S1000XR

lucky88lucky88

New member
Jul 17, 2014
13
8
3
Zagreb

Attachments

• shorty.jpg
    shorty.jpg
    96.2 KB · Views: 0

Musashi

Well-known member
Mar 20, 2009
1,516
353
83
53
Zagreb
Pitanje za lokalnu ekipu, dali se vama po ovim toplim danima pri vožnji i rama jako zagrije? Moju je nakon 10 min vožnje teško dotaknuti koliko je vruća. Pričam na onom dijelu gdje koljena dodiruju ramu...

esso_sa

Well-known member
Jun 1, 2006
1,679
633
113
Sarajevo
Pitanje za lokalnu ekipu, dali se vama po ovim toplim danima pri vožnji i rama jako zagrije? Moju je nakon 10 min vožnje teško dotaknuti koliko je vruća. Pričam na onom dijelu gdje koljena dodiruju ramu...

Grije. Generalno se ovi motori prilicno griju i cim malo usporis ventilator prakticno stalno radi. Za drugu generaciju kazu da je cak i gora od prve po tom pitanju. Samo ja ne osjetim na koljenima jer uglavnom vozim pod full opremom, a mozda je i malo drugaciji polozaj koljena u odnosu na ramu nego na prvoj generaciji. Ali kada dodirnes ramu rukom sve je vrelo

kronik

Well-known member
Feb 20, 2008
2,767
284
83
49
Eggendorf i.T. , Austrija
Grije. Generalno se ovi motori prilicno griju i cim malo usporis ventilator prakticno stalno radi. Za drugu generaciju kazu da je cak i gora od prve po tom pitanju. Samo ja ne osjetim na koljenima jer uglavnom vozim pod full opremom, a mozda je i malo drugaciji polozaj koljena u odnosu na ramu nego na prvoj generaciji. Ali kada dodirnes ramu rukom sve je vrelo
Rjesenje za taj problem: jednostavno nemoj usporavati

ODST

Well-known member
Aug 26, 2010
1,968
1,471
113
1019
Kazete grije se? Probajte sa rsv gen1 stat na dva tri semafora preko ljeta 😆

• Like
Reactions: Grom90

neven

Well-known member
May 18, 2002
973
672
93
Kratke hlače i japanke ?

GT

Active member
Jul 13, 2008
297
28
28
42
Zagorje / Zagreb
U sporijoj vožnji je radna temp viša i ventilator se voli paliti, ali ništa ekstremno. Posebno ne u usporedbi sa npr. FZ1 na kojoj sam dobio opekline nekon vožnje Amalfiem...

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
3,978
1,687
113
39
Republic of Ragusa
Vozim FZ1 i da jako grije ali kako si uspio dobiti opekline? Vozio si u sorcu i japankama? U opremi pa cak i u jeans hlacama i nije tako strasno... Vozio sam po guzvama di mi se zaljepila lamela xD

GT

Active member
Jul 13, 2008
297
28
28
42
Zagorje / Zagreb
Moto oprema, hlače i sve. Srpanj, kolona i kreni stani. Nas je bilo više, pa je i tempo bio nikakav. Onda smo dogovorili gdje se nađemo pa sam ubrzao vožnju i temperatura je pala. Uglavnom, grije se više nego XR.

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
3,978
1,687
113
39
Republic of Ragusa
Kuzim, nisam vozio bmw pa ne mogu usporedivati, istina da se yami dize brzo temperatura... Prosle godine upao u ogromnu guzvu u Splitu frendov Harley poceo pljuvat ulje😄

kronik

Well-known member
Feb 20, 2008
2,767
284
83
49
Pojavljuje mi se "problemcic" sa kocionim sustavom na XR-u.
Motor je 2018-ta sa manje od 30tkm.

"Problemcic" se prezentira na nacin da u mojoj dinamicnijoj voznji postepeno gubim snagu kocnica i tako i njihov efekt - stvar ne koci skoro pa nikako na kraju dana. Ujutro dok je cijeli sistem na temperaturi okoline kocnica nije perfektna ali je i dalje vrlo upotrebljiva. No kako se eksploatacijom temperatura sistema podize tako se smanjuje efektivnost kocnionog sistema. I to podjednako na prednjoj i zadnjoj kocnici!!! Poluge kocnica "tonu" duboko prema kraju!

Cijeli sistem je vec odzracen dva puta kod BMW partnerskog servisa. Kociona tekucina nema 5 mjeseci starosti. Disk plocice su takodjer u relativno dobrom stanju.

Motor je opet na servisu i dolazimo lagano do zakljucka da bi problem mogao biti u https://www.realoem.com/bmw/enUS/sh...-2018-K49-BMW-S_1000_XR_0D33_&diagId=34_2252#

Po slobodnom prijevodu - navedeni modulator tlaka ABS-a se ugradjuje u nekoliko razlicitih BMW modela motocikala od 2015 godine:

U medjuvremenu je bilo nekoliko tehnickih obrada i poboljsanjih verzija tog proizvoda. Tematika sa modulatorom tlaka ABS-a je BMW-u itekako poznata no tu informaciju naravno da nisu objavili na sva zvona.

Na slice se vidi polozaj poluge prednje kocnice podesenoj na 4 stupnju - rezultat kocenja na parkingu !! Za ozbiljnije kocenje bi snaga kocionog sistema bila neefikasna. Sreca pa u novinama nije pisalo da je zbog prekoracenja brzine i gubitka kotrole nad motociklom gospodin ZN je u jednom xy zavoju smrtno stradao!

7ce5f89b-1faa-45ca-83d0-8a12f5788878.jpg

• Like
Reactions: pikacu79

mate

Administrator
May 22, 2002
5,040
7,660
113
...još da imaš motor... hehehe....😂

Nemoj se zajebavat s ovim, narucuj novi senzor, onda leitunge pa sve dalje. Znas i sam da nema mirne vožnje dok ne vjeruješ u bremzu.

kronik

Well-known member
Feb 20, 2008
2,767
284
83
49
...još da imaš motor... hehehe....😂

Nemoj se zajebavat s ovim, narucuj novi senzor, onda leitunge pa sve dalje. Znas i sam da nema mirne vožnje dok ne vjeruješ u bremzu.
:ROFLMAO: :ROFLMAO:

kociona kljesta nisu, crijeva isto tako.

U ponedjeljak se krece sa odzracivanjem i promenjenom kocione tekucine. A nakon toga i modulator tlaka.
Ovako se nije niti malo ugodno voziti.

Tehnicki odijel BMW-a za Austriju je takodjer informiran.

• Like
Reactions: SpoRRi and pikacu79