S1000XR

Jako lijepo to izgleda. Da li sada treba i druga mapa, odnosno, ima li kakvih promjena u snazi mašine na srednjim okretajima?
 
Jako lijepo to izgleda. Da li sada treba i druga mapa, odnosno, ima li kakvih promjena u snazi mašine na srednjim okretajima?

Akrapovic preporucuje mapiranje, ali nije mandatorno. Novi XR pored 2 usko ima i 2 sirokopojasne lambda sonde, tako da ECU ima siri raspon korekcije smjese, sasvim dovoljan za grane. Navodno nema ni zatrzavanja na nizim, sto je obicno problem kod grana.
Naravno, ko hoce da maksimalno iskoristi sistem onda je remap rjesenje, ali ja to necu raditi zbog garancije i sto bi cackanje ECU-a sasvim sigurno otvorilo pandorinu kutiju u slucaju kvarova i reklamacija koje i nemaju neke veze sa izduvom.
Fabricka mapa mi takodjer ostavlja prostor za brzo vracanje na fabricke postavke, npr. ukoliko mi bude preglasno, lose uticalo na performanse ili poostre tehnicke preglede (trenutno se i u BiH nesto valja iza brda "na putu prema EU") Mada sam kupio i db killer za koji se nadam da ce sve dovoljno stisati na putovanjima po EU i u mjeri da ne zavrsim u zatvoru :mrgreen:

Sto se snage tice (mjerenja sa Akrapovic stranice), sa fabrickom mapom ona raste u srednjim obrtajima. Malo gubi ispod 4000 u odnosu na fabricki izduv, ali nakon toga ide rast koji je najveci u rasponu 5000-9000 obrtaja. Najvise dobije na 7000, cak 8ks. Meni taman, jer upravo u tom rasponu najvise i vozim. Maksimalna snaga je prakticno nepromijenjena, ali remapom se i tu moze izvuci mozda oko 10 ks.

Licno mi je fabricka snaga sasvim dovoljna. Grane idu zbog zvuka, izgleda (eliminacija one limene kante ispod motora) i, bar se nadam, smanjenja grijanja po nogama u sporijem saobracaju.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: tomo3
Gdje je onaj provokator @neven ? :) Samo da mu javim da je stigao "zvucnik" :devilish:
Veliko hvala @Ivan_ZG na izuzetnom profesionalizmu (y), sto mi je sve pribavio po izuzetno povoljnim cijenama, trpio me nekoliko mjeseci dok je sve stiglo (a gdje je auspuh ? a kad ce auspuh ? :ROFLMAO:), a onda zajedno sa mnom pretrpio i svu administrativno-carinsku patnju dok se sve dopremilo u BiH...

View attachment 742267
Brutalno izgleda...cekamo slike nakon ugradnje i naravno video sa zvukom :cool:
 
ja sam mislija da ce vec bit objavljeno.a on nista ne radi😁😁

Dodji ti pa ih montiraj na ovoj zimi ! Ti zaboravio da ja nemam tu srecu da zivim na moru nego sam visoko u brdima i planinama :p
Stavio sam jucer top, a grane ce sacekati ljepsa vremena jer mi se fakat ne lezi na betonu u garazi dok je temperatura vani minus nekoliko...

Evo kako mu stoji
IMG_5368.jpeg

A evo kako izgleda EURO 5 zavrzlama ispred topa (do 6000 dise iskljucivo na ovu malu cijev, mozda 30mm promjera, dok je klapna na glavnoj potpuno zatvorena)
IMG_5366.jpeg

Sa otvorenom klapnom je za oko 3 dB glasniji (97 dB na 5.500 rpm, mjereno telefonom) i dobije malo na punoci zvuka. Zapravo u rangu starog XR-a koji je fabricki deklariran na 97 dB, neka me neko ispravi ako grijesim.
Mislim da je tu zapravo i glavni uzrok sto je novi tisi od starog - kod starog se klapna otvara cim dodas gas i krenes voziti, a kod novog je zatvorena do 6000
 
Last edited:
i evo vas dvojice opet svako u svjoj garazi sa desnom rukicom u gacama......

mokri snovi :) :)

Ma pusti ih. Udario im boxer moment u glavu pa se osilili (ko vozaci Golfa TDI :ROFLMAO:) i zaboravili sta se na XR desava u rasponu 8-11k obrtaja :)
Za njih je na javnim cestama dovoljna 2. brzina :)
 
Last edited:
Gdje je onaj provokator @neven ? :) Samo da mu javim da je stigao "zvucnik" :devilish:
Veliko hvala @Ivan_ZG na izuzetnom profesionalizmu (y), sto mi je sve pribavio po izuzetno povoljnim cijenama, trpio me nekoliko mjeseci dok je sve stiglo (a gdje je auspuh ? a kad ce auspuh ? :ROFLMAO:), a onda zajedno sa mnom pretrpio i svu administrativno-carinsku patnju dok se sve dopremilo u BiH...

View attachment 742267
Ivan je po tom pitanju👍
 
  • Like
Reactions: Ivan_ZG
Ma pusti ih. Udario im boxer moment u glavu pa se osilili (ko vozaci Golfa TDI :ROFLMAO:) i zaboravili sta se na XR desava u rasponu 8-11k obrtaja :)
Za njih je na javnim cestama dovoljna

Istina, i onda nakon 2km vožnje imate predinfarktno stanje. A boxer ispred vas lagano hropće u 4-toj na leru.
 
Riješit ćemo to ko svi odrasli muškarci sa foruma. Inače, Kroniče, mooožda si brži, al ja bolje lažem. 🔥🔥🔥🔥
Utrka kod Janje na kavi! Tko ce biti brzi ako .....