S1000XR

Ma na svakom motoru su koferi ruglo… I nosaci za topcase su ruglo, ali sta ces, gorka tableta koju moramo progutati ako zelimo putovati na 2 tocka (y)
meni xr čak bolje izgleda s originalnim nosačem topcase-a nego bez. A givi nosač je "ugly" jer je ko okrugla daska za meso namontirana preko originala ili pripasana s nekim generičkim štangama prema modelu motora. (ima i ona s kotačićima pa je kao troley)
 
  • Like
Reactions: candromero
Ovo mi je ok i da stavi bočne kofere ima mjesta za stvari, ali onaj od 50l može na gs-a, ali na xr-a jok.
Čemu kad su serijski koferi atestirani do 180, a oni bojleri ti mogu samo napravit štetu ako se brže voziš.
A ako ideš polako radi kofera onda je xr lošiji izbor od gs-a ili tenere i sl,
Ne volim kofere 🤣 jer ih jednostavno ne volim 🤪

Kad imam "kocnicu" odozada i ovako nejdem preko 140 🤣..

Tasna je kapaciteta 20-30L znaci minimalizam na kvadarat ali meni parekselans!
 
  • Like
Reactions: neven
Nema meni bolje od tasne na zadnjem sicu dovoljna za 4-5 dana voznje bez brige i na max brzini svih dvokotaca koje sam posjedovao 😜

Kofere cu ubaciti u kalkulaciju kad gospoda opet sjedne na mjesto gdje je tasna 🤣


View attachment 735422
Opet svatko zna sam najbolje svoje potrebe.U torbi na slici mislim je jako malo stavri tako da nije neka usporedba :unsure: Ako govorimo samo o izgledu da naravno da super izgleda.
 
Last edited:
Ovo mi je ok i da stavi bočne kofere ima mjesta za stvari, ali onaj od 50l može na gs-a, ali na xr-a jok.
Čemu kad su serijski koferi atestirani do 180, a oni bojleri ti mogu samo napravit štetu ako se brže voziš.
A ako ideš polako radi kofera onda je xr lošiji izbor od gs-a ili tenere i sl,
imam maxiu 56l na XR-u, vozim se s njom do 200 bez ikakvih problema
 
Opet svatko zna sam najbolje svoje potrebe.U torbi na slici mislim je jako malo stavri tako da nije neka usporedba :unsure: Ako govorimo samo o izgledu da naravno da super izgleda.
U torbi 2 hlaca ,2 majice,2 kosulje ,laptop12" , nesseser(osnovni cetkica,sampon,dezodorans),five fingers suze i to je to 🤪 kisno ako je unutar 2/3 dana najavljena kisa! Stvar je u komociji koju zelis ili ne zelis 😜
 
Daj neku sliku 🙏
kaki vozi 200 sa koferom iza ti mogu poslati tek iza 12.09. - na GO sam do tada.
A sliku parkiranog motora na kojem je i kofer ti Jopa moze i sam poslati.
 
Otišao na Givi stranicu i složio sliku. Neću više tražit dostavu frižidera - idem s motorinom po njega :mrgreen:

Ukusi su različiti pa ne želim nikome nametati svoj koji sam slobodan izjaviti, ali tehničke karakteristike su valjda atestirane pa molim pogledati podatak koji se odnosi na preporučenu max brzinu. Vjerujem da bi se našao netko tko bi taj kofer provozao i na 300kmh - na nekom drugom motorinu jer ovaj ne ide toliko
maxias1000xr.JPG

ManufacturerGIVI
Manufacturer IDV56N
Topcase TypePlastic topcase
Area of applicationEnduro, Offroad, Onroad / street, Scooter, Sport touring, Sports bike, Touring, Universal
Volume56 Liter
Volume2 full face helmets or 2 flip-up helmets
Dimensions Topcase (L x W x H)330 x 480 x 600 mm
Empty weight Topcase4,42 kg
Recommended Max Speed130 km/h
Max. Overall Load10 Kg
FeaturesFastening straps, Reflectors, Waterproof
Waterproof?Yes
Number of keys2 keys
Locking cylinderIncluded in the scope of supply
Type of lockIntegrated folding mechanism
Topcase can be mounted to the following racksGIVI MONOKEY rack (SR, SRA, E, FZ, F, FL) with adapter plate, SW-Motech alu rack (Note: adapter plate necessary for mounting)
ColourBlack, Silver, Red
MaterialReinforced High-Quality Plastic
Available accessoires (not included)Back pad, Colored cover, Inner bags, Inner lining, Railing, Remote control
Delivery contents1 Piece




 
napisah u prvim postovima 180kmh
Kao i na novom 👍
Vecina top case kofera je do 130 🤪

Kao sto vec rekoh kad dite odraste i gospoja ponovno sjedne na svoje mjesto onda cu razmisljati o koferima do tad tasna ili neka veca torbetna za sic..
 
O ukusima se ne raspravlja, ali za moj gušt je ovaj V47 baš lijepo legao na XRa.
 

Attachments

  • IMG_20210904_183528~2.jpg
    IMG_20210904_183528~2.jpg
    2 MB · Views: 0
Svi su mi ružni općenito ti top case-ovi ali zato je ovaj Shad stvarno funkcionalan i ako budem kupovao samo on dolazi u obzir jer se može prema potrebi povećati.
Ima i orginal BMW 49L ali i on nekako nezgrapno izgleda na XR-u na slikama, možda u živo bolje izgleda ali nisam ga vidio :unsure: .
Ipak je orginal nekeko najskladniji.
I može 180km/h!
 

Attachments

  • 11 49litara.jpg
    11 49litara.jpg
    585.4 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: bojan
Jeste, ali stane jedna kaciga i kapak ! Jedino ako si solo putnik, onda ok, ali ko ima suvozacicu….
Ja kad se vozim imam kacigu na glavi, a ne u koferu. A ima i sajla pa provučem kroz kacige. To mi je praktičnije jer imam stvari u koferu kad ga vozim pa ne znam kud bi s njima ako stavim kacigu unutra.
 
Ko se jednom navuce na kofere tesko se vozi bez njih..a stoje na motoru ko prst u oku..ja sam doso do zakljucka da je motor za voznje do 200km solo a do 100km sa saputnikom.znaci koferi tinetrebaju....ako ces dalje mercedes karavan I vozi miiskooo
 
Ja kad se vozim imam kacigu na glavi, a ne u koferu. A ima i sajla pa provučem kroz kacige. To mi je praktičnije jer imam stvari u koferu kad ga vozim pa ne znam kud bi s njima ako stavim kacigu unutra.

Cuj na glavi ? Ja mislio da kaciga ide na lakat...
Nebitno, svako ima razlicite potrebe, meni odgovara 46l topcase (veci ne bih, a i ne treba mi) jer putujem u 2 i nikada krace od 3 sedmice. A treba ubaciti i pokoji suvenir, sitnicu itd.
Kada sam na destinaciji, onda mi sluzi da ostavimo kacige dok se setamo. To sa originalnim ne mogu. Sajla za kacige moze, ali kada mi je kofer pun stvari