savijet u vezi auspuha,gilera runner vx

netko mi brise postove ovdje, malo jesam offao ali bilo je u postu i rečenica vezana za ovu temu  :fajt:

biker4life said:
1. Zasto teže!? :shock:

2. Dobro ustelan sportski variomat nikako ne utjece na vijek trajanja pogonskog agregata.

sta spada pod dobro ustelan  :jesus: odgovarajuce rolice suste i to  :|
 
Robi_PU said:
netko mi brise postove ovdje, malo jesam offao ali bilo je u postu i rečenica vezana za ovu temu  :fajt:

sta spada pod dobro ustelan  :jesus: odgovarajuce rolice suste i to  :|

odgovarajuca susta, odgovarajuci rolni.... ugl. da motor linearno vuce bez velikih variranja okraja i da ne ˝vrti u prazno˝  (y)
 
Jedan_lik said:
Zanima me kada bi stavljao sportski variomat i teže valjčiće na svog Runnera VX-a, koliko bi to utjecalo na vijek trajanja mašine?

Ajd malo nevezano uz temu, vidio sam tvoj VX u oglasniku i vidim da je motor zbilja ocuvan, i bilo bi steta ista dirat po njemu!

A sto se tice variomata, Multivar ti je moja preporuka, zamjena variomata ne bi trebala utjecat na vijek masine, ali moras imati na umu, da ces morati cesce mijenjati rolice i klizace jer se relativno brzo trose...
 
Ma zeznio sam se to za valjčiće (bio umoran, još sam se tek ulogovo), hmda.... lakše valjčiće...moj bed... Tražio sam svagdje mašinu baš od VXR-a, ali nisam baš uspio pronaći, ali je pitanje i ako nabavim mašinu pitanje kolko je km prešla i u kakvom je stanju, a ja za svoju znam da je prešla 17 tkm i da je očuvana, a htio bi s variomatom i valjčićima dobit bolje performanse što se tiče motora. Uglavnom odlučio sam da ga ipak neću prodavat. Prodajom sam mislio preći na VXR-a, ali previše traže para. Za VXR-a koji je prešo "33 tkm" traže 12 500kn, što mislim da pretjeruju, pa me ova tema na forumu upravo i privukla zbog uređivanja VX-a i VXR-a. Mislim da su to najbolji skuteri u ovoj klasi, ali također onaj Derby od 250 izgleda brutalno  :)
 
ako te strah kupovati polovnu masinu a znas da je tvoja dobra,pa brate mili u cemu je problem???? kupi novi klip i cilindar od 200ccm za 1300kn i polovni sekundar od vxr-a za cca 400kn i udri po gasu...
 
da, samo bez pravog auspuha...ko vidi te lude performanse?  :LOL:

zato, multivar, auspuh  i nalju need4speed ....  meni uspjelo..čak i malaguti je iza mene  :mrgreen:
 
dannyghost said:
da, samo bez pravog auspuha...ko vidi te lude performanse?  :LOL:

zato, multivar, auspuh  i nalju need4speed ....  meni uspjelo..čak i malaguti je iza mene :mrgreen:
uspjelo je tebi sad bi te rekao sta :mrgreen:

a sad ozbiljno :mrgreen: ono sta sam napisao za novi klip i cilindar 200ccm i sekundar bi bila odlicna stvar za njega ako ga strah kupovati cijelu masinu,a poslje jos stavlja sta zeli...
 
Robi_PU said:
netko mi brise postove ovdje, malo jesam offao ali bilo je u postu i rečenica vezana za ovu temu  :fajt:

sta spada pod dobro ustelan  :jesus: odgovarajuce rolice suste i to  :|

---

tkubasa said:
odgovarajuca susta, odgovarajuci rolni.... ugl. da motor linearno vuce bez velikih variranja okraja i da ne ˝vrti u prazno˝  (y)

BOLD: Upravo tako.

Koristim priliku da napomenem da je ispravan naziv - utezi variomata. (y)
Ovo hrv. "rolice" vjerovatno dolazi od engl. "rollers". :wink:
 
Robi_PU said:
a vise od pola sezone ces se vozit romobilom ?  :mrgreen:
ako imas toliko para kupi sredjeni skut i gotovo, a zasto toliko zajebancije s vx-om koji ce trajat upola manje nego serijski vxr ? zas ne uzmes vxr ?
vjerojatno zato jer zeli nabrijani skuter,sredeni 209 je neusporediv sa serijskim 200...