S1000XR

Evo ljudi na kraju se nekako svakako izdešavalo i došla je prva generacija, sa vibracijama nemam ama baš nikakvih problema do duše stavljeni su utezi i jako je miran na volanu, jedino sam razmisljo da bih stavio zastitu za hladnjak ipak ima tu prostora da slon uleti izmedju.... ovo ostalo kako me sreca posluzi, za sada se upoznajemo palo je prvo kupanje to mi je najbolji način da se upoznamo onako na prvu....
 

Attachments

  • IMG-876d4352bfa77ce1a6a9f2c8871869bc-V.jpg
    IMG-876d4352bfa77ce1a6a9f2c8871869bc-V.jpg
    240.5 KB · Views: 0
Da nemas usi oko glave bi se smijao.. Cestitam! Zelim ti puno sretnih i zadovoljnih kilometara. Zivio!
 
osmjeh na licu sve govori!

cestitke i puno sretnih kilometara!
 
To je realno
Po meni je sada bolje ici na narudzbu za model 2023, jer ionako sve kasni i tesko da bi i model 2022 bio proizveden i isporucen do kraja sezone. Osim ako nije sa lagera.
Ja sam na svog cekao punih 6 mjeseci, od narudzbe do isporuke, ali tada je kasnilo zbog Covid-a. Sada kasne zbog problema sa dijelovima (uglavnom elektronika), a imaju i veliki problem sa elektricnim instalacijama koje se isporucuju navodno iz Ukrajine
Eso jesil morebit danas bio iza Breze, kod Dabravina, plandovo uz Stavnju?
 
Došao kolega pohvaliti se, tu je imao cijelih 85 km. Meni osobno malko mali motor(vidi sliku) ali inače stroj na mjestu. Poslje probe, sad imam iskustva obje generacije,hm hm teško je reći da novi nije bolji/unapređen motor. Morao bude poraditi na viziru, i to je to.
Moj zaključak, ipak sam pogodio s GS om, gabaritno sam prevelik za XRa, gušt ga je voziti kraće ali bojim se da bih imao problem na dužim relacijama.
 

Attachments

  • IMG-20220811-WA0020.jpg
    IMG-20220811-WA0020.jpg
    257.3 KB · Views: 0
Vidio u prolazu iz auta motor ko tvoj pa pomislio da nisi ti 👍
 
Došao kolega pohvaliti se, tu je imao cijelih 85 km. Meni osobno malko mali motor(vidi sliku) ali inače stroj na mjestu. Poslje probe, sad imam iskustva obje generacije,hm hm teško je reći da novi nije bolji/unapređen motor. Morao bude poraditi na viziru, i to je to.
Moj zaključak, ipak sam pogodio s GS om, gabaritno sam prevelik za XRa, gušt ga je voziti kraće ali bojim se da bih imao problem na dužim relacijama.
rudar koliko si visok.i je li to model s nizim ovjesom.
motor je super👍
 
Vidio u prolazu iz auta motor ko tvoj pa pomislio da nisi ti 👍
Imaju u Sarajevu jos 2 ko moj, zajedno su nam i stigli. Mene mozes prepoznati po Akrapu, jer ova 2 imaju sve fabricko

Hi
Rudar je 195cm i 107kg žive vage.
Ma nisam iz Ruda, nego eto malo burgijam/rudarim po svijetu.
XR je normalan ovjes,ništa spušteno.
Cudi me da ti je XR mali u odnosu na GS. Meni XR izgleda nekako siri naprijed u odnosu na GS, a malo se i vise sjedi. GS vise potone kada sjedis na njemu. Lakse i stabilnije dohvatim nogama pod na GS nego na XR
Da si poredio sa Adventure, onda bi se i slozio. Problem vizira se rjesava sa MRA, a najveca mana novog XR je sjediste. Cudo nisi to primjetio
 
Imaju u Sarajevu jos 2 ko moj, zajedno su nam i stigli. Mene mozes prepoznati po Akrapu, jer ova 2 imaju sve fabricko


Cudi me da ti je XR mali u odnosu na GS. Meni XR izgleda nekako siri naprijed u odnosu na GS, a malo se i vise sjedi. GS vise potone kada sjedis na njemu. Lakse i stabilnije dohvatim nogama pod na GS nego na XR
Da si poredio sa Adventure, onda bi se i slozio. Problem vizira se rjesava sa MRA, a najveca mana novog XR je sjediste. Cudo nisi to primjetio
Kako smo i pricali mi 100+ rjesavamo sjediste u guznom aranzmanu 🤣
 
Imaju u Sarajevu jos 2 ko moj, zajedno su nam i stigli. Mene mozes prepoznati po Akrapu, jer ova 2 imaju sve fabricko


Cudi me da ti je XR mali u odnosu na GS. Meni XR izgleda nekako siri naprijed u odnosu na GS, a malo se i vise sjedi. GS vise potone kada sjedis na njemu. Lakse i stabilnije dohvatim nogama pod na GS nego na XR
Da si poredio sa Adventure, onda bi se i slozio. Problem vizira se rjesava sa MRA, a najveca mana novog XR je sjediste. Cudo nisi to primjetio
Sjedište, hm ,nisam htio biti pre kritičan, ipak je ovo tema XR hahaha. Testirao sam stariji model 2017 g nekoliko dana, a na novog samo krug. Već me stari uvjerio da idem na GS a novi me nije ,razuvjerio. Ali to je samo moje viđenje,iskustvo, moji gabariti kontra motocikla. Matematika je čista, treba probati i odlučiti. Ne pašu sve cipele na sve noge. Sto ljudi,sto čudi,ukusa, feelinga.
Zato treba probati, i kao što baba reče,ako ti se ne svidi"poljubi i ostavi" ,nekome bude najbolje, ja ne sudim.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi