Sarajevo do izletišta Zeleni vir kod Olova

Danas sam napravio vožnjicu do izletišta Zeleni vir kod Olova, 60ak km od Sarajeva, otprilike na pola puta prema Tuzli preko prijevoja Karaula. Na tom sam izletištu bio zadnji put prije 20ak godina, prije nego je komercijalizirano. U ljeto tamo bude gužva, sve zadimljeno od roštilja, najviše janjaca koji se okreću, trešti turbo-folk, haos na bazenima. Danas sam imao sreću da sam ga imao malne samo za sebe, sem mene svega još par ljudi.

Dionica od Sarajeva do Olova je u relativno dobrom stanju, premda su na nekim dijelovima, od Srednjeg ka Olovu, "grebali" asfalt pa nosa motor. Prilaz Zelenom viru se odvaja kod INA pumpe, asfalt je ali uzak, dosta oštećen i ima pijeska i šljunka po kolovozu.

Između Nišićke visoravni i Olova se skreće za Park prirode - Bijambarske špilje, a sa samih Nišića se može i do Etno sela Begovo selo. Špilje sam već prije posjetio, za prilaz Begovu selu nisam bio siguran u kakvom je stanju (gdje ima i 10 m makadama, radije ne idem motorom) pa sam to ostavio za neki drugi put, kada budem sa autom...

View attachment 752102

View attachment 752103

View attachment 752104

View attachment 752105

View attachment 752106

View attachment 752107

View attachment 752108

View attachment 752109


View attachment 752110

View attachment 752111
Pozdrav, jesu to sve asfaltirane ceste.