šago split

Nije sporan taj dio i naravno da svi sve razumijemo, odgovaram samo zato jer bi mi bilo žao da se između našeg moreplovca sa zidina i zastupnika kvare odnosi nakon toliko godina zbog proceduralne gluposti za koju nitko od njih zapravo nije kriv. :cool:
Odrađivam ja poslove i za frendove , ali bez love nista , ne radim s svojim parama 🤣, to svi znaju i niko ne radi dramu od toga
 
Nije sporan taj dio i naravno da svi sve razumijemo, odgovaram samo zato jer bi mi bilo žao da se između našeg moreplovca sa zidina i zastupnika kvare odnosi nakon toliko godina zbog proceduralne gluposti za koju nitko od njih zapravo nije kriv. :cool:
Po meni, ako taj zastupnik nije naveo to u ponudi, moze on pjevat, al nema pravo to nikome nametat bilo kakve uvijete naknadno.

Kakav šaljivđija
 
Koliko sam razumia, platia je kaparu, motor je doša' a kupac je odsutan i ne želi online platiti do kraja punu cijenu jer je skeptičan oko takove vrste transakcije love, a prodavač želi da plati i isporuči mu motor.
Ne vidim problem da motor stoji koji dan u salonu/skladištu.
Prodavač očito ne može čekati toliko "dugo" na svoju maržu jer ima kupca za odma ga prodat.
 
Koliko sam razumia, platia je kaparu, motor je doša' a kupac je odsutan i ne želi online platiti do kraja punu cijenu jer je skeptičan oko takove vrste transakcije love, a prodavač želi da plati i isporuči mu motor.
Ne vidim problem da motor stoji koji dan u salonu/skladištu.
Prodavač očito ne može čekati toliko "dugo" na svoju maržu jer ima kupca za odma ga prodat.
Pretpostavljan da u tome lezi zec
Ima kupca koji je uletia s neba pa u rebra i sad bi prodavatelj njemu proda a ne ceka covika za kojeg je narucia taj motor cca 20 dana jerbo je covik nasrid pacifika amo rec
Malo glupavo od prodavatelja
Ko zna kakvi je bia dogovor
Ja bi osobno ugovoria tako da dan kaparu(recimo malo vecu od 2000 kn….5-10 iljada) i da me motor ceka u salonu 20,30 dana dok ne doden.(za polovni recimo das 50% odma a 50% po isporuci.Kad poslujes sa firmama koje uvoze polovne motore)
Ako prodavatelj kaze da ne moze onda nikome nista…..
Ovako ostaje gorak okus.on proda “tvoj” motor…..vrati ti kaparu i onda sta……
Ne bi ni ja sa losim interneton pribaciva 100 iljda kn…..nekad i ne mozes……bloka ti sve……nije za igrat se……

Mozda sad se opameti i dode sebi i kupi japanca…..ka i auto sta vozi……mada mu je auto bia Epic Fail…..pa se naljutia…..
 
Pretpostavljan da u tome lezi zec
Ima kupca koji je uletia s neba pa u rebra i sad bi prodavatelj njemu proda a ne ceka covika za kojeg je narucia taj motor cca 20 dana jerbo je covik nasrid pacifika amo rec
Malo glupavo od prodavatelja
Ko zna kakvi je bia dogovor
Ja bi osobno ugovoria tako da dan kaparu(recimo malo vecu od 2000 kn….5-10 iljada) i da me motor ceka u salonu 20,30 dana dok ne doden.(za polovni recimo das 50% odma a 50% po isporuci.Kad poslujes sa firmama koje uvoze polovne motore)
Ako prodavatelj kaze da ne moze onda nikome nista…..
Ovako ostaje gorak okus.on proda “tvoj” motor…..vrati ti kaparu i onda sta……
Ne bi ni ja sa losim interneton pribaciva 100 iljda kn…..nekad i ne mozes……bloka ti sve……nije za igrat se……

Mozda sad se opameti i dode sebi i kupi japanca…..ka i auto sta vozi……mada mu je auto bia Epic Fail…..pa se naljutia…..
Ajde da se i s tobom 1 put slažem (y)
 
  • Like
Reactions: s2r
Ovo je sasvin drukčija priča, Seki dobro govori.
 
Na strani sam s2r ako je dao kaparu za motor, par dana ne mijenja nista, i vjerujem da se zna da plovi i da nije u RH stalno. No prebacit pare online nije drama u danasnje vrijeme. Cak stovise, trag novca je i dokaz u bilo kakvom sporu. Kes na ruke, ako nema potvrde o kapari je trla baba lan.

sto se tice same akontacije kod narudzbe:
- uzmes ju zato sto se radi o motoru (ili necem drugom) sto se ne prodaje tako lako, ili ne trazi
- uzmes zato sto kada ti netko kapari jednog, narucis i drugog da stoji
- kosta previse para a na li-la si u godinu i pol gdje je sve zatvoreno godinu dana
- uzmes akontaciju radi odobrenog rabata


Razumijem i ljude koji govore da treba imati sve na lageru i da se moze probat i ovo i ono..no isto tako bi ti ljudi trebali razumjeti da je ovo drzava manje od grada normalne velicine u EU. Da ljudi jednostavno ce radje kupiti vani, jerbo svi (mi) koji prodajemo smo muljatori i dizemo cijene - pardon, ali nisu ovo 90e pa da se ne mzoe nesto provjeriti na 100 strana. Isti ti koji su najglasniji idu po ducanima i isprobavaju stvari i onda naruce izvana, te im najcesce smeta svaki q..ako kojim slucajem nisu prosli jeftinije vani i dalje ce pricat da jesu, jer drukcije se ne mogu opravdati.
 
Last edited:
nedavno sam vidio na mejama iza hotela lav, da se ureduje neki honda shop. Zna li netko jeli to samo za honda marine program ili ce biti i za motocikle?
 
Tuto kompleto. Šago preselio na Meje. Dobro izgleda salon.
 
ja naručio sajlu kvačila za transalp 700 i kažu ok nema problema dolazi za 7 dana...došla za 15 dana, ok nije mi priša...i dođem doli...došla sajla za 650...kažem ja moj je 700 i nije isti part number...kažu, ma ok to mi u servisu pa ako triba malo skratimo, namistimo...znači plaćam originalni set 320kn, a moga sam uzet preko gatora ili negdi zamjensku platit duplo manje i igrat se sa skraćivanjem i adatavanjem, ali neću to.
na kraju naručio original iz austrije, treba doć za 5 dana...
nisam neka njegova mušterija, servis ne radim kod njega, al do sada sa njim sve bilo ok, što sam uzimao te sitnice i opremu, možda ta selidba ga izbacila...
 
meni za prvi servis rebela 1100 nije dao racun...
treba li tu ista dalje reci, kao prica je, zaboravio, tu je racun dodi po njega...(ja si mislim, ajde dobro, mozda se dogodilo)

i bas isao vidjeti na google maps maloprije to na mejama sto je otvoreno, i citam google review,
vidim ISTO iskustvo jos neke osobe prije godinu i nesto, ista prica, zaboravili dati, racun je kod nas, dodite po njega...

svasta.