krpa.
Baš to, i meni je ovaj moj pokazao neke detalje na autu koji je došao od tamo njemu na doradu. Ja ih ne bih nikada sam primjetio ali netko tko daje 10+k kn za takve stvari valjda ipak ima bolje oko za to.
Sve u svemu obzirom da ja auto koristim u svim uvijetima i nikada ne vozim više od 2 god meni to nekak nema smisla, pristao sam za motor koji mi je uvijek uglancan jer se vozim samo vikendom.
 
Evo samo da se "upišem" s S100XR, bio par dana u mojoj garaži s "ekipom". Probao motor, zvjerka nema se što reći, možda par malih primjedbi(razlika naspram K13R ), a ostalo, superlativi.
 

Attachments

  • IMG_20201007_234404.jpg
    IMG_20201007_234404.jpg
    153.7 KB · Views: 142
Evo samo da se "upišem" s S100XR, bio par dana u mojoj garaži s "ekipom". Probao motor, zvjerka nema se što reći, možda par malih primjedbi(razlika naspram K13R ), a ostalo, superlativi.

I ? Hoces li trajno udomiti jednog ili nije to to ?