S1000XR

oprasti ali moram pitati na kojim motorima je potreban taj tlak zraka za Pirell Diablo Rosso 4??
Prednja na 2,1 i zadnja na 2.0? To jedino ako se sa grijacima pripremi na barem 70°C za stazu.
2,3 - 2,5 tu je rijec o nekom laksem naked ili RR motoru?

i da - vozio sam dva seta Diablo Rosso 4 I jedan set Diablo Rosso 4 Corsa.
Aprilia Dorsoduro 750, KTM Superduke 1290
2.3/2.5 sam vozia, nije loše bilo, kažem što sam proba, ne da ne valja na 2.7. Nego da mi se čini visoka vrijednost.
Zapisujem kad Matko priča, da ne bude krivih vijesti kasnije, a onda usporedim sa ponašanjem na cesti ili komentarima ostalih drajvera. 🙂
Istina, da sam na stazi iša sa tlakovima koje mi je preporučia ( supercorsa i bridgestone) zadnje bi pamtia kočenje prid Zagrebački 😂
Evo, pošto si tester guma, koji mi tlak preporučuješ na Superduke za Supercorse sp v2 i DR IV?
Kad malo kala vrime i skinem Bridgestone, probat ću sa tvojom sugestijom. Ne znam još koju ću staviti od 2 seta.

Uvijek imaju taj foršpan, kao daju neke nagrade uz narudžbu guma. Do sada sam naručio 5-6 setova od njih i nikad ništa tako da se ni ne trebaš nadati da ćeš nešto dobiti.
Svaki put sam dobia štogod su oglasili.
Oš kupit bluetooth slušalice, zapakirane, 500 kn? :p
 
Last edited:
Aprilia Dorsoduro 750, KTM Superduke 1290
2.2/2.4 sam vozia, nije loše bilo, kažem što sam proba, ne da ne valja na 2.7. Nego da mi se čini visoka vrijednost.
Zapisujem kad Matko priča, da ne bude krivih vijesti kasnije, a onda usporedim sa ponašanjem na cesti ili komentarima ostalih drajvera. 🙂
Istina, da sam na stazi iša sa tlakovima koje mi je preporučia ( supercorsa i bridgestone) zadnje bi pamtia kočenje prid Zagrebački 😂
Evo, pošto si tester guma, koji mi tlak preporučuješ na Superduke za Supercorse sp v2 i DR IV?
Kad malo kala vrime i skinem Bridgestone, probat ću sa tvojom sugestijom. Ne znam još koju ću staviti od 2 seta.


Svaki put sam dobia štogod su oglasili.
Oš kupit bluetooth slušalice, zapakirane, 500 kn? :p
Ne trebaju mi. drago mi je da ima netko tko je dobio. Ne uzimam gume radi poklona nego radi vožnje :mrgreen:
 
kratki apdejt:
-- properen je kociona tekucina - bila je na donner rubu upotrebljivosti - sada je nova
-- cijeli sistem je odzracen dva puta

rezultat kocnica je i dalje (po meni) neupotrebljiva.
Voditelj servisa i voditelj prodajnog moto odijela dijele moje misljenje.

Centrala BMW za Austriju je vec informirana.
Zatrazili su ocitanje svih parametara motocikla i rezima rada.
Salju novi modulator tlaka ovaj tjedan.

Racunam da ce pocetkom tjedna biti gotov :love::love::love:

@tomo3 usudio sam se prstima desne ruke dotaknuti rucicu gasa i kocnice novog GS-a!!! Na srecu me nitko nije vidio!

Ali to i dalje nije pocetak preobrazbe!
Motor je jos malo pa gotov.

Promijenjen je regulator pritiska.
Nova je i pumpa!
Kociona tekucina je naravno promijenjena - opet :)

A i Brembo se ukljucio u akciju! KLipovi u kocionim klijestima i brtvice ce biti zamijenjene novima.

Naravno - sve je na trosak BMW-a.

Vec me svrbe prsti ....
 
Motor je jos malo pa gotov.

Promijenjen je regulator pritiska.
Nova je i pumpa!
Kociona tekucina je naravno promijenjena - opet :)

A i Brembo se ukljucio u akciju! KLipovi u kocionim klijestima i brtvice ce biti zamijenjene novima.

Naravno - sve je na trosak BMW-a.

Vec me svrbe prsti ....

