savijet u vezi auspuha,gilera runner vx

bolje stavit variomat nego auspuh,proci ces jeftinije a dobit ces vise,ali ja to gledam ovako,sbk kosta kod nas 2800kn,a za tih 2800kn,kupis variomat,bregastu i opruge ventila ili cilindar i klip od st/vxr200,bregastu i opruge ventila...i to onda vec nema veze sa serijskim skuterom i nema tog auspuha koji ce dati takve performanse...
 
Robi_PU said:
malisalexxx slusaj malagutija, zna sta radi i prosao je sve pa ti ima koju pametnu za rec  (y)
btw. i ti si iz Pule,  :shock: otkuda i koji vx imas?
i malaga, mene isto zanima stavljanje auspuha ali vidim kazes bolje sredit masinu, recesija je pa bi nesto starcima iza ledja sredio na skuteru, sta ti mislis sta stavit skuter a da bude jeftino=najbolje dobiveno  :? znam da te 2 rijeci ne idu skupa al probaj mi nes skemijat za moju kariolu  :mrgreen:

off top: biker procitaj post u meeting pointu  :wink:

Sportski variomat.
1.000 kn i vozi. :wink:
Sportski variomat donosi poboljsanje kroz cijeli rezim rada.
A ove spike sa tvrđim sustama i sl., mislim moze i to, ali to se odnosi samo na start, i razlika nece biti pretjerana.
Cijena za set je vjerovatno 70 - 120 kn, neznam tocno.
 
Ne bi previse dirao serijalu, htio bi sto vecu trajnost, znaci onda mi se najvise isplati samo taj sportski variomat i te šušte sta vec  :mrgreen:  :misli:
Hvala malaga i biker  (y)
 
Robi_PU said:
Ne bi previse dirao serijalu, htio bi sto vecu trajnost, znaci onda mi se najvise isplati samo taj sportski variomat i te šušte sta vec  :mrgreen:  :misli:
Hvala malaga i biker  (y)

Možda nijansu tvrđe suste (to neka ti Malaguti potvrdi, znam da VX-R/ST ima uglađenije kvacilo, tj. nesto pitomiji start od npr. SP-a, pa koje boje suste ti trebaju na ST-u pitaj njega) a variomat i odgovarajuci utezi (u pravilu dolaze s njime) - definitivno preporuka.
 
(y) (y) malaga pitanje je postavio biker za suste  :wink:
Ok evo sad ovih par dana idem regat skuter, vozacka jos nije tu al racunam na nju nesto prije sredine 2. mjeseca al za sad imam 166 km na st-u pa gledam kad bi stavio variomat i te sustice - nakon prvog servisa ?  :?
 
polini variomat,polini plavu centralnu sustu,male plave sustice...
 
a moze i malossi,nije vazno,onda susta i sustice zute,ali ja bi stavio sustice crvene...
 
malaguti said:
ako su hp motori piaggio onda neznam dal ce imati polini...


mislim da imaju od polinija,jer sam ja jučer išao pitati,al nisam 100% siguran jer sam ja tražio većinu od malossija,malaguti ja ću to vjerojatno uzeti preko kartice sa starim ili sa nekim,a setup je kit 210,bregasta,variomat,produžene brzine(mislim da ne bi trebao puno izgubiti u startu,ugl. neće ići lošije od serijskog setupa hh),možda kvačilo(ovisi kakvo će biti ovo),kompletan servis....,a slagati neću sam jer nisam nikad slagao 4t pa me strah malo da nešto ne zeznem ako već mislim toliko ulagati,dođe sa servisom oko 11 000kn....i razg sam sa serdarevicem,on je rekao da u zadnjih 3 god koliko prodaju nitko nije izgubio na performancama i niko se nije žalio,tako da ću njega uzeti najvjerojatnije....


p.s. robipu nemam još,sad bi treba ići raditi tako da ga imam tamo do kraja 4. mjeseca,početak 5.,uzeti ću stariji model,osim ako ne nađem noviji do nekih 12 000kn xD
 
ma kakvih 11 000kn nabijem ih na ku*** kad moram tako reci...

ne kaze se duze brzine,nego duza getriba tocnije duzi malossi sekundar,bilo bi dobro uzeti i kvacilo bar od vxr200 ako vec ne polini/malossi...serdarevica i ja cekam...
 
malaguti said:
ma kakvih 11 000kn nabijem ih na ku*** kad moram tako reci...

ne kaze se duze brzine,nego duza getriba tocnije duzi malossi sekundar,bilo bi dobro uzeti i kvacilo bar od vxr200 ako vec ne polini/malossi...serdarevica i ja cekam...


kit je 2600,bregasta 1500,varimat 970,duži sekundar 700,auspuh oko 2600,jer ću naručiti preko hp-a,dijelovi na servisu 1387,i servis sa štimanjem 1200
 
malisalexxx said:
kit je 2600,bregasta 1500,varimat 970,duži sekundar 700,auspuh oko 2600,jer ću naručiti preko hp-a,dijelovi na servisu 1387,i servis sa štimanjem 1200
reci im da su kreteni...a gdje su ti opruge ventila? sta ti znaci ovo dijelovi na servisu 1387kn i servis sa stimanjem 1200kn?
 
malaguti said:
reci im da su kreteni...a gdje su ti opruge ventila? sta ti znaci ovo dijelovi na servisu 1387kn i servis sa stimanjem 1200kn?


dijelovi na servisu sam mislio na promjenu dijelova npr. filter zraka,svijećica,semerinzi,remen,ulje....to mi je napisao koliko mi može max. dođe cijena tih dijelova sve skupa,ako treba sve promijeniti....a 1200 je stavljanje mašine gore sa uštimavanjem skutera da radi kako treba
 
odi u trst po dijelove i daj da ti to slozi netko drugi,proci ces duplo jeftinije...lud si ako das 11 000kn za to...
 
malaguti said:
odi u trst po dijelove i daj da ti to slozi netko drugi,proci ces duplo jeftinije...lud si ako das 11 000kn za to...


a vidjet ćemo....prvo da nabavim vx-a,ostalo je sve lako!!