S1000XR

Dakle nema pomaka nabolje šta se tiče vibracija. :eek: Ja sam to točno napisao kao i esso prije 4 godine.(n)

za starog sam slusao price da su od vibracija trnule ruke nakon pola sata voznje.
Na novom su prakticno neprimjetne, ni blizu iritantnom. I kako skupljam kilometre izgleda da u potpunosti nestaju.
Tako da ne bi rekao da nema pomaka nabolje
 
I ja sam pisao da nema nikakvih vibracija kad sam ga kupio, vjerovatno od uzbuđenja :ROFLMAO:.Neke sitne vibracije sad osjetim ali stvarno sitne.Lijevi retrovizor u vožnji mrvicu vibrira, stvarno mrvicu ali dovoljno da je mutno dok pogledaš u njega, dok je desni potpuno miran.Na autoputu na nekih 6000 okretaja na lijevom fuziču nakon 15min vožnje osjetim malo vibraciju ali ne trne ni ruka ni noga znači stvarno zanemarivo.Utege nisam još zamjenio ali sad ipak budem :mrgreen:

Evo jedna od jučer sa godinu dana starijim blizancem:cool:
20200705_130857.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Poka
Ja sam prije motora uzeo evotech utege pa ga nisam ni vozio sa stock, retrovizori savršeno mirni... :mrgreen:
 
Hvala, ali ponadao sam se da si negdje u dućanu u ZG kupio da izbjegnem čekanje.Pogleda malo po netu ali nisam našao da netko ima baš od Evotecha.
 
Ma to iz uk dođe za par dana, tjedan max.
Nisam ni gledao kod nas uopce, sumnjam jer je to bas za xr zbog handguardova.
 
Nema pravila, naručio naljepnice stigle za par dana a držač za mobitel zapeo u Njemačkoj i nikako da stigne.
Ima još par sitnica koje mi fale :mrgreen: pa odma sve naručim da sam miran barem neko vrijeme :ROFLMAO:
 
Odi direktno na evotechovu stranicu i naruči od njih. Dođu unutar tjedan dana, meni je tako ispalo najjeftinije.
 
Mozes malo pojasnit? To je za zastitu boje jel? Koliko kosta, koliko dugo drzi, jel pranje onda lakse itd?
 
Tak je, trebalo bi štititi od lakših ogrebotina tipa od jakne što mi je bitno jer na mat boji nema poliranja ogrebotina i puno lakše pranje samo lagano vodom bez ikakvih sredstava.
Cijena je uvijek individualna, ovisi koliko ima posla i koja keramika se stavlja, meni je bilo 700kn za top klasu koja drži godinama, još je preko toga stavljen polymer koji nekih 6 mjeseci drži..
 
  • Like
Reactions: bojan
Odi direktno na evotechovu stranicu i naruči od njih. Dođu unutar tjedan dana, meni je tako ispalo najjeftinije.

Hvala ali jučer naručio preko ebay.uk pa se nadam da će brzo stići. Sad sam baš išao pogledati na njihovu stranicu ista je cijena kao preko ebaya.
 
Last edited:
Tak je, trebalo bi štititi od lakših ogrebotina tipa od jakne što mi je bitno jer na mat boji nema poliranja ogrebotina i puno lakše pranje samo lagano vodom bez ikakvih sredstava.
Cijena je uvijek individualna, ovisi koliko ima posla i koja keramika se stavlja, meni je bilo 700kn za top klasu koja drži godinama, još je preko toga stavljen polymer koji nekih 6 mjeseci drži..

Cijena mi se čini dosta povoljna, što sve uključuje?
Pitao u jednom drugom detailingu i kažu: radimo keramičku zaštitu i za motocikle, okvirna cijena je 1800kn ali ovisi o veličini samog motora.
 
To je daleko previše za motor, top topova keramika za e klasu je 10k kn, na motor se potroši neusporedivo manje sredstva.
Meni je za 700 ocistio cijeli motor od voskova i toga prije, keramika i preko jos polymer premaz.
Imas svig detailing kontakte na netu pa nek ti da ponudu, ja ga znam godinama ali ne vjerujem da je za ostale nesto bitno visa cijena, sigurno niti blizu 1800.
Premazao je apsolutno sve, plastike, felge, farove, vizir... ionako za sve skupa potroši keramike ko za 4 poštene felge haha
 
I meni se činilo 1800kn puno ali nemam pojma kako se kreću cijene kod drugih jer nisam dalje ni tražio ponudu. Tvoja cijena je stvarno prihvatljiva, jer ipak i samo detaljno da se očisti motor treba dosta vremena + nanosenje keramike a nešto ipak košta i materijal i vrijeme potrošeno za sve to.
 
Za aute je od 1.000 do 10.000, može i više naravno ali uglavnom tako negdje. S time da treba izbjegavati super ponude i amatere jer nije to sam tak napraviti kako spada. Obzirom da znam kako Svig radi i da su tam pod dobar dan auti od 100k€ 700kn mi je bila jako dobra ponuda, realno dao bi i nešto više ali 1800 ipak ne.
Danas sam ga taman rastavljao da složim zaštite hladnjaka i slidere kad stignu pa mi skoro izletila plastika iz ruke kak je skliska hahaha
 
Samo da kazem da je vjetrobran i na novom XR “turbulentan”. Sto vise vozim, sve mi vise zuji u usima :mrgreen: U spustenom polozaju vjetar udara u donji dio vizira kacige, ali dosta huci okolo. U podignutom polozaju udara u gornji dio vizira kacige i dosta tutnji. Ok je do 90-100 km/h, ali sve preko je tutnjava.
Iduce sedmice servis i skidanje blokade na 9000 rpm. Danas sam je nekoliko puta “pogodio” i svaki put mi je bas usrala uzitak, jer sam se bio taman razmahao :mrgreen:
 
Samo da kazem da je vjetrobran i na novom XR “turbulentan”. Sto vise vozim, sve mi vise zuji u usima :mrgreen: U spustenom polozaju vjetar udara u donji dio vizira kacige, ali dosta huci okolo. U podignutom polozaju udara u gornji dio vizira kacige i dosta tutnji. Ok je do 90-100 km/h, ali sve preko je tutnjava.
Iduce sedmice servis i skidanje blokade na 9000 rpm. Danas sam je nekoliko puta “pogodio” i svaki put mi je bas usrala uzitak, jer sam se bio taman razmahao :mrgreen:
To su namjerno napravili tako da se necuje mashina kako zvekece
 
  • Haha
Reactions: Nero
To su namjerno napravili tako da se necuje mashina kako zvekece

Masina toliko zvekece da je ni niski prelet Jumbo Jet-a , metar iznad glave ne bi mogao nadglasati ! :mrgreen:
Na 1. servisu ocekujem da ispusteno ulje bude metallic boje, sa sljokicama od komada mjenjaca, klipova, letecih i lezecih lezaja... :mrgreen:
 
Last edited: