S1000XR

Ok. Tenks
Ako si dobio korisnicko uputstvo/servisnu, ima pri kraju knjizice tabelica servisa i kada se sta radi
Kako Kronik rece, svakih 10k mali servis, a veliki (ventili i ulje u viljuskama) je svakih 30k. Kociono ulje svakih 2 god


E moj esso. Šta misliš da je meni lako učinit 820 km do servisa i nazad. tebi je sigurno manje ZG-SA!!!:eek:
Oko 400km je meni do ZG u jednom pravcu, ali udaljenost je najmanji problem, nabrojao sam jos nedostataka :)
 
Last edited:
E jel ima zainteresiranih za pokusaj druzenja XR- ovaca?
Aj da probamo napraviti anketu, recimo ajmo se naci vikend 10.10.- 11.10., negdi po sredini Hrvatske, tamo negdi oko Plitvica, ili di vecini pase , pa da vidimo koliko nas je i kakvi smo? Naravno ovisno o vremenskim uvjetima.
Jednodnevno druzenje, pice ili kakav rucak pa bjezmo natrag svojim kucama.
Ja sam za, a imam i jos jednog XR- asa iz Sibenika koji nije aktivan na forumu ali bi se pridruzio.
 
Ne znam kakva je situacija za ulaz u Hr iz BIH ali koliko imam cuti mi mozemo tamo bez ikakvih smetnji. Ako sam u krivu, ispricavam se ali tako mi je receno.
 
Ne znam kakva je situacija za ulaz u Hr iz BIH ali koliko imam cuti mi mozemo tamo bez ikakvih smetnji. Ako sam u krivu, ispricavam se ali tako mi je receno.

Dobro si cuo - iz HR u BiH ide bez ogranicenja, a obrnuto samo uz negativni korona test
 
E jel ima zainteresiranih za pokusaj druzenja XR- ovaca?
Aj da probamo napraviti anketu, recimo ajmo se naci vikend 10.10.- 11.10., negdi po sredini Hrvatske, tamo negdi oko Plitvica, ili di vecini pase , pa da vidimo koliko nas je i kakvi smo? Naravno ovisno o vremenskim uvjetima.
Jednodnevno druzenje, pice ili kakav rucak pa bjezmo natrag svojim kucama.
Ja sam za, a imam i jos jednog XR- asa iz Sibenika koji nije aktivan na forumu ali bi se pridruzio.

Ja sam već napisao da sam za susret ali taj vikend ne mogu.I ja imam još jednog XR zainteresiranog koji nije na forumu.(ovaj sa fotke)

Kad si već spomenuo servis još nisam odlučio šta ću za dalje.
Prvi servis sam obavio u ovlaštenom BMW servisu i super mi je to da je servis na 10 000km ali sam čitao da ljudi kažu da je to ulje od BMW-a Advantec5w40 loše i stavljaju druga ulja i mjenjaju na 6000km kao što sam i ja mjenjao na svim Kawasakijima unazad 15 godina i nikada niti jedan problem nisam imao.Koristio sam Silkolene pro 4+.
 
Last edited:
E jel ima zainteresiranih za pokusaj druzenja XR- ovaca?
Aj da probamo napraviti anketu, recimo ajmo se naci vikend 10.10.- 11.10., negdi po sredini Hrvatske, tamo negdi oko Plitvica, ili di vecini pase , pa da vidimo koliko nas je i kakvi smo? Naravno ovisno o vremenskim uvjetima.
Jednodnevno druzenje, pice ili kakav rucak pa bjezmo natrag svojim kucama.
Ja sam za, a imam i jos jednog XR- asa iz Sibenika koji nije aktivan na forumu ali bi se pridruzio.


vrlo rado ali me pate ovi testovi .....
sa otvorenim granicama bih relaivno lako mogao dojuriti do odredista.
Voznja, druzenje, nocenje i poslije dorucka doma! :love:
 
vrlo rado ali me pate ovi testovi .....
sa otvorenim granicama bih relaivno lako mogao dojuriti do odredista.
Voznja, druzenje, nocenje i poslije dorucka doma! :love:

Ne znam gdje zivis, ali ako si HR drzavljanin onda nemas problem sa granicom BiH. HR drzavljani normalno ulaze/izlaze u BiH, ne treba ni putovnica ni test.
Test je potreban samo samo za BiH drzavljane sa BiH pasosem koji ulaze u HR. Isto tako nema restrikcija ni ako si iz BiH, a imas i HR putovnicu.
Dakle, putovnica ili HR osobna = imun na koronu, bez obzira odakle dolazis :mrgreen:
 
Last edited:
vrlo rado ali me pate ovi testovi .....
sa otvorenim granicama bih relaivno lako mogao dojuriti do odredista.
Voznja, druzenje, nocenje i poslije dorucka doma! :love:

Ajde, ajde pa bar ti imaš privatan laboratorija za testiranje na covid 19...i dovedi onog svog XR kompanjona pa ćete održati seminar o gumama...

Ja sam već napisao da sam za susret ali taj vikend ne mogu.I ja imam još jednog XR zainteresiranog koji nije na forumu.(ovaj sa fotke)

Ne mora nužno biti taj termin ali iz iskustva znam da će se prije i bolje dogovoriti bilo što ako se precizira neki termin. Neka onda bude 17-18.10. naravno ovisno o vremenskim neprilikama.

Ne znam gdje zivis, ali ako si HR drzavljanin onda nemas problem sa granicom BiH. HR drzavljani normalno ulaze/izlaze u BiH, ne treba ni putovnica ni test.
Test je potreban samo samo za BiH drzavljane sa BiH pasosem koji ulaze u HR. Isto tako nema restrikcija ni ako si iz BiH, a imas i HR putovnicu.
Dakle, putovnica ili HR osobna = imun na koronu, bez obzira odakle dolazis :mrgreen:

Napraviš test dan prije ulaska u Hr i riješiš problem ili mi svi dođemo u Bihać na ručak. I to je opcija kad već imamo tako moćne putovnice.
 
Evo da usporedim moja iskustva. Zadnjih 7 godina sam na zzr1400 i to je kralj putovanja, brzine, autoceste i dugih zavoja. Neusporediv je sa ostalim motorima. Prijatelj mi je imao multistradu onu napucanu i probao sam je nekoliko puta ali nije mi sjela nikako, da ne kazem da je do 20tkm imao nekoliko vecih problema i na kraju je prodao i zamjenio za novog zzr 1400 performance sport, bomba. Rodak je kupio novog 2020 god ktm 1290s adv i motor se vozi i koci odlično jedina zamjerka na sic koji je loš do bola ali nije to moj favorit za iduci motor. Ovdje u temu sam stavljao s1000xr tripleblack od prijateljice. Njega redovno provozam i jedino se na njemu vidim nakon zzra. Vozio sam ga na dužu turu i jedino bi zamjenio sic sa Corbinom jer sam takav probao u njemackoj i to je to. Na motoru su dorađene vilice i sad obadvije rade i imaju ručno štelovanje sto se pokazalo bolja opcija. 10mm je spusten prednji kraj i motor se bolje ponaša u brzim i krarkim zavojima a pogotovo kod žešće vožnje. Uglavnom jedino se na njemu vidim nakon zzr_a
 
Napraviš test dan prije ulaska u Hr i riješiš problem ili mi svi dođemo u Bihać na ručak. I to je opcija kad već imamo tako moćne putovnice.

Da me ne protumacis pogresno, ali 100 EUR za test da bi na par sati usao u susjednu zemlju... Ali nisu ni pare problem - necu iz principa.
A Bihac i ta regija ti je sada raspad sistema (migranti), meni i prilicno daleko - treba oko 5h voznje u jednom pravcu.
Tako da sto se mene tice mozda nekom drugom prilikom, kada ukinu ove restrikcije. A mozda tada bude i prilika da se okupimo negdje na HR obali (y)
 
Last edited:
Ajde, ajde pa bar ti imaš privatan laboratorija za testiranje na covid 19...i dovedi onog svog XR kompanjona pa ćete održati seminar o gumama...



Ne mora nužno biti taj termin ali iz iskustva znam da će se prije i bolje dogovoriti bilo što ako se precizira neki termin. Neka onda bude 17-18.10. naravno ovisno o vremenskim neprilikama.

istina - ali je "laboratorij" dosta juznije :)

a tko ce nama povjerovati ista o potrosnji guma?!?
mozda tek nakon voznje sa nama ......

Termin bi mi i odgovarao!
 
Npr Multistrada sa masinom od XR bi za mene konkretno bila idealan motor.

Nekako mi se čini da bi sljedeća Multistrada mogla biti V4 i postati kravetina ko GS od 300 kila
 
Ni meni te ideje V4 izvan Panigalea nisu simpatične ali mislim da se neće moći izbjeći. Možda isto ostave veliki V4 i manji V2. Čekam prezentaciju MY2021 prije bilo kakve odluke.

Vidio sam popise što ste vozili prije, djukin slijed mi djeluje najprirodniji, pogotovo da je umjesto SMT pisalo SMR, a i kronik se vratio na kolosjek.:mrgreen: Bitno je da ste sad zadovoljni iako, kako to obično biva u moto svijetu, svi hvale do trenutka prodaje a onda počinje olakšavanje duše.:mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Feis123
Ne mora nužno biti taj termin ali iz iskustva znam da će se prije i bolje dogovoriti bilo što ako se precizira neki termin. Neka onda bude 17-18.10. naravno ovisno o vremenskim neprilikama.

Za sad još ne mogu potvrditi za taj datum jel budem slobodan.
 
iako, kako to obično biva u moto svijetu, svi hvale do trenutka prodaje a onda počinje olakšavanje duše.:mrgreen:

Ovo je toliko tacno i dobro sroceno da treba uokviriti i staviti na vrh foruma ! :mrgreen: (y)
 
Last edited:
Da me ne protumacis pogresno, ali 100 EUR za test da bi na par sati usao u susjednu zemlju... Ali nisu ni pare problem - necu iz principa.
A Bihac i ta regija ti je sada raspad sistema (migranti), meni i prilicno daleko - treba oko 5h voznje u jednom pravcu.
Tako da sto se mene tice mozda nekom drugom prilikom, kada ukinu ove restrikcije. A mozda tada bude i prilika da se okupimo negdje na HR obali (y)
Kakav raspad kakvi bakraci..migranti hodaju ulicom nikog ne diraju..ako nemozes doc za 4h okani se motora nije to sport za tebe:mrgreen:
 
Ovo je toliko tacno i dobro sroceno da treba uokviriti i staviti na vrh foruma ! :mrgreen: (y)


To je samo dugogodisnje iskustvo za koje bih cesto volio da ga nema.:mrgreen: Iako, kad hondasi pocnu plakat oko skrivenih kvarova i ne bas tako savrsenog mjenjaca, vrijedi svake minute.:mrgreen: