S1000XR

Blizanci konačno na moru :cool:
20210508_122152.jpg
 
Koliko mi je lipsi stari model od novoga. u top 3 mi je za kupit, al previse za platit. je gledam sa srcem, al,placam s mozgom :mrgreen:

ok ja samo novo kupujem od kad sam presa 25 g zivota, da se ne mucite objaanjavat i nudit di se ima koji polovni. Ako nisan prvi prnija u sic, ne kupujem. :cool:
 
Stari je definitivno ljepsi, ali ljepota je u oku promatraca tako da...
Meni je dugo bio na nisanu ali je standardni r ipak prevladao sto zbog cijene sto zbog osjecaja u voznji.
 
Stari je definitivno ljepsi, ali ljepota je u oku promatraca tako da...
Meni je dugo bio na nisanu ali je standardni r ipak prevladao sto zbog cijene sto zbog osjecaja u voznji.

Uvijek kada izadje nesto novo, posebno ako ima dosta izmjena u odnosu na staro, ide prica kako je staro ljepse... To je tipican ljudski otpor promjenama. A onda ce vremenom svi ipak zavrsiti na novom, pa okrenuti plocu i pricati kako je stari ipak zastario i nije bio cemu. Nije to slucaj samo kod motora, tako je sa svim promjenama (y)

Meni su lijepa oba, ali uvijek bi kod kupovine odabrao novog. Naravno, ako pare nisu problem.
Novi je ipak novi, a i tehnicki dosta napredniji od starog. To je cinjenica, svidjalo se to kome ili ne :)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: SpoRRi and leCo
Uvijek kada izadje nesto novo, posebno ako ima dosta izmjena u odnosu na staro, ide prica kako je staro ljepse... To je tipican ljudski otpor promjenama. A onda ce vremenom svi ipak zavrsiti na novom, pa okrenuti plocu i pricati kako je stari ipak zastario i nije bio cemu. Nije to slucaj samo kod motora, tako je sa svim promjenama (y)

Meni su lijepa oba, ali uvijek bi kod kupovine odabrao novog. Naravno, ako pare nisu problem.
Novi je ipak novi, a i tehnicki dosta napredniji od starog. To je cinjenica, svidjalo se to kome ili ne :)
A nije za zaboraviti da i novog imaš :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: esso_sa
Uvijek kada izadje nesto novo, posebno ako ima dosta izmjena u odnosu na staro, ide prica kako je staro ljepse... To je tipican ljudski otpor promjenama. A onda ce vremenom svi ipak zavrsiti na novom, pa okrenuti plocu i pricati kako je stari ipak zastario i nije bio cemu. Nije to slucaj samo kod motora, tako je sa svim promjenama (y)

Meni su lijepa oba, ali uvijek bi kod kupovine odabrao novog. Naravno, ako pare nisu problem.
Novi je ipak novi, a i tehnicki dosta napredniji od starog. To je cinjenica, svidjalo se to kome ili ne :)
Apsolutno si u pravu, narucito kad pricas o parama:cool:
 
Uvijek kada izadje nesto novo, posebno ako ima dosta izmjena u odnosu na staro, ide prica kako je staro ljepse... To je tipican ljudski otpor promjenama. A onda ce vremenom svi ipak zavrsiti na novom, pa okrenuti plocu i pricati kako je stari ipak zastario i nije bio cemu. Nije to slucaj samo kod motora, tako je sa svim promjenama (y)

Meni su lijepa oba, ali uvijek bi kod kupovine odabrao novog. Naravno, ako pare nisu problem.
Novi je ipak novi, a i tehnicki dosta napredniji od starog. To je cinjenica, svidjalo se to kome ili ne :)

Esso, ne zamjeri, ne znam da li si u međuvremenu imao prilike provozati raniji model, ali ja sa imao prilike na jedan dan voziti novi pa imam donekle uvid u oba modela.
Prije sam detaljnije napisao u ovoj temi da ima bitnih razlika između ta dva godišta. Ovaj novi je uglađeniji, a stari je siroviji, ali ta uglatost i sirovost, kraći prijenos je cijeli karakter tog modela. Da skratim, da sad ponovo u dućanu s ovim iskustvom idem uzimat xr-a uzeo bi ovaj stari ima ih još kod nekih dealera.
Što se novaca tiče sigurno da će noviji motor imat veću cijenu, ali kao i kod drugih modela motora i automobila neka godišta im baš uspiju i kasnije dobro drže cijenu, a neka su onak sve ima, ali nema taj "mojo" i baš mi to najviše fali na novom modelu. ( Zvuk mu nikako ne mogu oprostit :mrgreen:)

Sve najviše ovisi o onom kakva su očekivanja vozača jer daleko od toga da to nije super motor, svi su oni više nego što ja mogu izvuć iz njih.
Ako su tvoja očekivanja ispunjena i moja su. Drago mi je da si ti zadovoljan s motorom i uživaj u vožnji.


Mojo | Definition of Mojo by Merriam-Webster

https://www.merriam-webster.com › dictionary › mojo

Definition of mojo. : a magic spell, hex, or charm broadly : magical power
 
Esso, ne zamjeri, ne znam da li si u međuvremenu imao prilike provozati raniji model, ali ja sa imao prilike na jedan dan voziti novi pa imam donekle uvid u oba modela.
Prije sam detaljnije napisao u ovoj temi da ima bitnih razlika između ta dva godišta. Ovaj novi je uglađeniji, a stari je siroviji, ali ta uglatost i sirovost, kraći prijenos je cijeli karakter tog modela. Da skratim, da sad ponovo u dućanu s ovim iskustvom idem uzimat xr-a uzeo bi ovaj stari ima ih još kod nekih dealera.
Što se novaca tiče sigurno da će noviji motor imat veću cijenu, ali kao i kod drugih modela motora i automobila neka godišta im baš uspiju i kasnije dobro drže cijenu, a neka su onak sve ima, ali nema taj "mojo" i baš mi to najviše fali na novom modelu. ( Zvuk mu nikako ne mogu oprostit :mrgreen:)

Sve najviše ovisi o onom kakva su očekivanja vozača jer daleko od toga da to nije super motor, svi su oni više nego što ja mogu izvuć iz njih.
Ako su tvoja očekivanja ispunjena i moja su. Drago mi je da si ti zadovoljan s motorom i uživaj u vožnji.


Mojo | Definition of Mojo by Merriam-Webster

https://www.merriam-webster.com › dictionary › mojo

Definition of mojo. : a magic spell, hex, or charm broadly : magical power

Da skratimo u Austriji nema u Njemackoj ima probaj uvest sa par 100km :)
 
Esso, ne zamjeri, ne znam da li si u međuvremenu imao prilike provozati raniji model, ali ja sa imao prilike na jedan dan voziti novi pa imam donekle uvid u oba modela.
Prije sam detaljnije napisao u ovoj temi da ima bitnih razlika između ta dva godišta. Ovaj novi je uglađeniji, a stari je siroviji, ali ta uglatost i sirovost, kraći prijenos je cijeli karakter tog modela. Da skratim, da sad ponovo u dućanu s ovim iskustvom idem uzimat xr-a uzeo bi ovaj stari ima ih još kod nekih dealera.
Što se novaca tiče sigurno da će noviji motor imat veću cijenu, ali kao i kod drugih modela motora i automobila neka godišta im baš uspiju i kasnije dobro drže cijenu, a neka su onak sve ima, ali nema taj "mojo" i baš mi to najviše fali na novom modelu. ( Zvuk mu nikako ne mogu oprostit :mrgreen:)

Sve najviše ovisi o onom kakva su očekivanja vozača jer daleko od toga da to nije super motor, svi su oni više nego što ja mogu izvuć iz njih.
Ako su tvoja očekivanja ispunjena i moja su. Drago mi je da si ti zadovoljan s motorom i uživaj u vožnji.

Nema se sta zamjeriti. Moj post nije usmjeren protiv starog XR, naprotiv. Starog sam krenuo kupiti pa se onda, bukvalno u par mjeseci, desio EICMA 2019 i predstavljanje novog. Kupio novog najvise zbog buduce vrijednosti kod prodaje, ali i tehnoloskog napretka (zelio sam TFT, LED rasvjetu i meksi ovjes, ocito naustrb mojo-a). Posto se cesto vozim udvoje, meni i odgovara ta smeksanost novog, a zvuk mu ni ja necu nikada oprostiti :mrgreen:
Ono sto zelim reci je da ce vremenom svi zavrsiti na novijem modelu(ima), jer stari modeli - stare. Za 4-5 godina ce mozda izaci i 3. generacija XR-a, pa ce onda ce i ova "dvica" biti stara, a "keca" ce pogotovo pregaziti vrijeme...
Sada se kec XR jos moze naci kod pokojeg dilera u EU, ali ce i to biti kratkog vijeka. Onda preostaje da trazis polovno, a motori skupljaju kilometre i habaju se. I sta onda ? Kupiti keca sa 100k km na satu ili dvicu sa npr 20k ? Vrijedi li mojo 80k km vise ? :) Kada izadje trica, imam neki osjecaj da ce se dvice namnoziti po cestama; bas kao sto je to sada slucaj sa kecom :)
 
Last edited:
Di ce Bosanac nego u Makarsku... :mrgreen: :p

Nisam u Makarsku, nego u Brela :) (a jest eto neka razlika :ROFLMAO:)
Inace samo otoci i gdje nema mojih sugradjana :mrgreen:, ali ovo je sada ispalo nesto vanredno...
A bolje i po tebe da nisam otisao sjevernije; jos smo se mogli gdje sresti pa da se razocaras u tog choppera :p Mada sam planirao skoknuti do Sibenika i Djuka-e, ali me vrijeme zeznulo... Vratit ce se Valter opet :mrgreen:
 
Last edited:
Moram malo o stereotipovima. :mrgreen: Samo se ti uputi sjevernije, čoper me oduševljava svakim novim kilometrom i nije se jos nrodio švabo koji bi ga sjebo.😄
 
  • Like
Reactions: leCo