Pa ti ces sada imati prakticno nov kompletan kocioni sistem. Boli te briga, uzivaj :) Naravno javi kako se sve ponasa.

U medjuvremenu sam i ja skontao ove Roadtec SE gume - u odnosu na obicne definitivno traze malo vise grijanja. Kada dignes tempo i drzis tako, onda nema vise nikakvog lelujanja. Motor k’o strijela. Srednje brzu voznju mozes voziti vec nakon par stotina metara od garaze, ali ako ces ici do ruba i jako otvarati u nagibima, treba ih malo jace ugrijati :) Isto pravilo ide i nakon 10-15 min lagane voznje - dogrijati pa divljati :) Dakle definitivno se po tom pitanju ponasaju vise kao sport gume.
Probao sam i malo nizi pritisak (2.3/2.7) ali mi se nije svidjelo tako da sam se vratio na fabricke preporuke.
I sredina gume je izgleda dosta tvrdja od obicnih jer mi dosta slajdra kod jaceg ubrzavanja iz mjesta
 
Last edited:
Pa ti ces sada imati prakticno nov kompletan kocioni sistem. Boli te briga, uzivaj :) Naravno javi kako se sve ponasa.

U medjuvremenu sam i ja skontao ove Roadtec SE gume - u odnosu na obicne definitivno traze malo vise grijanja. Kada dignes tempo i drzis tako, onda nema vise nikakvog lelujanja. Motor k’o strijela. Srednje brzu voznju mozes voziti vec nakon par stotina metara od garaze, ali ako ces ici do ruba i jako otvarati u nagibima, treba ih malo jace ugrijati :) Isto pravilo ide i nakon 10-15 min lagane voznje - dogrijati pa divljati :) Dakle definitivno se po tom pitanju ponasaju vise kao sport gume.
Probao sam i malo nizi pritisak (2.3/2.7) ali mi se nije svidjelo tako da sam se vratio na fabricke preporuke.
I sredina gume je izgleda dosta tvrdja od obicnih jer mi dosta slajdra kod jaceg ubrzavanja iz mjesta
Navedeno ponasanje RoadTec 01 SE ne mogu potvrditi jer je ocito da ne vozimo na istoj kvaliteti asfalta.

Vec je obicna (po meni ) bila bomba a SE verzija je sve to zajedno jos i poboljsala.
Sa SE je (meni) bilo pravilo ne cekati dugo vec od prvog metra "krenuti"
Talk u gumama je uvijek bio 2,5 / 2,9
Gumu sam vozio i po kisi i na samo 8°C! Nikakvih problema nije bilo.
Da se razumijemo - guma nije vozena samo u Austriji vec i po Sloveniji i Hrvatskoj!


Seika je skinuta iz video uratka - vozeno na D8 -> Fazer i dia XR-a svi na SE verziji

1657533965201.png
 
S obzirom na buru na moru, odluka za vikend je bila brda i planine susjedne Bosne....

Sto se nisi javio ?
I jesam li vas mogao vidjeti jucer pred Jablanicom, na janjetini u Sedmici ?
Prozujao sam prema Sarajevu i krajickom oka vidio parkiranog XR-a sa slicnim grafikama kao kod tebe
 
Pozdrav drugari. Uzeo sam novi XR (k69). Ima li neko predleg za kupovinu originalnog kofera, jeftinije?

Za topcase ti je jeftinije kupiti Givi adapter plocu i njihov topcase. Bar sam ja tako ukombinivao na svom K69.
Bocne sam kupio originalne
 
Sto se nisi javio ?
I jesam li vas mogao vidjeti jucer pred Jablanicom, na janjetini u Sedmici ?
Prozujao sam prema Sarajevu i krajickom oka vidio parkiranog XR-a sa slicnim grafikama kao kod tebe
Jesi. Kresnuli kilo pecenog i krenuli dalje top cestom preko Prozora i Ramskog jezera za Tomislavgrad.
Jbg u subotu dosli kasno na Jahorinu, a u nedjelju relativno rano krenuli natrag. Mislio sam ti se javiti ali kako smo zaobisli Sarajevo jednostavno nisam imao kad. Steta da nisi stao u Sedmicu
 
Pozdrav drugari. Uzeo sam novi XR (k69). Ima li neko predleg za kupovinu originalnog kofera, jeftinije?
Osobno di streljao dizanjera top casea original BMW- a. Uzas jedan na sta to slici. Bolji izbor i sigurno jeftiniji je Givi od 56 l. I veci je od originala.
 
Jesi. Kresnuli kilo pecenog i krenuli dalje top cestom preko Prozora i Ramskog jezera za Tomislavgrad.
Jbg u subotu dosli kasno na Jahorinu, a u nedjelju relativno rano krenuli natrag. Mislio sam ti se javiti ali kako smo zaobisli Sarajevo jednostavno nisam imao kad. Steta da nisi stao u Sedmicu
E bas steta. Vozao sam se cijeli vikend, mogli smo odraditi i zajednicki djir, a jos da se tako i mimoidjemo u Sedmici… Nema veze, bit ce jos prilika (y)
 
Pozz ljudi..... Evo jedna mala molba da mi malo pomognete malo sam u nedoumici trebam vase misljenje iskustvo,budući da ima vlasnika i jedne i druge generacije.

Znaci razmišljam da uzmem xr ali di god malo krenem da procitam neke komentare naletim na neke probleme vise manje jesu neke pizdarije, a i imam iz dr ruke da se dese I neke vece tipa razletio mjenjač.

Dvoumim se I izmedju prve I druge generacije,od svega po malo, inace ne fantaziram puno prilikom kupnje ali sad je vec veća svota novaca u pitanju,

Prva generacija mi je ljepa ali i druga je ok, stim di god nadjem nesto da mi se svidja cijena je preko 15, pa non stop si govorim da odem uzeti novo pa sam miran, do duse napucani su skroz sa svime ako bih novo uzeo uzeo bih sa najobicnijom opremom, ne igra mi oprema vaznost jer do sada ni jedan bajk nije imao to sto obicni model ima tako da sam zadovoljan s tim, ako nije problem mozete i poruku poslati da vidim iskustva vlasnika ako ste imali kakvih problema i s cim.... Hvala vam puno
 
Pozz ljudi..... Evo jedna mala molba da mi malo pomognete malo sam u nedoumici trebam vase misljenje iskustvo,budući da ima vlasnika i jedne i druge generacije.

Znaci razmišljam da uzmem xr ali di god malo krenem da procitam neke komentare naletim na neke probleme vise manje jesu neke pizdarije, a i imam iz dr ruke da se dese I neke vece tipa razletio mjenjač.

Dvoumim se I izmedju prve I druge generacije,od svega po malo, inace ne fantaziram puno prilikom kupnje ali sad je vec veća svota novaca u pitanju,

Prva generacija mi je ljepa ali i druga je ok, stim di god nadjem nesto da mi se svidja cijena je preko 15, pa non stop si govorim da odem uzeti novo pa sam miran, do duse napucani su skroz sa svime ako bih novo uzeo uzeo bih sa najobicnijom opremom, ne igra mi oprema vaznost jer do sada ni jedan bajk nije imao to sto obicni model ima tako da sam zadovoljan s tim, ako nije problem mozete i poruku poslati da vidim iskustva vlasnika ako ste imali kakvih problema i s cim.... Hvala vam puno
Ne znam šta bi ti napisao pametno, vozim XR-a od 2020 ovo je drugi, a oba su bili 121kw euro 4 znači od 2017. Do sad jedini problem je bio da mi je otišao akumulator. Možda se sutra nešto pokvari ali ko to može znati. Ako čitaš strane grupe naravno da je puno kvarova i raznih prigovora. Ja sam prezadovoljan i ne razmišljam o drugom motoru. (možda o drugom primjerku ako ovog prodam :mrgreen: :ROFLMAO:)
Ako te bilo kaj zanima javi se(y)
 
Prvo mislim da baš nije odeš i uzmeš novi, mislim da je sada više odeš uplatiš i možda na jesen dobiješ novi :mrgreen:
Drugo uzeti XR bez aktivnog ovjesa, quickshiftera i ostaloga (što su mudro rasporedili u različite pakete opreme tako da ih moraš uzeti sve) je potpuno besmisleno jer to nije isti motor onda uopće.
Nas je stvarno hrpa imalo/ima XR i osim ovog Kronikovog s kočnicama i jednog s bregastom (u oba slučaja garancija sve pokriva) ja zbilja nisam čuo za ikakve probleme a odrađuju i grobnik i svašta, nije baš da ih se štedi.
 
  • Like
Reactions: kronik and GT