Sarolea 350 Militaire ( nije gmizavac!)

rocky6

Active member
oni malo stariji odgajani  u duhu  "radimo kao da će 100 godina biti mir, spremajmo se kao da sutra..........."  ili " bolje biti loš student nego dobar radnik!!"  :misli:  :misli:  odlučili su biti spremni zbog situacije na bliskom i dalekom istoku pa su odlučili spremiti "borbenu tehniku" ako do toga dođe........
nakon što sam detaljno proučio "priručnik o održavanju oruž...bla.bla."  - naravno na belgijskom,pristupilo se ugradnji novog akumulatora,naravno Lucas! (stiglo iz engl.nekidan) ,i to kako kaže str. 52. priručnika- prijevod sa belgijskog za one koji ne razumiju :  " crvena žica +,crna žica -"

gume- napumpane na propisane psi-je,ulje (ratna rezerva)- promjenjeno,goriva-dosipano 3l (33kn),vozilo podmazano, pregledano,isprobano-sve po priručniku.
ugrađen filter zraka - očekuju se off  road tereni...difuzor spremljen na tajno skaldište!

P.S. ostatak opreme tipa:browing,šmajser,luger,bajonet........to se ne slika !  ( al podmazano! )  :jesus:

zapravo,  :misli: pa meni se čini da motor radi skoro isto na taj novi akumulator??(upisano u dnevnik održavanja,naravno)

 
:misli: kako znaš?? disi to vidio?  :misli:
 
:naklon: za motor
:naklon: za slike i tekst
:naklon: za ovo kaj je podmazano a nije na slikama  :mrgreen:
 
nema ti on pojma  :jesus:
to je broj šasije,kad te zapovjednik u 02,37 sati probudi to moraš znat na belgijskom-odmaaaaah! pa sam se tako dosjetio!
 
Sto je to lijepo kad imas po cem sarafat i zapalit cigaretu! Po mom sad netko drugi sarafa! Prije 20 godina sam ga kupio i mogu ti reci dva puta sam ga prodao i jedanput kupio nazad al sad misli
da ga vise necu nikad vidjet! Sto se mi ljudi vezemo za takve stvari!
 
šta ćeš,sad je željezo 1,60 kn kila,aluminija ok 4 kune.malo...još ne prodajem.

šta se sekiraš,kupićeš drugi,bitno da imaš lovu u "pađe"!

ja tebi tražim motor,pratim čehu,slovakiu,mađu,.....polako.pumpaj gume na prikolici i čekaj!
 
Mos me batje kad bi ja onaj silom! To ti je kao kad malo dijete povedes u kaufland! Kupio bi ja nortona al me strah koliko je to pouzdano? I koliko je oridjidji
 
pazi ovo, išlo je za manje od 4 kile oera-boxer ,a ima i ostatak dijelova,treba 50 dana da se završi !!kod  njih je gora "secesija" nego "unas" ovaj lik je prodavao cca 2 mjeseca r35-icu -vidi mašinu,nakraju ispod 3 keu.strašno...imaju papire-može izvoz.
znaš da mrzim bmw al bi nešto od toga uzeo.pa prodao kasnije..........jel kriza je.

"šta kažeš kume za `kumulator ,a??"  lukas ,nabavim i tebi !!
 
Jel to madja? Sve je to lijepo a ono sto moras dat drzavi kolko to kosta i tko ti to moze uopce reci! Jel to onaj aku sto si mi pricao kad sam bio kod tebe! Koja je to stranica na internetu?
 
je mađa je,računaj cca 50% davanja-dovezeš ga za 5-6000eu doma,ovakvi "gotovi" se najviše isplate, uopće negledam hr oglasnike jer takva glupost bi kod nas bila 10 i više,ovo su 40-te godine!!
kad bi mene slušao,onda se spakuj za tri tjedna sa J.-om u nederland i biraj.SAMO nešto englesko i slično!!!

ja neidem-nemam love,al da imam ovaj bi bio moj-stoji mu 4 mjeseca ,cijena 3250 - za balkance 3000eu.

http://www.dutch-lion-motorbikes.com/catalogus/s/5268

 
To je komplicirano ja mislio ponudit onom jos 500€, jel nisi ti rekao da ti je rekao da bi ga dao za 5,5 - 6k€! Tu nemam posla ak uzmem!
 
pričekaj,javit će se on,ti si njemu ok.ponudio.sad je on na potezu...
ja nebih taj "das motor" nikada,ja bih onu 16-cu uvijek prije.pa ja imam u sarolei novi nortonov klip 4 godine pa su mi dragi.
meni se neda raditi nešto gdje je mali "fun factor",prošlo me...

čujemo se sutra,odoh jest kolača i spavat. good night!  (y)
 
ima kod njih i boljih strojeva,tj. izrezali su oni i bolje od ovih-odvoje željezo od aluminije željezo od gusa,vrhunski rastavljaju motore čekićem i sjekačem.taj na cesti-u izlogu  je jawa.
 
rocky6 said:
ima kod njih i boljih strojeva,tj. izrezali su oni i bolje od ovih-odvoje željezo od aluminije željezo od gusa,vrhunski rastavljaju motore čekićem i sjekačem.taj na cesti-u izlogu  je jawa.

Nije Jawa, neki stari singl...
 
bio sam sa rajkom-bratom od nenada (što ima plavog Tam-ića sa konjem na spojleru) kaže da je na motoru " znak od Audija,al ima i sitna slova preko!" -al nevidi ih dobro????. što će bit neki dekavejac.

imaš "oko" za tehniku ante,skoro ko i oni  (y)
 
Pomoooć!!!

bila je jučer "zalagaonica" na HRT2 ,nisam gledao (farbao se primer na nekakav stari auto!!),a bila je priča o sarolei!stigao sam na sami kraj,kasno.
tražim po net-u i  tub-u al nemogu nikako pogledati tu epizodu.probao sam "pawn stars"pronašao da bi to bila  "season 2 episode 20" ali nikako pogledati!

molim stručnjake za pomoć tj.link,
 
rocky6 said:
Pomoooć!!!

bila je jučer "zalagaonica" na HRT2 ,nisam gledao (farbao se primer na nekakav stari auto!!),a bila je priča o sarolei!stigao sam na sami kraj,kasno.
tražim po net-u i  tub-u al nemogu nikako pogledati tu epizodu.probao sam "pawn stars"pronašao da bi to bila  "season 2 episode 20" ali nikako pogledati!

molim stručnjake za pomoć tj.link,


Nije bilo bas puno za vidjeti. Kupili su za par soma dolara motor kojeg je trebalo restaurirati, a ti bi ih kostalo 30tak tisuca dolara. Odustali su od toga i prodali ga na drazbi za duplo vise nego sto su platili