S1000XR

Desava se I na japanerima..meni licno na R1 u po Brna I na cbr sreca ispred garaze...stave one brze selne na crijevo od pumpe do ubrizgavanja..vremenom oslabi I pritisak goriva samo ga svuce..skines rezervoar stavis malu selnu sto se stegne sarafcigerom I samo gaaas

Sve si opisao do detalja (y)
Kod BMW-a je upravo ovo problem. Ona plasticna spojka na klik se rasklima i krene da pusta. Imaju dvije, jedna na pumpi na rezervoaru a druga na sredini crijeva sto se racva po diznama. Ali vise ove na rezervoaru hoce popustiti. Sranje jeste, ali bitno je da se Djuka sigurno vratio kuci. Spojka ce se zamijeniti i gas

@djuka007, pusti se crijeva, gdje su slike XR-a na Bjelasnici ? :)
 
Last edited:
Kupio sam XR-a 2018 godiste sa 0 km u prvom mjesecu ove godine po znatno povoljnoj cijeni, nakon dva mjeseca prednja lijeva vilica mi je pustala ulje posto imam garanciju dvije godine to su mi zamjenili u garanciji, jucer se vratim sa godisnjeg iz Hrvatske (zivim i radim u UAE) i pogledam opet pusta ulje na istoj vilici cini mi se i vise nego zadnji put jeli imao tko slicna iskustva i dali je iko ista cuo o tome. NIsam se jos javio u BMW za reklamaciju posto su praznici BTW Kurban Bajram svim clanovima foruma muslimanske vjeroispovjesti.

Desavalo se na dosta XR-ova prve generacije. Barem sto sam ja iscitao po forumima. Ali dosta ljudi pomijesa curenje ulja sa masti koja se koristi prilikom sklapanja vilica pa treba obratiti posebnu paznju. Kod mene i nakon 6000km ostavlja male krugove masti na teleskopima
Trazi sada kompletan stap da ti zamijene, jer ocito nije do semeringa. Imas garanciju - maltretiraj ih (y)
 
Last edited:
Desavalo se na dosta XR-ova prve generacije. Barem sto sam ja iscitao po forumima. Ali dosta ljudi pomijesa curenje ulja sa masti koja se koristi prilikom sklapanja vilica pa treba obratiti posebnu paznju. Kod mene i nakon 6000km ostavlja male krugove masti na teleskopima
Trazi sada kompletan stap da ti zamijene, jer ocito nije do semeringa. Imas garanciju - maltretiraj ih (y)
NIje mast jer je na podu lokva od ulja, sigurno cu trazit da mi zamijene stap.
 
A ja sam najbitnije od svega zaboravio!!!!
Posebna zahvala Esso_sa clanu foruma na:
prvo cevapima,
drugo pivi,
trece planiranju brdsko/planinskih ruta te
cetvrto i najbitnije na tehnical supportu...
Lako je ovako ostajati u kvaru....
 
A ja sam najbitnije od svega zaboravio!!!!
Posebna zahvala Esso_sa clanu foruma na:
prvo cevapima,
drugo pivi,
trece planiranju brdsko/planinskih ruta te
cetvrto i najbitnije na tehnical supportu...
Lako je ovako ostajati u kvaru....
Sto bi mi u Saraj’vu rekli: “bjez’ ba, ne zajebavaj (sa tim zahvaljivanjem)” :mrgreen:
Bilo mi je zadovoljstvo da vas barem nakratko ugostim, a zao sto nisam mogao da vam se pridruzim u voznji. Nadam se da se uskoro vidimo u tvojim krajevima, pa da i to ispravimo (y)

P.S. Nisam morao da te spasavam u kvaru, tako da nije bilo technical supporta. Vidis da si se uspjesno vratio kuci, ipak je to BMW - Cak i ranjen nezaustavljivo ide :)
 
Last edited:
Pozdrav za eXeRe iz Makedonije ;)

IMG_20210721_105611.jpg
 
Gledao sam ocu li vidit kakav drlog od XR-e SA tablica ali corak 😁
Jedan sarajevski drlog patrolira po Korculi vec skoro mjesec dana :)
Usput, ako cita temu, pozdrav vlasniku bijelog XR-a iz Slavonskog Broda, sa brojem tablica adekvatno uparenim sa motorom. :) Bili smo prije 2 dana komsije na parkingu u Pupnatskoj Luci (y)
 
Jedan sarajevski drlog patrolira po Korculi vec skoro mjesec dana :)
Usput, ako cita temu, pozdrav vlasniku bijelog XR-a iz Slavonskog Broda, sa brojem tablica adekvatno uparenim sa motorom. :) Bili smo prije 2 dana komsije na parkingu u Pupnatskoj Luci (y)
Eto mi smo zamjenili drzave 😁, a u Pupnatskoj luci je super i dobar pogled na Lastovo
 
XR izgleda kao 125-ica ili da ne pretjerujem kao 600 prema ZZR-u :mrgreen:
Uživajte na Korčuli u njenim morskim divotama i super cesti za vožnju do Vela Luke ;):):)(y)
 
XR izgleda kao 125-ica ili da ne pretjerujem kao 600 prema ZZR-u :mrgreen:
Uživajte na Korčuli u njenim morskim divotama i super cesti za vožnju do Vela Luke ;):):)(y)
Bela inače vreba vlasnike takvih manjih, da ne kažem “nerazvijenih” motorkotača. Onda ih naslikava i naslađuje se po forumima. Međutim nigdje ga nema kad se pojavi pravi muški motorkotač, npr. KTM od čije topovske grmljavine mu se odljepe one zelene naljepnice sa ZZR-a. Oprosti Bela, morao sam izaći sa istinom.